Arama Logo

Osman Şenher: "Galatasaray büyük sınava hazır"
8
OSMAN ŞENHER YAZDI

Spor yazarlarından Osman Şenher, Galatasaray'ın sahasında Ankaragücü'nü 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı Milliyet'teki köşesinde değerlendirdi.

OSMAN ŞENHER YAZDI
7
"SKOR SİZİ KANDIRMASIN"

Ankaragücü maçındaki skor sizi kandırmasın... Sahada bu sezonun en iyi futbolunu oynayan, takım olarak bütünleşen bir Galatasaray vardı. Evet, ilk golü kendi kalelerinde gördüler. Bu futbolun içinde olan bir şey... Kerem Demirbay’ı da hiç kimse linç etmesin. Bütün futbolcular top kayıbı yapıyor. Kerem’in şanssızlığı kaptırdığı top gol oldu. Ama oyunun geneline baktığınız zaman iyi paslar verdi, orta sahada iyi mücadele etti, o pozisyonda şanssızdı.

\
6
"SON VURUŞLARI YAPMAK BECERİ İŞİDİR"

Bir takım yüzde yüz diyebileceğimiz yedi gol pozisyonuna giriyor, boş kaleye topu atamıyor ve ilk golü yiyor. Ben bunu kabul etmiyorum. Son vuruşları yapmak beceri işidir. Tete olsun, Kerem Aktürkoğlu olsun, evet zaman zaman gol vuruşu yapıyorlar ama son vuruşların çoğunu ya yapamıyorlar ya da dışarı atıyorlar. Bu da bir gerçek.

\
5
"MAÇIN YILDIZIYDI"

Ankaragücü kalecisi Bahadır dün gece maçın yıldızıydı. Sarı-lacivertlileri farklı mağlubiyetten kurtardı. Ama “bu neden böyle oldu?” diye sebebini sorarsanız; son vuruşlarda iki top hariç Zaha’nın attığı goldeki vuruşu arkadaşları yapamadı. Tete iyi futbolcu, daha da iyi olacak ama biraz daha bilhassa gol paslarında ve son vuruşlarda kendini oldukça geliştirmesi lazım.

\
4
"GECENİN EN ŞANSSIZIYDI"

İcardi gecenin en şanssız futbolcusuydu. Kafayla vurdu, ayakla vurdu, gol için her şeyi denedi ama Bahadır’ı bir türlü geçemedi.

\
3
"NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTERDİ"

Galatasaray’ın dün geceki en büyük artısı Zaha’yı kazanması oldu. Zaha müthiş bir futbolcu... Ankaragücü kapanan bir takım, bir de hücumu seven bir takım karşısında bu Zaha boş alan bulursa neler yapar... Hani tartışılıyor ya, “efendim sakat futbolcu aldınız, ne olduğu belli değil” diye bir sürü söylemler duyuyoruz. Dünkü futbolu ile neler yapabileceğini herkese gösterdi.

\
2
"SAĞ STOPER MEVKİNİ KİMSEYE BIRAKMAZ"

Defansta Kaan Ayhan’la Sanchez’i de çok beğendim. Bilhassa Sanchez o sağ stoper mevkini kimseye bırakmaz. Rakip atakları kesmede olsun, verdiği paslarla olsun sarı-kırmızılı kulübe çok büyük katkı sağlayacak. Muslera da düzeldi. Hele ilk yarı çataldan topu çıkardı.

\
1
"ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK LONDRA'DAN GALİP DÖNER"

Salı günü oynanacak Manchester United maçı öncesi takım olarak Muslera ile Zaha başta olmak üzere iyi sinyaller verdiler. Hatta eminim o maçta dün geceki futbollarının da ötesine çıkacaklar. Old Trafford’da üç puanla dönmeleri hiç de sürpriz olmayacak. En önemli beklenen futbolcuların başında Ziyech geliyor. Okan hoca Ankaragücü maçının kadrosuna almadı, bu yıldız futbolcuyu Machester United maçına sakladı. Ziyech de Zaha gibi iyi bir dönüş yaparsa Galatasaray elini kolunu sallayarak Londra’dan galibiyetle döner.

\