Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Beşiktaş'a karşı böyle 'large'lık olmaz"
8
RIDVAN DİLMEN: "GÖĞSÜNDE 1903 YAZIYOR"

Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan %100 Futbol programının devre arasında Beşiktaş ile Başakşehir arasındaki mücadeleyi yorumladı.

7
"LİGİMİZİN YENİ ALEX'İ"

Kadro açıklandığı zaman herkes Josef'i stoper bekliyordu ama Sergen Hoca, orta saha olarak daha iyi bir tercih yaptı. Ligimizin yeni Alex'i Atiba. Josef orta sahada olmasa, Atiba geri gelecek.

6
"JOSEF ÇOK İYİ KAPATTI"

İyi bir orta saha kurdu Beşiktaş; Atiba, Josef, Mensah. Josef, tüm Başakşehir orta sahasının önünü kapattı.

5
"GÖĞSÜNDE 1903 YAZIYOR"

Maç Beşiktaş'ın sahasında, 8 eksik var, seyirci yok. Manchester United'ı yenmiş Başakşehir, geçen sezon şampiyon. Beşiktaş'ın göğsünde 1903 yazıyor. Başakşehir iyi kulüp, Beşiktaş büyük kulüp. İyi kulüp, büyük kulüp gibi oynayamaz. Başakşehir böyle bir takım değil.

4
"BÖYLE 'LARGE'LIK OLMAZ"

Senin özelliğin disiplin, kompakt oyun, yetenekli oyuncularla sonu. Şuurunu kaybetmiş bir büyük kulüp gibi disiplinsiz oynarsan, büyük kulüp de karşında açsa, böyle 6 yapar seni. Şaşırma! Başakşehir haddini bilirse 2-2 olabilir ama oynadığın takım Beşiktaş. Böyle 'large'lık olmaz, isterse yaralı kartal olsun. Kartal, Kartal'dır.

3
"SERGEN YALÇIN ÇOK ENERJİK"

Sen Sergen Yalçın'ı bu kadar enerjik gördün mü? Eksiği, şusu, busu var ama öyle.

2
"BEŞİKTAŞ GİBİ DAVRANMAZSAN BÖYLE OLUR"

Kaliteli oyuncuları var Beşiktaş'ın. Atiba, Larin, Josef, Aboubakar, Ghezzal gibi. Beşiktaş, savunmadaki 5 eksiğini handikap görebilir ama Başakşehir bunu avantaj olarak göremez. Disiplinli oynadığın zaman Manchester United'ı yendin. Sen 1903'de kurulmuş Beşiktaş'a Beşiktaş gibi davranmazsan böyle olursun.

1
"HAKEMİN 1 HATASI VAR"

Hakem, 1-2 saniye yutkunacak. Tam maşallah dedik. Faulü gördün. Oynat avantajı arkadaş. Atiba ile buluştu top. Yutkunsa devam edecek. Gitti sonra kartı vermek zorunda kaldı. Sergen Yalçın'a gösterdiği kart yanlış değil ama kendi hatasından ötürü Sergen Yalçın'a kart vermek zorunda kaldı. 2-0'dan sonra bile Larin hala orada. Hakemler yutkunacak. Ümit Öztürk uzun süredir büyük takım maçı yönetemiyordu. Yanına hemen tecrübeli yardımcılar vermişler. Sadece 1 hatası vardı.