Arama Logo

Nabil Dirar'dan Fenerbahçe itirafı!
12
DIRAR'DAN FENERBAHÇE İTİRAFI

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve Kylian Mbappe'nin yakın arkadaşı olan Nabil Dirar, dimarzio.com'a çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

DIRAR'DAN FENERBAHÇE İTİRAFI
11
"MBAPPE BİR MİLAN TARAFTARIDIR!"

“Kylian Mbappe'nin her zaman çok sayıda Milan forması olduğunu gördüm. Real'den sonra Milan'a gideceğini ve gittiğinde de çok yaşlı olmayacağını düşünüyorum. Eğer Milan'a sevgi gösterilerinde bulunmaya devam ederse bir gün oraya gideceği çok açık."

\
10
"MBAPPE'Yİ ANNESİ İDMANLARA GETİRİRDİ"

"Harika bir kariyeri olacağından hiç şüphem yoktu. La Turbie'deki (Monaco'nun antrenman merkezi) ilk antrenmanlarında ne kadar güçlü olduğunu hatırlıyorum. İki ya da üç antrenmandan sonra karşısında oynayan Andrea Raggi'nin şakayla karışık ona diğer kanattan atak yapmasını söylediğini de hatırlıyorum çünkü bıkmaya başlamıştı... hayatı onun için zorlaştırdığı için kontrolünü kaybedip ikiye bölünme riskinden kaçınmak için (gülüyor). Üst düzey bir oyuncu olduğunu hemen anlayabiliyordunuz. O zamanlar henüz çok gençti ve Mbappe'yi antrenmanlara annesi getirirdi, bize de 'Ona sahip çıktın' derdi."

\
9
"İNSAN PARA İÇİN REAL'E GİTMEZ"

"Real Madrid harika bir kulüp ve kim oraya gitmeye karar verirse bunu para için değil o formayı giymek için yapar. Kim para için oynarsa Suudi Arabistan'a ya da MLS'e gider, Real'e değil."

\
8
"PARIS'TE LİG DIŞINDA BİR ŞEY KAZANAMAZDI"

"Mbappe, Ancelotti ile kalite sıçraması yapabilir ve böyle oyuncularla antrenman yapmak ona yardımcı olacaktır. Antrenmanlarda da yüzde 100 olması gerekecek ama rekabet onu geliştirecek. Dürüst olmak gerekirse, Paris'te lig dışında hiçbir şey kazanamazdı...."

\
7
"MILAN ÇOK ÇILGIN BİR YERMİŞ"

"Gerçeği söylemek gerekirse Milan son yıllardaki düşüşüne rağmen çok büyük bir kulüp. İnişler ve çıkışlar yaşıyorlar, belki 4-5 maç üst üste kazanıp 3-4 maç kaybediyorlar. Ama Milan'ın geri döneceğinden eminim. Ben büyük bir Milan taraftarıyım, Kaka'yı çok severdim, o büyük bir şampiyondu. Monaco'da birlikte oynadığım Bakayoko bana her zaman Milan'ın çılgın olduğunu söylerdi. İnsanların futbola olan tutkusu inanılmaz ve orada bir yıldız gibi muamele görüyorsunuz."

\
6
"LAZIO OLMAYINCA F.BAHÇE"

Dirar, 2017'de Fenerbahçe'ye transfer olmadan hemen önce Lazio'ya çok yakındı: 'Monaco zamanında Lazio yöneticileri bana beş yıllık bir sözleşme teklif etti. Ama sonunda bir menajer yüzünden başka bir şey çıkmadı ve Fenerbahçe'ye gittim. Ama ben büyük bir kulüp olduğunu düşündüğüm Lazio'ya gitmek istiyordum. Roma'ya karşı oynanan derbideki atmosferi her zaman sevmişimdir. Böyle bir duyguyu hissetmeye ihtiyacım vardı."

\
5
"BİZE GELİP 'SİZ NE YİYORSUNUZ' DERLERDİ"

"Ranieri'nin bir maçı 4-0 kazandıktan sonra beni yedek kulübesine koymaya karar verdiğini hatırlıyorum. Bu onun Monaco'daki macerasının başlangıcıydı. İnanılmaz bir şeydi, açıklama istemek için yanına gittim. Ama o bana çok fazla top kaybettiğimi, sahada iyi pozisyon almadığımı ve takım için yeterince çaba sarf etmediğimi açıkladı. Koç daha sonra bana nasıl gelişebileceğime dair birçok taktiksel tavsiye verdi. Başlangıçta kolay değildi ama bizden ne istediğini anladığımızda, kimse bizi durduramazdı. Koç taktiksel ve fiziksel olarak gelişmemizi sağladı ve son 20 dakikada rakiplerimizden daha fazla yakıtımız vardı ve ilk yarıda gösterdiğimiz çabayı gösterebilirdik. Diğer takımlar bize gelip ne yiyip içtiğimizi sorarlardı."

\
4
"RANIERI İMKANSIZI BAŞARDI"

"Ranieri'nin Leicester'da yaptığı şey imkansızdı, takım birkaç yıl önce Championship'teydi. Ama hepimiz Ranieri'nin futbolu sevdiğini ve çılgın olduğunu biliyoruz. Sonunda fark yaratan küçük detaylar konusunda çok titiz. Onun için futbol sadece bir iş ve bunu çok iyi yapıyor çünkü çok fazla karizması var... Müdahale etmeden ve düzeltmeden önce neyin yanlış olduğunu gözlemliyor. Monaco'da bu zaman aldı ama takım bir kez onun dalga boyuna girdiğinde uçup gitti."

\
3
"HERKESİ YENEBİLİRDİK, JUVE HARİÇ"

"Benim Monaco'm dünyadaki her takımı yenebilirdi ama 2017'deki Juve'yi yenemezdi. İlk maçta harika bir oyun oynadığımı hatırlıyorum. Juve'de Benatia vardı ve maçtan sonra onunla sohbet etmek için Juve soyunma odasına gittim ve tüm Juve oyuncuları bana iltifat etti ve beni tanımadıklarını söylediler. Juve, tempoyu ne zaman düşürüp ne zaman yükselteceğini bilen tecrübeli oyunculara sahip akıllı bir takımdı. O gece İtalyan takımlarının kapanma konusunda ne kadar iyi olduğunu gerçekten anladım. Kendi kendime 'onlarla 10 kez karşılaşsak ve her şeyimizi versek de asla kazanamayız' dedim. O Monaco dünyadaki her takımı yenebilirdi ama o Juve'yi yenemezdi. O zamanlar Bianconeri harika bir takımdı, özellikle de taktiksel açıdan. Topa iki, üç dokunuşla kalenin önündeydiler. Oysa benim Monaco takımım çok tecrübesiz ve toydu."

\
2
"BOUZID İSTEDİ, GERİ DÖNDÜM"

"Beni emekli olmaya iten şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Annemin ölümünden sonra zor zamanlar geçirdim ve bu yüzden 18 ay boyunca futbolu bıraktım. Arkadaşlarımla oynamaya devam ettim ama hayatımda bir boşluk vardı, çok sıkılmıştım ve kendime sürekli 'neden futbol oynamaya geri dönmeyeyim' diye soruyordum. Birçok futbolcu bırakma zamanı geldiğinde acı çekiyor çünkü oynadığınız sürece spot ışıkları üzerinizde oluyor, herkes size iyi davranıyor ama kramponlarınızı astığınız gün her şey değişiyor. Ancak ben kariyerimin sonuna hazırdım, seyahat etmeyi ve ailemle daha fazla zaman geçirmeyi dört gözle bekliyordum ve sadece sıkıldığım için geri döndüm. Şimdi antrenörlük lisansım için çalışırken yeniden futbol oynuyorum. Çocukluk arkadaşım ve Schifflange 95'in antrenörü Ismael Bouzid'le de burada tanıştım ve benden gelip kulübe yardım etmemi istedi."

\
1
"45'İME KADAR OYNAYACAĞIM"

38 yaşında olmasına rağmen Dirar'ın hala veda etmeye niyeti yok ve Lüksemburg futbolunda eğleniyor: 'Bu spora çok saygı duyuyorum, futbol bana birçok kapı açarak bana her şeyi verdi. Ben her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan mütevazı ve sade bir insanım. Futbola devam etmek istiyorum ve itiraf ediyorum: nasıl yapılacağını bildiğim tek şey bu. Şimdi antrenör olmak istiyorum. Bizim yaşımızda sakatlıktan dönmek çok daha uzun sürüyor. Eğer vücudum isterse 45 yaşıma kadar oynamaya devam ederim. Tek yaptığım sabahtan akşama kadar maç izlemek, tek yaptığım bu."

\