Sporx Extra Arama Logo

Skoda'nın menajeri: "Beşiktaş transfer etmek istedi!"
9
SKODA İÇİN TRANSFER SÖZLERİ
Emekli futbolcu ve menajer Gökmen Kore, Çekya medyasına verdiği röportajda Türkiye-Çekya futbolu ilişkisini değerlendirdi. Türkiye'de Çaykur Rizesporlu Skoda'nın da menajerliğini yürüten 43 yaşındaki Kore, iki ülke takımlarında da forma giydi. Emekli futbolcu aynı zamanda Skoda için yaptığı transfer görüşmesini de açıkladı. İşte Gökmen Kore'nin sözleri...
8
"DİL İÇİN ÇABALIYORLAR"

-Türkiye'deki Çek futbolcular Türkçe öğreniyor mu?

"Birçoğu evrensel dil olan ingilizce'ye sığınsa da, bazıları kendini çok zorluyor. Zdenek Senkerik (bir dönem Malatyaspor'daydı) çok iyi konuşuyor. Tomaš Ujfalusi, Galatasaray'ın yönetim kurulunda üye bile oldu. Şahsen tanımasam da, Tomas Sivok'un da Türkçe'de çok iyi olduğunu duydum."

7
"MALİ ŞARTLAR İLGİLERİNİ ÇEKİYOR"

-Çek oyuncuları Türkiye'de aranan hale getiren şey nedir?

"Şu anda Türkiye'deki Çek futbolcu sayısı geçmişe göre biraz daha az. Bunu Çekya futbolunun son dönemde gerilemiş olmasına bağlıyorum. Çek oyuncuları genel olarak etkileyen mali şartlar oluyor. Onlar profesyonel oyuncular ve kariyerleri uzun sürmüyor. Aynı zamanda nerede yaşadıkları da önemli. Türkiye çok güzel bir ülke, senenin büyük kısmında hava şartları harika."

6
"DENİZ KENARI ARIYORLAR"

- Genel olarak denize yakınlık da söz konusu değil mi?

"Evet, bu da doğru. Antalya, İzmir, Alanya ve Trabzon kıyı şehirleri ve futbolcular doğal olarak aileleri için böyle yerler arıyor. Aynısı futbolcuyken bana da oldu. Karım teklifi reddetmemi istedi çünkü denize yakın bir yerde olmayacaktık."

5
"DİSİPLİN NEDENİYLE ALIYORLAR"

- Türk kulüpleri, Çek oyuncularda hangi değerleri arıyor?

"Her şeyden önce disiplin arıyorlar. Çek oyuncular sorumlu davranıyor ve hocalarının direktiflerini uyguluyorlar. Maç boyunca korudukları kavgacı ruhları, onlara olan ilgiyi artırıyor."

4
"GENEL TALEP DÜŞTÜ"

-Ayrıca diğerlerine göre nispeten daha düşük fiyatlarla kadroya katılabildikleri söyleniyor...

"Her oyuncunun başardıklarına oranla değeri artıyor ya da azalıyor. Çek oyuncular, dünya genelinde talebin düşmüş olması nedeniyle yüksek maaşlar isteyemiyor."

3
"SKODA FORMAYI KAPTIRDI"

-Türkiye'de en büyük itibarı kazanan Çek oyuncular kimler?

"Milan Baros 2008/2009 sezonunda gol kralı oldu. Milan Skoda, bu dönemi çok iyi geçirdi ancak şimdi oynamıyor. Rizespor'da artık Loic Remy var ve formayı kaptırması için bir sebep yok."

2
"BEŞİKTAŞ İSTEDİ, RİZE REDDETTİ"

-Yani Skoda'nın durumu umutsuz mu?

"Böyle bir şey söz konusu değil. O bir yıldız, yaz döneminde büyük bir parayla Beşiktaş'a gidebilirdi. Rizespor onu bırakmak istemedi. Tekrar şans bulacaktır."

1
"BEŞİKTAŞ RİSK İSTEMEDİ"

-Martin Hasek, Sparta'dan ayrıldıktan sonra Türkiye'ye gidebilirdi. Onun için de görüşme oldu mu?

"Babası benimle iletişime geçti ve onun için kulüp aradım. Yine Beşiktaş'tan iyi bir teklif aldım. Hasek, Sparta Prag'dan biraz sorunlu ayrıldı ve Beşiktaş'a durumu anlattım. Beşiktaş bu yüzden risk almak istemedi."