Sporx Extra Arama Logo

Osman Şenher: "Fatih Terim, o oyunu bozdu!"
6
"TERİM - CENGİZ ÇÖZÜM BULDU"
Spor yazarı Osman Şenher, Galatasaray'da son dönemde yaşananları değerlendirdi. (Milliyet)
5
"UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ"
Galatasaray uçurumun kenarından döndü. Fatih Terim ve Başkan Mustafa Cengiz yan yana gelip sorunlara bir çözüm bulmasaydı bugün başka şeyler konuşuyor olacaktık.
4
"BUNUN ALTINDAN KİMSE KALKAMAZ"
Önce şunu söyleyeyim; Terim kırk senedir bu kulübe hizmet ediyor. Kesinlikle onu sadece bir teknik direktör olarak görmemek lazım. Böyle bir düşüncenin üzerinden hareket edilirse bunun altından hiç kimse kalkamaz. Taraftarın hocaya olan sevgisini herkes görüyor. Hepsi her fırsatta Terim’e olan sevgilerini dile getiriyorlar.
3
"ŞU HALE BAKIN"
Bunun için ne yapmak lazım... Camianın içinde Galatasaray’ı karıştırmak için büyük uğraş veren insanlar var. Başkan Mustafa Cengiz olsun, Fatih Terim olsun bunların samimiyetine inanmamaları lazım. Hatta ciddiye alıp, bu tip insanlarla konuşmamaları gerekir. Şu hale bakın. Hocayla yönetim sorun yaşıyor, divan başkanı Erzurum maçının oynanacağı gün açıklama yapıyor ve ‘Başkan gereğini yap’ diyor. Yani istifaya çağırıyor.
2
"OLAY KULÜBÜ KARIŞTIRMAK"
Sakın hiç kimse divan başkanının Fatih Terim’i çok sevdiğini, onun için başkana bunları söylediğini sanmasın. Olay sadece kulübü karıştırmak. Adnan Polat’a, Ünal Aysal’a, Dursun Özbek’e yapılanların aynısını bugünkü başkana da yapıyorlar. Altı ay sonra seçim olacak. Şu anda derdiniz ne? Galatasaray’ı çok mu seviyorsunuz. O zaman çıkın açıklama yapın. Adayı yıktıran eski başkanı disipline verin. Storeları yağmalayanları açıklayın.
1
"YAZIK, ÇOK YAZIK"
Diğer bir konu ise Terim’i seviyormuş gibi görünüyorlar. O grubun içinde Ünal Aysal zamanında ‘Terim gönderilmezse kendimi yakarım’ diyenler var. Yazık, gerçekten çok yazık... 115 yıllık dev çınarı yıpratmak için herkes elinden geleni yapıyor. Bakın Fatih Terim’i taraftar neden çok seviyor biliyor musunuz? Bu olaylar yaşandıkça taraftarın tek güvendiği insan Terim oluyor. Evet Başkan Cengiz gidecek. İllaki yerine kongre üyeleri birisini seçecek. O başkanın da akıbeti kafalar değişmediği müddetçe aynı olacak.