Arama Logo

Spor yazarlarından Galatasaray yorumları
9
YAZARLARDAN GALATASARAY YORUMLARI
Spor yazarları, Galatasaray ile Kopenhag'ın 2-2 berabere kaldığı maçı değerlendirdi.
YAZARLARDAN GALATASARAY YORUMLARI
8
"30 YILDIR İLK KEZ GÖRÜLDÜ"

Uğur Meleke/Hürriyet: "Sanırım 30 yıldır ilk kez Galatasaray’la bir İskandinav ligi şampiyonu (ve lideri) arasında bir devrede bu kadar fazla kalite farkı vardı. Icardi ve arkadaşları, İstanbul’da ilk 30 dakikadaki beş net pozisyonu değerlendiremediler, çok erken 2-0 ya da 3-0 olabilecek bir maçın hikayesi, cömertçe harcanan fırsatlar nedeniyle terse döndü."

\
7
"OKAN HOCA DUYGUSALLIKTAN KURTULMALI"

Levent Tüzemen/Sabah: "Galatasaray 2-0'dan dönüp beraberliği yakalayarak Şampiyonlar Ligi'ne tutundu. Eğer kaybetseydi, ağır bir travma yaşardı. Okan Buruk'a Galatasaray yönetimi gerçekten kaliteli ve pahalı transferler yaptı ve rekabeti yönetmesini istedi. Okan hoca duygusallıktan kurtulmalı. Şampiyonlar Ligi'nin havasının ayrı olduğunu unutmamalı. Birilerini oynatırım, diğerlerini oynatmam 'Alınırlar' diye düşünmemeli. Değişim kararlarını erken vermeli, hatta oyuna erken müdahale etmeli."

\
6
"İLK YAR HARİKA GALATASARAY"

Ahmet Çakar/Sabah: "İlk yarıdaki oyuna baktığımızda harika bir Galatasaray vardı. Kerem'in, Icardi'nin, Mertens'in kaçırdığı goller daha maçı ilk 20-25 dakikada ikiye, üçe getirebilirdi. Bu yarıda Kopenhag bir kere geldi, Abdülkerim adamını kaçırdı, Angelino kademeyi kaybetti. Torreira da adamına vurdurunca rakip öne geçti. Aslında ilk yarının skoru 2-1, 3-1 Galatasaray lehine olması gerekirken, böyle maçlarda çok avantajlı bir skor olan 1-0'la devreye gitti. Şu an Galatasaraylılar karmaşık duygular içindedirler. Rahatlıkla yenebilecekleri rakibe puan verdiler. Ama diğer taraftan bitmiş bir maçtan bir puan almasını bildiler."

\
5
"ZIYECH'İN OYNAMASI HATAYDI"

Ömer Üründül/Sabah: "Galatasaray, taraftarının büyük desteği ile kendi sahasında alışılmış önde agresif baskıyla maça başladı. Tempo da çok yüksekti. Aslında Kopenhag defans bloğunu çizgi halinde öne çıkararak arkada geniş alan bırakıyordu. Ayrıca prese karşı kalesinden riskli paslarla oyunu başlatması Galatasaray'a üretkenlik için çok elverişli bir ortam yarattı. Öyle ki İcardi tipi bir santrfor, çizgi defansın arkasına koşular yaparak pozisyonlar buldu, bu da alışılmış bir durum değildi. İlk 25 dakika rekor sayıda gol kaçtı. Tabii bu arada futbolun bilinen kuralı vardır 'Atamayana atarlar' diye. 35. dakikaya kadar karşı kaleye gidemeyen Kopenhag gol buldu. Okan Buruk'a eleştirim ise fizik olarak hazır olmayan Ziyech'e ilk 11'de şans verip sahada tutmasıydı."

\
4
"GALATASARAY İYİ YOLDA"

Osman Şenher/Milliyet: "Kopenhag çok iyi mücadele eden ve üst seviyede fiziği olan bir takım. Grupta her türlü sonuca imza atacak güçleri var. Böyle bir takım karşısında iki gol atıp, birçok da pozisyon yakalayabiliyorsa Galatasaray demek ki iyi yolda. Ben bundan sonraki maçlarda Okan Buruk ve öğrencilerinin deplasmanlarda da kazanabileceğini düşünüyorum. Dün bölüm bölüm de olsa bize bunu gösterdi. Sonuçta ilk maçında puanla başlamak, galibiyeti hak etmesine rağmen sarı-kırmızılılar için moral oldu."

\
3
"4. OLURSA BÜYÜK SÜRPRİZ"
Bülent Korkmaz: "Galatasaray 4. olursa bence büyük sürpriz olur. 2. ya da 3. olarak Avrupa'da yola devam etmesi lazım. İnanıyorum ki Okan hoca, bu maçtan kimle, nasıl oynaması gerektiğine dair dersler çıkarmıştır. Bazen yıldızlar oyunda olmaz ama skorda olur. Galatasaray'ın avantajlarından biri bu şuan... Bu maç Mauo Icardi çok etkisizdi. Ama neden? Kenara inmezseniz, iyi orta yapmazsanız Icardi etkisiz kalır."
\
2
"TÜRKİYE'NİN EN İYİ BEKİ"
Nihat Kahveci: "Sacha Boey tam bir istikrar abidesi. Şu an ligimizdeki en iyi sağ bek diyebilirim. Sacha Boey'i geçen sezon başında rezerv takıma yolladılar. Ne yedin, ne içtin, ne yaptın, nasıl bir profesyonelsin? O günden bugüne 50 maça çıktıysa 48'inde 10 üzerinden 8 oynamıştır. Galatasaray, bu yıldızlar topluluğunu korumanın karşılığını 2-0'dan sonra aldı. Biz bir gün Hakim'i öveceğiz, bir gün Tete'yi öveceğiz. Biz bitti demeden bitmez, Galatasaray da bunu başardı."
\
1
"ICARDI GERİYE GİTMİŞ"

Güntekin Onay/Hürriyet: "Bir Şampiyonlar Ligi maçına bundan daha iyi bir başlangıç yapılamazdı. Galatasaray, baskılı, agresif ve hareketliydi. Ön alanda yapılan pres ile ilk 25 dakika Kopenhag savunmasını bunalttılar. Ancak 2 kez Icardi, 3 kez de Kerem Aktürkoğlu ile yakalanan fırsatlardan gol çıkmadı. Galatasaray’da Icardi milli arada fiziksel olarak geriye gitmiş. Hakim Ziyech ise henüz hazır değil."

\