Arama Logo

Lionel Messi, geleceği için karar veriyor
12
GELECEĞİNE KARAR VERİYOR

Paris Saint-Germain forması giyen Arjantinli yıldız Lionel Messi, geleceği için kararını veriyor.

GELECEĞİNE KARAR VERİYOR
11
KISA SÜRE İÇERİSİNDE KARAR

İspanyol basınından Sport'ta yer alan habere göre, Messi'nin kısa süre içerisinde geleceği için son kararını vereceği ve bunu birkaç gün içerisinde kamuoyuna açıklayacağı belirtildi.

KISA SÜRE İÇERİSİNDE KARAR
10
ÖNÜNDE 4 SEÇENEK VAR

Messi'nin geleceği için 4 seçenek gösterildi. 35 yaşındaki yıldızın Paris Saint-Germain ile yeni sözleşme imzalayabileceği veya Barcelona, Inter Miami ve Al Hilal takımlarından birine transfer olabileceği kaydedildi.

ÖNÜNDE 4 SEÇENEK VAR
9
TAKIMLAR MASAYA YATIRILDI

Bu takımların artı ve eksi yönlerinin de olduğuna değinildi ve her bir takım tek tek masaya yatırıldı.

TAKIMLAR MASAYA YATIRILDI
8
BARCELONA

Messi'nin, özellikle birkaç hafta önce Barcelona'ya geri dönmek konusunda oldukça net olduğu belirtildi. Arjantinli yıldızın, hayatının büyük bir bölümünü geçirdiği kulübe geri dönmeyi evine geri dönmek olarak gördüğü ifade edildi. Ayrıca takımın teknik direktörü ve arkadaşı Xavi ile çalışmak ve İspanyol teknik adamın önderliğinde Avrupa futbolunun zirvesinde kalmak konusunda istekli olduğu öne sürüldü. Buna ek olarak Camp Nou'nun yenilendikten sonra açılışında da olma fikrine sıcak baktığı vurgulandı.

BARCELONA
7
RESMİ TEKLİF YAPILMADI

Ancak İspanyol ekibinden henüz Messi için resmi bir teklif olmadığı öne sürüldü. Arjantinli yıldızın, ayrıca ayrıldığı dönemde oluşan güvensizlik ve hala açıklanamayan nedenler sebebiyle tarihin tekerrür etmesini istemediği iddia edildi.

RESMİ TEKLİF YAPILMADI
6
PARIS SAINT-GERMAIN

Paris Saint-Germain, Messi'yi sözleşmesi bitecek olmasına rağmen takımda tutmak istiyor. Fransız ekibinin, yeni sezon forma numalarında Messi'ye de yer verdiği ve yıldız ismi kadrosunda tutma isteğini açıkça ortaya koyduğu belirtildi.

PARIS SAINT-GERMAIN
5
TARAFTARLA BAĞ KURAMADI

Öte yandan Messi'nin PSG'de geçirdiği iki yıl boyunca taraftarla bir bağ kuramadığı kaydedildi. Arjantinli yıldızın, özellikle son dönemde ıslıklandığı ve Fransa'daki döneminin sona ermiş gibi göründüğü ifade edildi.

TARAFTARLA BAĞ KURAMADI
4
AL HILAL

Lionel Messi'nin, Al Hilal'a gitmesi durumunda ise tarihin en çok kazanan futbolcusu olacağının altı çizildi. Al Hilal'in Messi'ye sunduğu teklifin baş döndürücü olduğu ve 400 milyon euro ile 500 milyon euro arasında olduğu vurgulandı. Ekonomik boyutun yanı sıra Al Hilal'in, Messi'nin Barcelona'dan takım arkadaşları Jordi Alba ve Sergio Busquets'i de transer etmesinin son dönemde gündemde olduğu belirtildi. Bu faktörler Messi transferi için olumlu işaret olarak gösterildi.

AL HILAL
3
AİLESİ RAHAT EDEMEYEBİLİR

Öte yandan Al Hilal için olumsuzluğun Suudi Arabistan Ligi'nin dünya futbolu için küçük bir lig olduğu ve Messi ailesinin, Barcelona'daki gibi Arabistan'da rahat edemeyeceği olduğu kaydedildi.

AİLESİ RAHAT EDEMEYEBİLİR
2
INTER MIAMI

Lionel Messi'nin Miami'de bir evi olduğu ve Inter Miami'ye imza atması durumunda kulübe imza atması durumunda bir anlamda evine döneceği belirtildi. Ayrıca Arjantinli yıldızın aklında her zaman ABD'de oynama fikrinin olduğu iddia edildi. Inter Miami'nin de uzun süredir 35 yaşındaki futbolcuya ilgi gösterdiği kaydedildi. Ayrıca kulübün, tıpkı Al Hilal gibi Barcelona'nın eski takım arkadaşı Sergio Busquets'e teklif yaptığı ve ikilinin ABD'de yeniden buluşabileceği ifade edildi.

INTER MIAMI
1
AVRUPA'DAN UZAK KALACAK

MLS'nin dünyanın en büyük liglerinden biri olmaması ise Messi transferi için olumsuz bir gerekçe olarak gösterildi. Ancak kulüplerin son dönemde yaptıkları önemli transferlerle ligin büyümesine olumlu katkıda bulundukları vurgulandı. Messi'nin ayrıca Inter Miami'ye transfer olması durumunda hayatının büyük bir çoğunluğunu geçirdiği Avrupa'dan uzakta yaşamak zorunda kalacağı hatırlatıldı.

AVRUPA'DAN UZAK KALACAK