Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın: "Biz kazanmak zorundayız!"
7
BEŞİKTAŞ'TA DERBİ TOPLANTISI
Dört puan daha kazanması durumunda rakiplerinin durumlarına bakmaksızın şampiyonluğunu ilan edebilecek olan Beşiktaş'ta, teknik direktör Sergen Yalçın, Galatasaray maçında istediği ve istemediği şeyleri öğrencilerine anlattı.
6
SERGEN YALÇIN, TEMPO İSTİYOR
Top kendilerindeyken bu temponun yüksek olması gerektiğini takıma ileten Yalçın, savunmaya da uyarılarda bulunduğu bildirildi. Ankaragücü ve Çaykur Rizespor maçlarının ikinci yarılarında yenilen gollerin, analizlerini çıkartan siyah-beyazlı teknik adamın, Galatasaray gibi bir takım karşısında bu hataların yapılmaması gerektiğini de, son taktik toplantısında takıma ilettiği ortaya çıktı.
5
"BİZ KAZANMAK ZORUNDAYIZ!"
Yenilen gollerin dışında, son üç maçta atılan goller ve hücum etkinliğinin, Galatasaray derbisinde de devam etmesi gerektiğini söyleyen Yalçın'ın, "Bu maçın kazanılması halinde şampiyonluk için bize bir beraberlik yeter. O nedenle karşımızda zor ama önemli bir fırsat var. Biz kazanmak zorundayız. Rakiplerimizin durumuna bakarak yola çıkamayız. Bu sezon çok zor şartlar altında bile kazanmasını bildiniz. Yine zor bir hafta ve zor bir maç. Derbiye de galibiyetle geçerek camiayı daha da mutlu etmeliyiz" diye konuştuğu bildirildi.
4
"TARTIŞMADAN KAÇININ"
Teknik Direktör Sergen Yalçın, ayrıca maçta gerilimi yükseltecek tartışmalardan da kaçınılmasını istedi. Başarılı çalıştırıcının, özellikle hakem yönetimi konusunda uyarılarda bulunduğu öğrenildi.
3
"ŞAHSİ OYNAMA PAS VER"
Beşiktaş'ın son haftalarda hücum bölgesinin en üretken isimlerinden olan Larin ve Gökhan Töre, derbi öncesinde Sergen Yalçın tarafından özellikle final pasları konusunda uyarıldı. Siyah - beyazlı teknik adam, böylesine maçlarda bulunan fırsatların çok kolay bulunan fırsatlar olmadığını söyleyerek, riske girmek yerine ceza sahası içerisinde en müsait durumdaki oyunculara pas verilmesinin, takım için daha doğru olduğunu hatırlattı.
2
RİZE VE HATAY TARİFESİ
Sergen Yalçın derbide sürpriz yaşamak istemiyor. 90 dakika sonunda şampiyonluk ihtimalinin de bulunması nedeniyle maçın öneminin çok daha artacağını bilen tecrübeli teknik adam, derbinin Galatasaray'ın da son şansı olmasının rakibin motivasyonunu artıracağını düşünüyor. Öncelikli hedeflerini berabere kalmak değil, kazanmak olarak belirleyen Sergen Yalçın, Kayseri, Çaykur Rize ve Hatay maçlarında olduğu gibi oyuna baskılı başlamanın planlarını yapıyor.
1
"ÇIKIN SAHAYA, İŞİ BİTİRİN"
Başarılı teknik adam oyuncularıyla yaptığı son görüşmede, "Rakibimizin kazanmaktan başka çaresi yok, bu durum onların motivasyonlarını artırır. Ama biz oyuna baskılı başlayarak her zamanki istek ve arzumuzla işi bitirelim, sürpriz olmasın. Size önceki gün söyledim. Maça kesinlikle sadece ve sadece galibiyet için çıkacağız ve bunu başaracağız. Son düzlüğe girdik, bu fırsatı asla kaçıramayız. Şunu unutmayın ligin en iyi ve en golcü takımıyız. Daha ne olsun, çıkın sahaya ve işi bitirin" diye takımını uyardı.