Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe - Kasımpaşa yorumu
17
DİLMEN'İN FENERBAHÇE YORUMU
Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe - Kasımpaşa'yı bu sözlerle yorumladı.
16
"FENERBAHÇE DAĞINIKTI"
Maçı izlemeyen sorsa, 3-2, amma maç olmuş ha, Kasımpaşa zaten gollü bir takım der. 3-2 normal. İzlemeyenler çok şey kaçırmadılar. İyi futbol, kesinlikle yok. Fenerbahçe'nin evinde oynadığı Antalya ve Trabzon maçları da dahil olmak üzere en kötü oynadığı maçtı. Dağınıktı ama açmak lazım.
15
"15 GÜN ARA VERMİŞLER GİBİ"
3 duran top Fenerbahçe'den, 2'si penaltı, biri Serdar Aziz ile gol. Sanki günlercen Cuma, Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi'nde sert bir maç oynamışlar da yorgunluk var gibi veya 15 gündür ara vermişler gibi.
14
"GUSTAVO 12 KM KOŞMUŞTUR"
Gustavo diye bir oyuncu var, gidiyor şut atıyor, geri ceza alanına geliyor, 12 kilometre falan koşmuş olabilir bugün.
13
"SÜRPRİZ EN İYİ TRANSFER"
Ozan Tufan, Fenerbahçe'nin sürpriz en iyi transferi gibi gözüküyor. Bunun yanına bir de Tolga'yı ekleyelim. Emre geldiğinde, kulübede ilk giren oyuncu konumuna gelecek ama beklenmeyen bir oyuncuydu. Ozan daha iyi oynayabilir, bu potansiyel var. Özgüven arttı. İnan, daha iyi oynayabilir, daha iyi oynayacaktır diye düşünüyorum.
12
"OLAĞANÜSTÜ BİR FİKSTÜR"
2. yarının 24. haftasından itibaren Fenerbahçe'nin olağanüstü bir fikstürü var. Oraya 2-3 puan geride gelse bile yeterli olacaktır. Mental anlamda da, fiziksel anlamda da iyi bulmadım Fenerbahçe'yi. Muriqi'yi de beğenmedim, onu da biraz yorgun buldum. Beklentilerden uzaktı.
11
"EMRE'YE ALIŞILMIŞ"
Emre Belözoğlu ile alışmış bu takım. Emre Başakşehir'de de, Milli Takım'da da önemli özelliği vardı. Pas yüzdesi yüksek, pasın şiddetini iyi ayarlayan bir oyuncu. Bir de hücum presini yapabiliyor, iki işi iyi yapar. O da olmayınca, hem hücum preste sıkıntı oldu, hem de pas alışverişinde.
10
"ÇAT ÇAT GİDEN YOKTU"
Vedat, Gustavo, Ozan, Tolga, Hasan Ali, iki stoper ve Isla, çat çat çat topla gidebilecek oyuncular değil. Pas alışverişini de yavaş olursa, rakibi yoramazsınız. 11'e 10 gibi gitmedi maç, oyun üstünlüğü yoktu Fenerbahçe'nin. Isla atıldıktan sonra Kasımpaşa ağırlıklı oldu.
9
"KAT EDEBİLECEK OYUNCU LAZIM"
Ciddi puan kayıplarına rağmen maç fazlasıyla da olsa lider olması Fenerbahçe'nin, özgüven getirecektir. Kaybettiği demiyorum, kazandığı maçlardan ders çıkarıp, orta sahada daha çalımcı, kat edebilecek oyuncuları alması lazım. Dirar hazır değil, sezon başında da sol bek oynuyordu. Fıtık ameliyatından sonra zorluyordu, onun toparlanması devre arasını bulur.
8
"KRALLAR PENALTICI OLUR"
Gol kralları genelde penaltıcılar olur. Muriqi'ye geçen gün söyledim. Hocam dedi, birinci penaltıcı Emre, ikinci penaltıcı benim dedi. Emre ağabeyine rica etsen, o hayır demez dedim. zaten Emre ağabeyden rica edeceğim dedi. 2 penaltı daha attı Fenerbahçe, onları da atsa 9 gol olacaktı. Çoğu gol kralı penaltı atar.
7
"ÇABUK OYUNCULARA İHTİYAÇ VAR"
Kötü günündeydi Fenerbahçe ve duran topla kazanmasını bildi. Fenerbahçe'nin çabuk gidebilecek oyunculara ihtiyacı var. Rodrigues'ten 10 kişiyi geçmesini beklemezsin ama dener, kaybeder, dener, kaybeder.
6
"ALİ PALABIYIK'I BEĞENDİM"
Ali Palabıyık'ı çok beğendim. Savunma oyuncusunun göğsünden ele gelirse, devam; ama hücum oyuncusunun göğsünden eline geliyorsa, golle sonuçlanıyorsa, vermemeniz lazımmış. Muhtemelen, VAR hakemi, bizim gördüğümüzden daha farklı ve net gördüğü için, hiç elle oynamamış gibi değerlendirdi sanırım. Eğer ele değdiğini görüp de vermediyse, hatalı bir karar. Galatasaray - Fenerbahçe maçında, Isla Muslera ile pozisyonunda penaltı verdi Ali Palabıyık, VAR hakemiydi. Ankaragücü - Fenerbahçe maçında da aynı şekilde. Hakemin Isla'yı kesinlikle doğru attığını düşünüyorum. Maçın başında Moses'ın pozisyonu vardı, orada kontrolsüz gitti ama öyle müdahale etmek istemedi.
5
"KASIMPAŞA'NIN 0-0'I YOK"
Kasımpaşa'nın 0-0 biten maçı yok, geçen sezon 1 maçı var, ondan önceki yıl da 0-0 biten 1 maçı var. 79 maçta 2 maçı 0-0 bitmiş. Bu anlamda gollü biteceği belli bir maç.
4
"F.BAHÇE DÜŞÜNCEMİN ALTINDA"
Fenerbahçe'nin oyunu, düşüncemin altında bir maç oldu. Gustavo, Tolga ve Ozan pasın şiddetini ayarlayamıyor. Bana göre Antalya maçı da dahil olmak üzere, puan kaybettiği Trabzon maçı da dahil olmak üzere az ürettiği bir ilk yarı izledik. Maç 1-0 iken, Kasımpaşa'nın da geliyorum dediği golü geldi.
3
"POZİSYON NET PENALTI"
Kasımpaşa oyuncuları gereksiz gergindi. Pozisyon net penaltı. Serkan Tokat'ı da kutlamak lazım, Kasımpaşa maçından önce el var mı diye baktı, gögüse geliyor gibi geldi bana, direkt ele gelmedi gibi geldi bana. Gögüsten ele düştüyse, hakemler çalmıyor. Doğru karar verdi.
2
EMRE BELÖZOĞLU'NUN SAKATLIĞI
Emre Belözoğlu buradaki İzlanda maçında oynar, Andorra maçında oynamaz ve dönüşte Fenerbahçe'de oynar. Fiziğini iyi ayarlayabiliyor.
1
"ALTAY'DA GÜVEN KAYBI VAR"
Altay'da biraz güven kaybı görüyorum. İlk yarının sonunda bir top kestiler, altı pasa geldi, geri geri gitti. Bu yan toplarda biraz güven sorunu olmuş.