Arama Logo

Spor yazarlarından Beşiktaş yorumları
9
YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMU

Spor yazarları, Beşiktaş'ın deplasmanda Konyaspor'u mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi. Yazıların tamamına paragraf sonunda adı verilen gazeteden ulaşabilirsiniz. İşte yapılan yorumlar...

YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMU
8
"KORKU TÜNELİNDEN ÇIKTILAR"

ATTİLA GÖKÇE: "Trabzon ve Adana’da kaybettiği iki deplasman maçından sonra Beşiktaş çok kritik Konya yolculuğundan üç puanla döndü. Büyük bir kazanç. Puan kaybı halinde Ahmet Başkan, Şenol Hoca, futbolcular sert biçimde hak etmedikleri eleştirilere uğrayabilir, taraftar tepkileri yoğunlaşabilirdi. Korku tünelinden çıktılar. Güneşi gördüler." (Milliyet)

\
7
"KAYGILARIM VAR"

BİLAL MEŞE: Diyeceksiniz ki, "Beşiktaş kazandı" Doğru... Ancak kaygılarım var. Niye mi? Bakın, rakip on kişi kalmış, bırakın vites yükseltmeyi, tekliyor, arkadaş tekliyor! Koca Kartal, fark atma yerine skoru koruma adına, ayağa paslarla zamana oynar mı?İyi ki Aboubakar var, adam tepeden - tırnağa golcü, verin topu ona, gerisine karışmayın. Doğru dürüst pas alamıyor, kendisi yaratıyor adeta! Bunun adı bireysel beceridir, lami cimi yok!" (Milliyet)

\
6
"RAHAT NEFES ALDI"

AHMET ÇAKAR: "Beşiktaş rahat bir nefes aldı. Haftalardır kötü gidiş sonrası belki çok büyük bir futbol olmasa da Konyaspor gibi bir rakibi Konya'da yenebilmek çok önemli. Aslında ilk yarıda Beşiktaş şut atmadan golü buldu. Konyaspor devrenin bitimine saniyeler kala kendi kalesine atınca Beşiktaş skor avantajını yakaladı, bu avantajla da ikinci devre çok daha iyi futbol ortaya koydu. Dün gece Aboubakar öyle bir gol attı ki belki de yılın gollerine aday. Topu alışı, ayaklarının arasında gezdirişi, art arda iki rakibi yere yatırması ve uzak köşeye vurması. Müthiş klas bir gol." (Sabah)

\
5
"DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKTI"

TURGAY DEMİR: "Beşiktaş düştüğü yerden kalktı… Adana deplasmanında hiçbir varlık gösteremeyen Kartal, Konya'da akıllı oyunuyla sonuca gitti. Şenol Güneş, Adana'da on bir oynattığı Chamberlain, Ghezzal, Necip ve Cenk'i kenara çekerken, forvet arkasında Muleka, Bahtiyar ve Rashica'yı yani üç hızlı oyuncuyu kullandı. İyi de yaptı. Aboubakar rahatladı, daha çok topla buluştu ve golünü de attı. Beşiktaş'ın olmazsa olmazları var, bunların biri Aboubakar'a oynamak! Kanatlara koyacağın oyuncular Kara Boğa'yı besleyecekler. İki kere iki dört…" (Fotomaç)

\
4
"BEŞİKTAŞ'A NEFES ALDIRDILAR"

ALİ GÜLTİKEN: "Beşiktaş puan olarak geride olmanın baskısı yanında son iki deplasmanı kaybetmenin yarattığı nahoş durumla Konya karşısına çıktı. Yani bu ortamda Konyaspor'dan çok Beşiktaş'ın ne yapacağının önemli olduğu bir maçın üstesinden gelmeyi başardı. Yoğun yağmura rağmen dönem dönem tempoyu ve oyunu ele alıp skoru istediği noktaya getirdi. Durumun farkında olup inisiyatif alan birçok oyuncu hem kendilerine hem de Beşiktaş'a nefes aldırdılar." (Sabah)

\
3
"TEŞEKKÜRLER BAY GOL"

SİNAN VARDAR: "Beşiktaş, takım olarak disiplinli bir oyun ortaya koyarken ev sahibi ekipte Oğulcan'ın amatörce oyundan atılmasının ardından iyice rahatladı. Siyah-Beyazlı takımın golcüsü Aboubakar da gol için yaratılmış bir oyuncu olduğunu attığı nefis golle gösterdi. Öyle böyle bir gol değil, defalarca izlenecek türden bir gol için teşekkürler Bay Gol!" (Fotomaç)

\
2
"YARIŞIN İÇİNDE OLMAZ"

MURAT ÖZBOSTAN:" Vasat bir maçtı. Beşiktaş çok sıkıntılı bir dönemde nefes almak için kazanmalıydı. Yani oyuna değil bu maçta skora bakmak lazımdı. Hele de hala gereksiz protestolar varken.. Beşiktaş camia olarak bir bütün kalamazsa, bu yarışın içinde olamaz. Net olan bu!" (Sabah)

\
1
"JESUS GİBİ DÜŞÜNDÜ"

RIDVAN DİLMEN: "Şenol Güneş 'ya herrü ya merrü' dedi. Çift forvetle çıkıp farklı bir şey yapmak istedi. Ona rağmen Beşiktaş çok pozisyona giremedi. Bu kadar demoralize bir takımın gümbür gümbür oynamasını beklemiyorum tabii ki ama baskı anlamında istekli göründü Beşiktaş. Bugün Şenol Güneş'in kurduğu formasyon, geçen sezon Jesus'un Fenerbahçe'de denediği taktiğe benziyor."

\