Arama Logo

Mats Hummels: "Nuri Şahin'le geliştik"
6
HUMMELS: "NURİ ŞAHİN SAYESİNDE GELİŞTİK"

Borussia Dortmund'un 35 yaşındaki kaptanı Mats Hummels, sezon içerisindeki futbollarından ötürü eleştiriler getirdi ve Nuri Şahin'in antrenörlüğe gelmesiyle birlikte oyunlarının geliştiğini Bild'e anlattı.

HUMMELS: \
5
"FUTBOL AÇISINDAN AŞAĞILIK BİR DURUM"

Leverkusen ve Stuttgart karşısında aldıkları mağlubiyet sorulduğunda Mats Hummels, "Öfkeliydim çünkü Borussia Dortmund'un dünyadaki hiçbir rakibe karşı böyle oynamaması gerektiğini düşünüyordum. Bu şekilde devam edebileceğini düşünmemiştim. O formayla sahaya çıktığım için onurumun kırıldığını hissettim. Çok itaatkâr, futbol açısından çok aşağılık. İki Stuttgart maçı ve Leverkusen deplasmanı. Ceza sahasında 11 kişiyle savunma yapıyor, barikat kuruyorduk." cevabını verdi.

\
4
"EDIN TERZIC'E GİDİP ANLATTIM"

Oyun tarzından şikayetçi olup olmadığı sorulduğunda Hummels, "Pek çok öneride bulundum. Evet, gerçekten ilgili herkese. Sadece yeniden daha iyi futbol oynamaya çalışmak için. Edin Terzic'in ofisine gittim ve konuştuk. İleri uçta daha iyi oynamamız gerektiği konusunda net bir fikre sahiptik."

\
3
"GELİŞTİK, NURİ ŞAHİN SAYESİNDE"

35 yaşındaki oyuncu oyun tarzında bir dönüm noktası olduğunu açıkladı: “Kış arasından sonra açıkça daha iyi oldu. Bunda takıma katılan yardımcı antrenörler Nuri Şahin ve Sven Bender'in de çok büyük payları var."

\
2
"DORTMUND BÖYLE OYNAMAMALI"

Hummels, Dortmund'un son dönemdeki oyun tarzından duyduğu memnuniyetsizliği bir kez daha dile getirdi: “Farklı bir imajımız var ama Leverkusen ya da Stuttgart seviyesinde oynamıyoruz Ama ben Borussia Dortmund'dan daha hücumcu bir takım bekliyorum. Bir takımın Dortmund'a geldiğini ve korktuğunu görmek istiyorum çünkü bir şansa sahip olmak için gerçekten acı çekmeleri gerektiğini biliyorlar ve hiçbir sorun yaşamadan yüzde 60 topa sahip olabileceklerini düşünmüyorlar. Borussia Dortmund Bundesliga'daki her rakibini 45 dakika boyunca tamamen domine edebilmeli ve sadece iyi rakiplere karşı kontrataklarda başarılı olmamalı."

\
1
"HER YAŞTAKİ FUTBOLCU BİR ŞEY ÖĞRENEBİLİR"

Dortmund'un daha fazla kaliteye ihtiyacı olup olmadığı sorulduğunda Hummels: “Her yaşta her futbolcuya bir şeyler öğretebilirsiniz, önemli olan da bu. İyi yeteneklere sahip iyi futbolcularımız var. Kadromuzdaki oyuncular daha çok gelişebilir."

\