Sporx Extra Arama Logo

"Şampiyonluk yolu buradan geçiyor"
10
"ŞAMPİYONLUK YOLU!"

Sabah gazetesi spor yazarları, Türk futbolunda haftanın gündemini değerlendirdi. Yazar görüşlerinin tamamını Sabah gazetesinin bugünkü sayısını (25 Kasım 2020) satın alarak okuyabilirsiniz.

9
"DAHA MESAFE KAT ETMELİ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Son on birinden altı değişikle çıktı maça Erol Bulut. F.Bahçe'de oyuncular değişince, sistem de farklılaştı. Önceki maçlardan farklı olarak paslarla sonuca gittiler. Duran toptan tek gol buldular. Ezber bozdular. Perotti ve Pelkas kanatlara gidince, yardım alamayan bekler de hücuma girmediler. Rakamlara baktığımızda Perotti maçın en yararlı ismi olurken, ilk golün kahramanı Mert Hakan'ın maçın mücadele kısmında neredeyse olmadığı ortaya çıktı. Yani; maç kondisyonu ve fizik güç olarak daha mesafe kat etmesi gerekiyor.

8
"ŞAMPİYONLUK YOLU BURADAN GEÇİYOR"

LEVENT TÜZEMEN: F.Bahçe, Ankara'da oyun olarak değil ama skor olarak şov yaptı. Özellikle fazla forma şansı bulamayan oyuncular iyi oyunlarıyla ellerine geçen fırsatı kullandı. Mert Hakan ve Perotti, F.Bahçe'nin göze çarpan etkili oyuncularıydı. Erol Bulut geniş kadronun meyvelerini topluyor. Mert Hakan ve Perotti'nin performanslarına bakınca kulübede oturan oyuncuların aç kurtlar gibi formayı kapmak için uğraştıklarını G.Birliği maçında gördük. F.Bahçe fikstürdeki avantaj getirecek maçları geri tepmiyor. Çünkü şampiyonluk yolu büyük maçları değil küçük maçları kazanmaktan geçiyor.

7
"ALANYASPOR TESADÜF DEĞİL"

LEVENT TÜZEMEN: Alanyaspor Kulübü sadece oyuncu parlatmıyor, hocaları da vitrine çıkarıyor. Sergen Yalçın ve Erol Bulut, Alanya vitrininde parladı. Çağdaş Atan da Alanya vitrinine çıktı. Yeni alınan oyuncuların uyum sorunu yaşamadan ortaya koydukları performans göz kamaştırıyor. Bu başarının altında doğru oyuncuları transfer eden, hedefi olan teknik adamları takımın başına getiren Başkan Hasan Çavuşoğlu'nun gerçekten büyük payı var. Alanyaspor tam bir cazibe merkezi oldu. Hedefi olan ya da yeniden ayağa kalkmaya çalışan oyuncular öncelikle Alanyaspor'u seçeceklerdir. Alanyaspor'un liderliği ve başarısı tesadüf değil, doğru planlamanın, doğru hocaları ve oyuncuları tespit etmenin ürünüdür.

6
"ALANYASPOR KENDİ DÜZENİNİ KURDU"

GÜRCAN BİLGİÇ: Alanyaspor kendi düzenini buldu. Her maçı hak ederek kazanıyorlar. Rakiplerin zayıf yönlerini ısrarla zorlayıp, gedik açıyorlar. Kazanarak, birlikteliklerini de güçlendirdiler. Bir ekibin inanarak oynamaya başlaması en büyük avantajı. Kendi düzenlerine sabrı da eklemeyi başardılar. Lige renk ve iddia katan, en sempatik kadro var karşımızda.

5
"KADIKÖY'E KORKMADAN GELECEKLER"

GÜRCAN BİLGİÇ: Herkes Başakşehir'in rahat galibiyetini beklerken, büyük takım refleksini gösterdi Beşiktaş. İlk 45'te rakiplerini oynatmadıkları gibi, maçı nasıl istediklerini de gösterdiler. Ama tempoyu maça yayamadılar, eksik kalmasına rağmen Başakşehir iki gol buldu. Genç Utku'nun kurtarışı maçı döndürdü. Yine de büyük moral kazandılar ve birlikte neler yapabileceklerini gösterdiler. Derbi öncesinde Kadıköy'e korkarak gelmeyecekler en azından.

4
"SERGEN HOCA İKİ AÇIDAN BAKMALI"

LEVENT TÜZEMEN: Sergen Yalçın maçı iki açıdan izlemeli: 1- 11'e 11 oynanırken Beşiktaş 3-0 öne geçti. 2- Başakşehir 10 kişi kaldıktan sonra Beşiktaş 2-0 kaybetti. Sergen hoca, yenilen 2 golü oyuncuların konsantrasyon eksikliğine bağlamamalı çünkü 3-0'ın rehavetiyle yaptığı değişiklikler Beşiktaş'a olumsuz yansıdı. Kaleci Utku da mükemmel bir performans sergiledi.

3
"AVCI İÇİN EN DOĞRUSU"

LEVENT TÜZEMEN: Trabzonspor için Avcı adına öncelikli hedef kazanmaktı. Avcı'nın yaptığı en doğru hareket kafasındaki 11'i sahaya sürmesiydi. Trabzon kazanmasına rağmen hâlâ savunmada büyük zaaflar veriyor. Avcı'nın Başakşehir'deki gibi Trabzon'daki önceliği savunmayı düzeltmek olmalıdır. Eğer Uğurcan maçın yıldızı haline gelmişse bu Trabzon'un Erzurum'dan ne kadar çok baskı yediğini gösterir.

2
"TERİM'İN SÜREYE TAKILMASI DOĞRU DEĞİL"

LEVENT TÜZEMEN: G.Saray'da Terim'in maçtan sonra süreye takılmasını doğru bulmuyorum. Sonuçta 98 dakikalık oyunda G.Saraylı oyuncular müthiş pozisyonlar buldular ama değerlendiremediler. Bu kadar büyük paralar kazanan oyuncular bunca eksiğe rağmen hem de iyi pozisyonlar bulmalarına rağmen kazanamıyorlarsa kendilerini sorgulamalılar. Terim'in rakip 10 kişi kaldıktan sonra yaptığı değişiklikler gereksizdi.

1
"G.SARAY, KAYSERİSPOR'U KÜÇÜMSEDİ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Galatasaray takımı Kayserispor'u küçümsedi. 1-0'dan sonra Fatih hoca iyilerini kenara çekerken de "Maçı nasıl olsa kazanırız" havasındaydı. Futbolun acıması yok, bir kez daha gördük.