Sporx Extra Arama Logo

Şansal Büyüka: "Arda Turan'ın gizli kaptanlığı"
10
BÜYÜKA: "ARDA'NIN GİZLİ KAPTANLIĞI"

Milliyet Gazetesi yazarı Şansal Büyüka Türk futbolunun gündemini değerlendirdi. Büyüka'nın yazısının tamamını 25 Kasım 2020 tarihli Milliyet gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

9
BENİM DE GÜNDEMİM GALATASARAY

"Galatasaray gündemde... Son yarım saati 10 kişi oynayan, kalecisi sakatlanıp çıkan Kayserispor’u yenemediği için gündemde... Benim de gündemimde Galatasaray var. Ama bir başka konuyla var."

8
ARDA TURAN'A TEŞEKKÜR ETTİLER

"Galatasaray’ın Sivas maçı sonrasında Belhanda röportaja geldi, “Arda bize çok iyi kaptanlık yapıyor, kendisine teşekkür ederim” dedi. Biraz sonra Feghouli geldi, aynı ifadeleri kullandı. Hayret, Belhanda ile Feghouli’ye röportaj sırasında Arda sorusu sorulmamıştı. Neden gerekti de, iki futbolcu kaptan Arda’ya kamuoyu önünde teşekkür etme ihtiyacını duydu."

7
NEDENİNİ ARAŞTIRDIM, ÖĞRENDİM
"Gazeteci dürtüsüyle meraklandım, nedenini biraz araştırdım ve bu teşekkürün nedenini öğrendim. Yazmalıyım, futbolseverlerle paylaşmalıyım. Her şeyden önce şunu belirteyim. Arda’yı ben de çok eleştirdim. Özellikle son yıllardaki dağınıklığının ve olaylarının eleştirilmeyecek bir tarafı yok zaten..."
6
ARDA, BÜTÜN TAKIMIN KAPTANI

"Ancak vicdanımız varsa, insanlığımız varsa, dürüstlüğümüz varsa, kötüyü, yanlışı eleştirdiğimiz gibi, iyinin de hakkını vermek, takdir etmek zorundayız. Durum şu: Galatasaray camiasının topyekün “istemezuk” dediği Belhanda ile Feghouli’ye Arda, takım kaptanı olarak gerçek anlamda ve samimi biçimde kol-kanat germiş, sahiplenmiş durumda..."

5
EVLERİNE YEMEK GÖNDERMİŞ
"Her gün aramış. Evlerine yemek göndermiş. Aileleriyle birlikte yemeklere gitmişler. “Bir sıkıntınız var mı?” diye sürekli sormuş, ilgilenmiş. İçtenliğini göstermiş. Takım içi ilişkilerini tepeden tırnağa düzeltmiş. Hatta daha fazlası var, özele girenler var, yazarsam ayıp olur."
4
BUNU TÜM TAKIMA YAPIYOR
"Arda’nın bu kaptanlığı sadece Belhanda ve Feghouli ile sınırlı değil... Bütün takım için yapmış, yapıyor. Belhanda ile Feghouli bu yakınlıktan, bu içtenlikten çok etkilenmiş olacaklar ki, ortada soru falan yokken, kaptanlarına teşekkür etme ihtiyacını hissettiler."
3
KAYBOLAN YILLARA DÖNMEYE ÇALIŞIYOR

"Bayrampaşa’dan Barcelona’ya uzanan müthiş bir öykü... Doğruları-yanlışları, iyileri-kötüleri, başarıları-hüsranları olan uzun, yorucu, onurlu ama son derece yıpratıcı bir yol... Arda şimdi kaybolan yıllara dönmeye çalışıyor. Henüz sahada olmasa bile, saha dışında bunu başardığı belli... Dilerim sahalara dönüşü de bildiğimiz, bildiğimiz gibi kalmasını istediğimiz Arda gibi olur. (Özel not : Şu anda Kovid nedeniyle hastanede yatan Arda Turan’a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum.)"

2
ATIBA'NIN HEYKELİ ÇOKTAN DİKİLDİ

"Beşiktaş camiasında “Atiba’nın heykeli dikilsin” diye bir görüş var. Elbette dikilebilir. Ama dikilse ne olur, dikilmese ne olur... Milyonlarca Beşiktaşlının gönlünde Atiba heykeli çoktan dikildi. Üstelik yıllar öncesinden..."

1
HÜKMEN OLACAKSA 21'E ÇIKARANLARA...

"Kovid salgını çemberi daraltıyor. Takımlarda kadro kurma sıkıntısı kapıda... Futbol Federasyonu ertelenen maçları oynatacak zamanı bulamadığı için, kadro kuramayan takımlar için “hükmen yenilgi” alternatifini gündeme aldı. Bu konuda takımlara “hükmen yenilgi” vermek adil ve hakça olmaz. Bunu, şu kovid mevsiminde Süper Lig’i keyfi ve dayanaksız bir kararla 18 takımdan 21 takıma çıkartırken düşünecektiniz. Eğer hükmen yenilgi olacaksa, bu takımlara değil, bu kovid sezonunda ligi 21 takıma çıkaranlara uygulanmalı..."