Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın'dan öğrencilerine 7 uyarı

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Denizlispor maçı öncesi oyuncularına 7 kritik uyarıda bulundu. Ofsayt, savunma, hava topları, basit oyun konusunda hataları sıralayan usta çalıştırıcı, "Rakipteki yetenekli oyuncuyu durdurmakta zorlanırsanız korkutun" dedi.
9
SERGEN YALÇIN'DAN UYARILAR

Denizlispor hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta teknik patron Sergen Yalçın, kritik karşılaşma öncesinde oyuncularına uyarılarda bulundu.

8
"AYNI HATALARI YAPMAYIN"

Hayati şekilde kendilerine zarar verebilecek 7 ciddi eksikleri olduğunu anlattı. Aynı hataları Denizlispor mücadelesinde yapmamaları konusunda uyardı. Usta hoca bu hataları şöyle sıraladı:

7
OFSAYT TAKTİĞİ
Bu taktiği kesinlikle uygulamak zorundayız. Ancak bu kadar tecrübeli oyuncular olmanıza rağmen halen daha taktiği tam olarak uygulayamıyorsunuz. Savunma hizasında aksaklıklar veriyoruz.
6
KANAT HÜCUMCULARINA KARŞI SAVUNMA
Kanatlarımızı iyi savunmalıyız. Gidenler çok hücuma çıktıkları için gitti. Ancak savunmadan pozisyon yemeye devam ediyoruz.
5
TEHLİKELİ NOKTALARDA FAUL YAPIYORUZ
Bundan vazgeçin. Dengeli ve dikkatli hamleler yapın. Olur olmaz fauller yüzünden sıkıntı yaşamayalım. Duran toplar başımıza iş açmasın.
4
YETENEKLİ OYUNCULARI KORKUTUN
Baktınız yetenekli oyuncuyu durduramıyorsunuz. Korkutun. Geri itin. Ön tarafa gelmesini engelleyin. Oyundan düşürün.
3
BİREYSEL HATALARDAN YORULDUM
Kendinize güvenmeniz iyi. Ancak futbol basit bir oyun. En kolayını oynamaya çalışın. O zaman o hatalar tekrarlanmayacak.
2
HAVA TOPU ALAMIYORUZ
Bunu bile bile topu havaya kaldırıyoruz. Rakibe adeta oyunu teslim ediyoruz. İleriye boş yere şişirmekten vazgeçin.
1
CEZA SAHASI DIŞINDAN ŞUT ÇEKTİRMEYİN
Bunu her hafta tekrar tekrar söylüyorum. Ama karşılık alamıyorum. Dönen toplar tehlikeli oluyor. (Sabah)