Sporx Extra Arama Logo

Marius Sumudica: "İlk uçakla hemen ayrılırım"
10
SUMUDICA'DAN FLAŞ SÖZLER
Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, sezonun geride kalan bölümünü değerlendirdi ve gelecekle ilgili planlarını anlattı. İşte Sumudica'nın sözleri...
9
"SADECE 2-3 ŞANS VERDİK"
Üst üste 2 galibiyet aldık ve bu maçlarda rakiplerimiz sadece 2-3 pozisyon bulabildi. Yani çok fazla şans vermedik. Taktiksel olarak çok iyi oynadık, oyuncularımı tebrik ettim.
8
"PUAN DURUMU KONUŞUYOR"
Kupa maçı ve sonrasında evimizde Malatyaspor maçı var. Ne olacağını göreceğiz. Sözleşmem sezon sonunda bitiyor, 5 ayım daha var. Türkiye'yi seviyorum. Başarılı bir teknik direktörsen, zaten puan durumu senin yerine konuşuyor.
7
"KUPALARA AÇIM"
Avrupa Kupaları'nda oynamayı özledim ama şampiyonluk için de mücadele etmek istiyorum. Gaziantep'te bunu yapmam zor. Kupalara açım, savaşmaya hazırım.
6
"MİLYON EUROLUK FUTBOLCULAR..."
Türkiye'de bana farklı davranılıyor, Romanya'ya göre büyük fark var. Buradan ayrılırsam, Romanya'ya dönebilirim ancak takımımı milyon eurolar kazanan oyuncuların olduğu, 60 milyon bütçeli takımlara karşı hazırlamayı tercih ederim.
5
"FENERBAHÇE MAÇI ZOR OLACAK"
3 hafta sonra Fenerbahçe ile oynayacağız. Büyük bir takım, Valencia gibi bir oyuncusu var, Bayern Münih görmüş Luiz Gustavo var. Zor bir maç olacak.
4
"GÜNDE 20 SAAT PLAYSTATION"
Oğlum bana analizlerde yardım ediyor çünkü günde 20 saat PlayStation oynuyor, her oyuncunun nerede oynadığını biliyor. Everton'da birçok maça çıkmış, Belçika Milli Takımı'nda oynamış bir Mirallas'ı transfer ettik analizlerle.
3
"MIRALLAS'TAN ÖĞRENİYORUM"
Mirallas bana, 5 milyon euro maaşla Arap ülkelerine gidebileceğini ancak daha küçük bir takımda neler yapabileceğini görmek istediğini söyledi. Oğluma da rakip defans oyuncularını analiz etmesini söyledi. Böyle oyuncularla çalışınca, sen de bir şeyler öğreniyorsun.
2
"OTOBÜSLE GİDERSİNİZ DEDİM"
Beşiktaş ile oynadığımız maçtan sonra takım dağıldı. Milli Takımlara gidenler oldu, 2 koronavirüs vakası oldu. Denizli maçı öncesi toplantıda onlara, 'Sadece benim iyi yüzümü görüyorsunuz. Artık size kötü bir adam olduğumu da kanıtlayacağım. Son günlerdeki rahatlığınız nedeniyle maçı kaybederseniz, buradan Gaziantep'e otobüsle gideceğiz. Uçak hazır ancak iptal ettirip, tüm masrafı ben ödeyeceğim' dedim. Birbirlerine baktılar, yüzleri değişti... Sonra rakibe sadece 1 şans verdik. Onları zorlamak için hep bir şeyler yapıyorum.
1
"İLK UÇAKLA MİLLİ TAKIMA"
Milli Takım'dan teklif gelirse reddedemem, büyük bir onur olur. Eğer beni isterlerse, ilk uçağa binerim ve hemen giderim ancak şu andaki teknik direktör Radoi'yi destekliyorum.