Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Sepil: "Seçilmek istemiyordum"
6
MEHMET SEPİL'DEN AÇIKLAMALAR
Kulüpler Birliği ve Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
5
"BİZ AYNI NOKTADAYIZ"
Futbol federasyonu yayıncı kuruluş ile görüşmelerini sürdürüyor. Beklentimiz bu sürecin en kısa zamanda sonlandırılması. Kulüpler Birliği olarak hep aynı noktadayız, kontrat ne diyorsa hakkımız odur, kontratın gerektirdiği ödemenin yayıncı kuruluş tarafından yapılmasını istiyoruz.
4
"UMARIZ GELİŞMELER POZİTİF İLERLER"
Seyirci konusunda da gelir kaybı var. Tabii ki bizim beklentimiz yüzde yüz seyircili olarak maçların başlaması değil. Bazı ülkelerde ligler başladı ve belirli oranda seyirci alınmaya başlandı. Bu konuda karar tabii ki Sağlık Bakanlığı ve yetkililerindedir, biz bu konunun kısa süre içinde, umarız pandemide de gelişmeler pozitif ilerler. Sağlık Bakanlığı ve spor Bakanlığı ile görüşüp, en azından statların belirli bölgelerin, örneğin localar, kulüplere gelir getirebilmesi için kullanılması talebinde bulunacağız.
3
"FEDERASYONLA SON DAKİKADA TARTIŞILIYOR"
Önümüzdeki süreci konuştuk, tartıştık. Lisans olsun, yabancı sayısı olsun, birçok konuda kararlar hep federasyonla son dakikada tartışılıyor. Bu sene bu sürecin çok daha sağlıklı yürüyebilmesi için, önümüzdeki sezonun planlamasıyla ilgili tüm çalışmaların şimdiden başlaması için federasyon ile işbirliği içindeyiz. Son dakikada karar verip, son dakikada aksiyon almak yerine, bu konularda yapılması gereken değişiklikler varsa, kulüplerin düşüncelerini iletmemiz gerekiyorsa hızlı şekilde iletme kararı aldık.
2
"YATIRIMCILARDAN İLGİ VAR"
Yabancı yatırımcı konusunda bir ilgi var. Keşke bu olsa, Türk futbolunda bir ilk olacak ama bu görüşmelerde benim başkan kalma şartımı da koyuyorlar, ayrılmamı istemiyorlar. Muhtemel yatırımcılarla görüşmeleri sürdürüyoruz. Böyle bir şey olursa, nasıl bir yatırımcı geldiğini, niye geldiğini önce camiamla paylaşırım.
1
"SENE BAŞINDA SEÇİLMEK İSTEMEDİM"
Bu sene başında seçilmek istemiyordum, başka bir başkana iletmek istiyordum görevi. Pandemi döneminde o kadar hızlı oldu ki, benim devam etmemi rica ettiler. Kulüpler Birliği Başkanlığı çok onur verici bir görev ama benim iş hayatım, özel hayatım buna full time zaman ayıracak bir dönemi içeremiyor. Kasımda, milli ara arasında bu seçimi yapmak istedim ama sayın başkanlar en azından devre arasına kadar biz sana omuz veririz dedi.