Sporx Extra Arama Logo

PSG'de Tuchel için bu bir istifa maçı olabilir
8
PSG TANKIYLA, TÜFEYİĞİYLE

PSG, Başakşehir karşısında tankıyla, tüfeğiyle sahaya çıkıyor; 4-2-2-2; Di Maria, Neymar, Mbappe ve Kean! 4'ü birden bugün 11'de olacak... Çünkü Tuchel buna mecbur...

7
KADER MAÇI OLABİLİR

Fransa Ligi'nde istikarsız sonuçlar alan ve Şampiyonlar Ligi'ne de "şok" Manchester United yenilgisi ile başlayan PSG'de teknik direktör Tuchel için Başakşehir maçı kader maçı olabilir.

6
SAVAŞ VAR

PSG Sportif Direktörü Leonardo ile transfer döneminden bu yana ters düşen Tuchel, United maçının ardından da yaptığı açıklamalarda Leonardo'nun transfer döneminde "pasif" davrandığını ima etti.

5
SONUN BAŞLANGICI MI?

Fransız basınından Le Parisien ve  L'Equipe, Başakşehir - Paris Saint Germain maçından önce PSG cephesinden analiz dosyayı hazırlayarak Tuchel için Başakşehir maçının sonun başlangıcı olabileceğini ifade etti.

4
BUGÜN KAYBEDERSE GİDER

Le Parisien, Tuchel ile Leanardo arasında yaşanan krizin sportif olarak da bazı sonuçlar doğurabileceğini ifade ederek; "PSG, Man United yenilgisi sonrası bir başarısız adıma daha izin veremez. Şayet, İstanbul temsilcisi karşısında bir sürpriz yaşanırsa Leonardo ile Tuchel arasındaki tüm bağlar kopar. Leonardo, Tuchel'in teknik teknik direktörlük becerilerine; Tuchel ise Leonardo'nun sportif direktörlük becerilerine güvenmiyor! Bu güvensizlik ortamı, Başakşehir karşısındaki olumsuz bir sonucun ardından bazı önemli sonuçlar doğurabilir"

3
GERÇEKLER VAR

Başakşehir maçı kader maçı PSG için kader maçı olarak değerlendirilebilecek bir maç değil ancak Tuchel için şu anda gerçek bu. PSG'nin Tuchel ile yollarını ayırması için 10 milyon euroluk tazminatı ödemesi gerekiyor! Bu şu anda doğru bir zamanlama olur mu? Başakşehir maçı bunu gösterecek ancak Doha işin içine girmedikçe, Leonardo sevdiği şeye sahip oluncaya kadar, sahip olduğunu sevmek zorunda kalacak; Tuchel.

2
BASKI YOK, DESTEK YOK

Fransız L'Equipe Gazetesi ise Başakşehir - PSG maçını Tuchel üzerinden gördü ve "Belki de son şans" ifadelerini kullandı; "PSG'nin desteğe ihtiyacı var ve tam da bu sırada sadece 300 kişinin maça alınacağı Türkiye deplasmanı bir avantaj.

1
İSTANBUL KABUSA DÖNÜŞEBİLİR

Tuchel'in "Leo" ne diyecek" konusunda endişelenmeden kadro tercihlerini yapması ve doğru kararlar verdiğine inanması gerekiyor. Başakşehir karşısında olası bir kötü sonuç, Tuchel-Leo közünü körükleyecek ve Alman teknik adam için İstanbul macerası kabusla sonuçlanabilir