Arama Logo

Lizbon'da Jorge Jesus-Brezilya görüşmesi!
9
LİZBON'DA FLAŞ GÖRÜŞME

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un, Brezilya Milli Takımı'nın başına geçmek için Lizbon'da görüşmelerde bulunduğu öne sürüldü. Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı Ednaldo Rodrigues de, yeni teknik direktör konusunda acele etmeyeceklerini söyledi. Carlo Ancelotti için özellikle açıklamalarda bulunan Rodrigues, mevcut sözleşmelere de saygı duyacaklarını dile getirdi.

8
JULIO CESAR İLE GÖRÜŞTÜ

Portekiz basınından Record'un haberine göre; Brezilyalı eski futbolcu Julio Cesar ve Jorge Jesus, Lizbon'da bir araya gelerek Brezilya Milli Takımı'nın teknik direktörlüğü için görüş alışverişinde bulundu.

7
ADAYLARDAN BİRİ

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörlüğü'ne hangi ismin getirileceği halen netleşmezken, Jorge Jesus'un yanı sıra Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti de ismi geçen adaylardan birisi olarak göze çarpıyor.

6
RIVALDO DA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Bir diğer Brezilyalı eski futbolcu Rivaldo da daha önce İstanbul'a gelerek Jorge Jesus ile görüşmüş ve sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Jorge Jesus ile ilgili geçmişte çok güzel şeyler duymuştum. Bugün tanışma fırsatı buldum ve harika bir teknik direktör ve insan olduğunu gördüm. Alçakgönüllü ve samimi biri. Tanrı, Jorge Jesus'u hayatının her adımında kutsasın." ifadelerini kullanmıştı.

5
BREZİLYA İLE İLİŞKİLERİ İYİ

Daha önce Brezilya Ligi ekiplerinden Flamengo ile oldukça başarılı bir serüven geçiren Jesus'un Brezilya ile oldukça iyi ilişkileri bulunuyor. Ülkede Portekizce konuşulması ve kazandığı başarılar sebebiyle Jorge Jesus'a büyük saygı duyulması, tecrübeli teknik adam ile Brezilya arasında güçlü bağlar oluşturdu.

4
FENERBAHÇE İLE ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA

Fenerbahçe ile ligde Galatasaray'ın 1 maç eksiğiyle 6 puan gerisinde bulunan Jorge Jesus'un, sarı lacivertli ekiple olan sözleşmesi mayıs ayında sona erecek.

3
"MEVCUT SÖZLEŞMELERE SAYGI DUYACAĞIZ"

Öte yandan Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı Ednaldo Rodrigues, yeni teknik direktör konusunda acele etmeyeceklerini söyledi. Rodrigues, "Yeni teknik direktör için yaklaşımımızda çok etik olacağız. Mevcut olan sözleşmelere saygı duyacağız. Bu nedenle doğru görüşmeleri yapabilmek için bekleyecek zamanımız var. Oyuncuların saygı ve hayranlığına sahip bir teknik direktöre ihtiyacımız var." diye konuştu.

2
"ANCELOTTI'YE HAYRANIM"

Adı geçen adaylardan Carlo Ancelotti için de konuşan Rodrigues, "Ancelotti oyuncular arasında saygı görüyor. Sadece Ronaldo Nazario veya Vinicius tarafından değil. Onunla çalışan herkes tarafından saygı görüyor. Ancelotti'nin çalışma biçimindeki dürüstlüğü ve sonuçlarının tutarlığı nedeniyle ona gerçekten hayranım. Tanıtıma ihtiyacı yok. Gerçekten birçok başarısı olan üst düzey bir teknik direktör ve daha fazlasını sahip olabileceğini umuyoruz" dedi.

1
"TARAFTARIN DA FAVORİSİ"

Ancelotti'nin oyuncular kadar taraftarların da favorisi olduğunu dile getiren Rodrigues, "Ancelotti sadece oyuncuların değil, taraftarların da favorisi. Brezilya'da gittiğim her yerde, her stadyumda bana sorulan ilk isim o. Kariyeri boyunca yaptıklarıyla ilgili konuşuyorlar. Tanrı'ya inanalım, uygun zamanı bekleyelim ve Brezilya Milli Takımı'nın yeni teknik direktörünü ararken bu hedefe ulaşıp ulaşamayacağımızı görelim" diye konuştu.