Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarları Trabzonspor - Kasımpaşa maçını değerlendirdi
8
YAZARLARDAN YORUMLAR
Spor yazarları, Süper Lig'in 7. haftasında Trabzonspor ile Kasımpaşa arasında oynanan mücadeleyi köşelerinde değerlendirdiler.
7
"BİRLİKTE HAREKET ETMİYORLAR"
(LEVENT TÜZEMEN/SABAH): Trabzon'da Abdülkadir Ömür çalışkanlığı ve mücadeleci kimliğiyle ön plana çıkarken, 1 asist yapıp iki gole imza atan Nwakaeme'nin ikinci golünde attığı depar sonrası topu rakipten kurtarıp köşeye bırakması tam bir ustalık işiydi. Nijeryalı yıldız serbest oynadığı sürece Trabzon'un oyun lideri olur. Trabzonsporlu oyuncular hala birlikte hareket etmiyor. Kasımpaşa ise takım olarak göz doldurdu. Hızlı hücuma çıkan, ayağa top oynamaya özen gösteren Trabzon'un üzerine cesaretle giden Kasımpaşa özellikle Koita'nın ikinci yarı oyuna girmesiyle ciddi pozisyonlar buldu. Bu baskıyı ve Koita'nın savunmayı dağıtmasını görmesine rağmen Newton'ın önlem almaması ve seyirci kalması hoca olmadığının kanıtıydı.
6
"MAÇI OKUYAMADI"
(LEVENT TÜZEMEN/SABAH): Aytaç'ın penaltısını kurtaran Uğurcan inanılmaz kurtarışlar yapmasına rağmen özellikle Kasımpaşa'ya 3 puan getiren Koita'nın müthiş gol vuruşuna yapacağı bir şey yoktu. Kasımpaşa'nın hocası Mehmet Altıparmak hamleleriyle maçı çevirdi. Newton ise maçı okuyamadı ve doğru hamleleri yapamadı.
5
"SON DERECE YETERSİZ"
(İSKENDER GÜNEN/TAKVİM): Sezon başından beri Trabzonspor'un kendi oyuncu yapısına göre bir sistemi olmadığını yazdık çizdik. Dünkü maçta bir kez daha görüldü ki oynanan oyun sistemden çok bireysel becerilere bağlı. İlk 15 dakika Trabzonspor kendi sahasında oynamasına rağmen topa daha fazla sahip olan ve golü bulan taraf Kasımpaşa. Trabzonspor ise özellikle orta alanda son derece yetersiz bir görüntü içerisinde. Ama bir oyuncu var ki her türlü yetersizliğe karşın bireysel becerisi ile takıma hayat verdi. İsmi: Nwakaeme! Önce yaptığı asist, Serkan'la gelen beraberlik golü ve ardından şapkadan tavşan çıkartarak attığı 2 mükemmel gol.
4
"TOPA DAHA ÇOK SAHİP OLDU"
(İSKENDER GÜNEN/TAKVİM): İkinci yarı ise Kasımpaşa atakları sonrası yetersiz bir orta sahayı görüp Newton'un bir değişiklik yapabileceğini düşündük ama öyle olmadı! Kasımpaşa, 2. yarının başlaması ile birlikte topa çok daha fazla sahip oldu ve de atak girişimlerinde bulunan taraftı. 3 puanı da aldılar.
3
"YERLERİ HALA BOŞ"
(BİLAL MEŞE/MİLLİYET): Sörloth, Sosa ve Novak Süper Lig’de toplamda 40 gol atmıştı... Sörloth, 24 golle kral koltuğuna oturdu, artı 9 asiste imzasını koydu. Sosa 9 gol attı, 7 asist yaptı. Novak’da 7 gol kaydedip, 1 asist ile oynadı. Üçü de başka takımlara, yelken açtılar, yerleri ise hala bom - boş ! Özellikle Sörloth, bir golcüden daha fazlasıydı, Trabzonspor için. Afobe, o boşluğu doldurur mu, çok zor! Neyse ki Nwakaeme var, sadece goller atmıyor, hücumda müthiş işler yapıyor. O olmazsa, bırakın Bordo - Mavili ekip hücuma çıkmayı, inanın pozisyon üretemez, pozisyon!
2
"NWAKAEME, ÖMÜR, ÇAKIR"
(BİLAL MEŞE/MİLLİYET): İşin özeti, belli ki yük bir kaç oyuncunun omuzlarında olacak bu sezon... Biri oyunu sürekli rakip alana yıkan Nwakaeme, Abdülkadir Ömür, diğeri ise kaleci Uğurcan’dır. Ya kurtardığı net pozisyonlara ne demeli? Koca Trabzonspor, kalesinde sayısız tehlike yaşıyorsa ki öyle, varın savunmanın ve Trabzonspor’un fotoğrafını düşünün!
1
"EKSİ BAKİYEYE GEÇTİ"
(ÖMER FARUK ÜNAL/TÜRKİYE): Dün geceyi birkaç cümle ile şöyle özetleyelim! Trabzon'da "orta saha" diye bir şey yoktu! "Savunmalar" derseniz al birini vur ötekineydi! Topu kapan, rakip on sekize dalıyordu! Bu durumda 7 gol, az bile... Nwakaeme, kendisi dâhil herkesi kandırdı! İkinci buhar oldu, hiç yoktu! Uğurcan penaltı dahil, neler neler kurtardı! Aslında bu bile yeterli bir mesaj alabilene... Başkan ve yönetim de dâhil herkes "eksi bakiyeye" geçti...