Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi!
13
MEHMET DEMİRKOL'DAN YORUMLAR
Mehmet Demirkol, beIN Sports Haber'de yayınlanan beIN Manşet programında Türk futbolunun gündemini değerlendirdi.
12
CANAVAR BİR HALİ VAR
Vedat Muriqi'nin canavar bir hali var. Acı eşiği güçlü sanırım. Eşi diyor ya 'Çiğ etle besledim' diye. Sanırım ağrısını kolay kolay hissetmiyor. Eşik atlayacağı bir yılda. Transfer yapacağı bir yılda. Wembley'de acayip bir futbol oynayabiliyor. Ve dünyada santrafor kolay bulunan bir şey değil. Oynaması fedakarlık değil, oynayabiliyor. Durumu bu. Keşke Kosova'da da oynayabilseydi.
11
AYRILMASI ŞAŞIRTICI DEĞİL

Adil Rami'nin ayrılması şaşırtıcı değil. Ben transferini şaşırmıştım. Çünkü futbol ile ilişkisi zayıflamıştı. Sanırım Comolli ile birbirlerini ikna etmişler. Daha da önemlisi Rami, kendisini ikna etmiş 'Futbola dönebilirim' demiş. Fransa'da futbolu kafasında bitirdiğini söylüyorlardı. Bu tarz haberler geliyordu.

10
YÖNETİMİ TEBRİK ETMEK GEREK
Tolga Ciğerci hakkında yönetimi tebrik etmek gerekir. Orada büyük bir başarı var ama Adil Rami'de büyük bir ıska var. Serdar Aziz böyle oynarsa, Adil Rami'ye ihtiyaç yok.
9
MAX KRUSE EKSİK DEĞİLDİR
Konyaspor maçında Kruse yoktu. Fenerbahçe'nin en iyi oyunlarından biriydi. Max Kruse hiçbir maçın oyuncusu seçilmeden, sezonun oyuncusu seçilebilir. Max Kruse, Ersun Yanal'ın çizdiği oyunu ve etrafındaki arkadaşlarını iyi anladı. Ancak geri kalan isimler, Max Kruse'yi anlamadı. Fenerbahçe'nin şu anki eksiği Max Kruse değildir. Vedat oynamıyorsa, Vedat'tır. Emre Belözoğlu yoksa Emre'dir. Çünkü Vedat'sız Fenerbahçe'nin ne oynayacağını bilmiyoruz.
8
VEDAT İLE BİRLİKTE OYNAYABİLİR
Mevlüt Erdinç'in şu ana kadar az şans bulması handikap. Bu zamana ısındırılabilirdi. Fenerbahçe 4-2-4 oynayabilir. Vedat ile birlikte oynayabilirler.
7
BU İŞ BÖYLE GİTMEZ
Galatasaray'da bu iş böyle gitmez, karşılıklı davalar var. Karşılıklı oturursun, anlaşırsın ve bu davaları çekersin. "Sezon bittikten sonra seçim koyuyorum" dersin ve anlaşırsın. Neden seçim kararı alsın denebilir ama huzur yok, sürekli bir olay. Galatasaray şampiyon olursa zaten Mustafa Cengiz yine seçilir. İnan Kıraç'ın lafını kimse dinlemez. 8 bin kişi, İnan Kıraç'ı mı dinler?
6
F.T BÖYLE BİR ŞEY YAPAR MI?
Fatih Terim'i rahat ettirmen lazım. Fatih Terim'in kafası karmakarışık. Birinci maçtan sonra 'Karşımızda organize bir cephe var' dedi. Bunları çıkıp anlatman lazım. Durup dururken olmuyor bunlar. Beşiktaş maçından sonra 'Son şanslarını kullandılar' diyeceksin, Real Madrid maçına aynı kadro ile çıkacaksın. F.T. böyle bir şey yapar mı?
5
TERİM BAŞKANLIK İŞ YAPMAZ

Fatih Terim bence başkan olmaz. İstemez yani. Başkanlık gönüllü yapılan bir iş. Profesyonel çalışanlar, başkan olmak istemez. Yılda 3-4 milyon euro kazanan adam neden bedavaya bir iş yapsın? Bir kulüple finansal ilişkiye girerseniz, taraftarlığınız biter.

4
DAHA İYİ BİR OYUN ÇIKAR
Galatasaray, Fernando'yu arıyor ama Ndiaye'yi aramıyor. Lemina, Ndiaye'den çok daha iyi bir oyuncu. Performansını tam izleyemedik ama tam hale gelince, Ndiaye aranmaz. Bu takımdan daha iyi bir oyun çıkar.
3
DIAGNE GERİ ÇAĞIRILABİLİR
Florin Andone, Mart'ta oynamaya başlayacaksa, Mbaye Diagne geri çağırılabilir mi? Diagne ile içeride neler oldu bilmiyorum ama geri dönüşü kabul edilebilirse, Ocak'ta geri çağrılabilir. Falcao uçsa bile bir forvet daha lazım. Diagne'nin maaşını zaten sen ödüyorsun. Transfer edildiği günden bugüne kadar olan süreç çok dramatik. Galatasaray'ın şampiyonluğunda rolü de var. Gomis'ten sonra Galatasaray'ın forveti olmak kolay değil.
2
MHK KONUŞMUYOR AMA...
Beşiktaş-Denizlispor maçının hakemi Özgür Yankaya'nın sözleşmesi iptal olacak diye haberler sızdırılıyor. MHK konuşmuyor! Ne oluyor, ne bitiyor, bir anlatın. VAR Hakemi Hakan Ceylan 3 senedir üst düzey hakem, bir tane Süper Lig maçı yok. Şampiyonluk adayının VAR'ı nasıl oluyor?
1
YABANCI KULLANILSIN
Cüneyt Çakır, Avrupa'da maç yönetiyor ama o maçın VAR'ına Türk hakem vermiyorlar. Bizde de o standartta VAR hakemi yoksa, yabancı kullanılsın.