Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen: "Başakşehir misyon olarak tamam"
9
ÖNDER ÖZEN'DEN YORUMLAR
Futbol yorumcusu Önder Özen, Başakşehir-PSG Şampiyonlar Ligi maçını beIN Sports'ta değerlendirdi.
8
ARADA CİDDİ FARK VAR
2 takım arasında ciddi farklar var. Bugün rakibi Şampiyonlar Ligi'nin finalistiydi. PSG, 4 yıldır Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için kurulan bir takım, bunu unutmamak gerekiyor.
7
BANA GÖRE BAŞAKŞEHİR TAMAM
Bizim ligimizin şampiyonu bu kadar oynayabilirdi, bana göre tamamdır. Şampiyonlar Ligi'ne çok odaklanmış durumdalar. Başakşehir, böyle bir ekibe karşı oynadı. Her çeşit pozisyona girdi.
6
SAHNEYİ ÇOK İYİ DEĞERLENDİRDİ
Bugün hiç kimseyi tanımayan bir scout gelse, bu 17 numara kim diye sorardı. İrfan Can gerçekten kabadayı bir oyun oynadı, bu sahneyi çok iyi değerlendirdi.
5
EN İYİLERİ ALDILAR
Moise Kean'i 19 yaşında aldılar, Mbappe'yi 18 yaşında aldılar, Di Maria'yı bitmemişken MANU'dan aldılar, Sarabia'yı tam zamanında Sevilla'dan aldılar. Neymar'ı en iyi döneminde dünyanın parasını vererek Barcelona'dan kopardılar.
4
23-24 YAŞINDAYKEN ALAMAZSINIZ
Bir de Başakşehir'e bakalım; Başakşehir Demba Ba'yı finale giderken alabilirdi ancak. Demba Ba için Bundesliga'lar, Premier Lig'ler geride kaldı. Birinde kariyerinin başındaki zıpkın oyuncular, diğerinde kariyerinin zirvesini geride bırakmış oyuncular. Temel fark, uçtaki oyuncuların zirvede olup olmadığı. Siz Demba Ba'yı 23-24 yaşında yakalayamıyorsunuz.
3
ŞAMPİYONLAR LİGİ BAŞKA SEVİYE
Şampiyonlar Ligi çok başka bir seviye. En kalite teknik adamlar çalışıyor. Şampiyonlar Ligi'nde şansla şampiyon olamazsınız. Her yerde olur, burada olmaz. Bana sorarsanız Başakşehir 2 maçta 0 puan almış olmasına rağmen, misyon olarak tamamdır, görevini yerine getirmiştir.
2
TUCHEL'İ ÜRKÜTTÜLER
Başakşehir hakikaten çok ürküttü Tuchel'i. Bir ara ciddi endişeye kapıldı, bunu yaptığı değişikliklerden de anladık. Eleştiriler olur, Fransa futbol tarihinin bir numaralı kadrosu bu. Fransa'nın efsane futbol adamlarına böyle bir kadro verilmedi, bunu bir Alman yakaladı. Üstelik en iyi Alman'a da vermediler, başarmaya aday birine verdiler. Tuchel mutlaka eleştiriler alır.
1
CRIVELLI İYİ AMA EKSİKLERİ VAR
Crivelli, Fransa'da üst düzey şans bulabilmiş bir oyuncu değil. En iyi golcülerden biri olsa, Fransa'da ya da bir başka batı ülkesinde şans bulabilirdi. Kabul edelim, biz biraz daha 2. ya da 3. bant oyuncuları alabiliyoruz. Crivelli mücadeleci, çok yüksek enerji ve adanmışlık ortaya koyabilen bir oyuncu ama vuruş anlamında eksikleri var.