Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen: "Atiba, kraliyet makamındadır"
8
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI
Önder Özen, Beşiktaş'ın Başakşehir'i 3-2 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından beIN Sports ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. İşte Özen'in sözleri...
7
"HAVALI BİR GALİBİYET"
Beşiktaş için söylenmesi gereken şudur, bu koşullarda maksimum bir oyunla, direkt rakibine karşı havalı bir galibiyet aldı.
6
"BÜYÜK KULÜP REAKSİYON VERİR"
2. devre daha da iyi bir oyun olabilirdi, Başakşehir 10 kişi kaldıktan sonra farkı arttırabilirdi. Büyük kulüpler, zor koşullarda reaksiyon verebiliyor, gerçek bir duruş ortaya koyabiliyor.
5
"İSTATİSTİKLERİN KRALİYET MAKAMINDA"
Atiba'nın hem ofansif, hem defansif istatistikleri mevcut. İstatistiklerin kraliyet makamında duran bir oyuncu. Pas arası, top kapma gibi istatistikler de tutuluyor ve Atiba'nınki bir takım için çok özel bir performans. Sadece bu maçta değil, oynadığı her maça belki damga vurmuyor, oynadığı maçın en iyisi seçilmiyor ama ilk 3'e giriyor.
4
"LİG İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS"
Atiba'nın vücudunda, adalesinde ne var ne yok sahaya koyuyor. Süper Lig için büyük şans, özel bir oyuncuyu izliyoruz. Gençler için de harika bir örnek.
3
"OYUNCU HIZLI OLMASA DA OLUR"
Atiba'yı biz sprintle, uçar falan diye anlatmıyoruz ama doğru pas önemli. Topta bir ritim varsa, oyuncu hızlı olmasa da olur. 2. golde de Atiba'nın yaptığı tam olarak budur.
2
"BUGÜNÜN ŞARTLARINDADIR"
Hastalıktan dönen, sakatlıktan dönen, hiç oynamadan sahaya çıkanlar var. Kadroda böyle defolar var. Bugünün şartlarında diye bir cümleye başlayacaksak Beşiktaş için, o gün, bugündür.
1
"RIDVAN MÜKEMMEL OYNADI"
Rıdvan Yılmaz önemli bir oyuncu olacak zaman içinde. Oynuyor, bekliyorü, tekrar oynuyor, bekliyor. Handikaplar var, ritim yakalayamıyor. Bu koşullar altında ortaya koyduğu performans bence mükemmel. Ben Rıdvan'dan etkilendim açık konuşmak gerekirse.