Arama Logo

Levent Tüzemen: "Türkiye'nin en iyisi olduğunu kanıtladı"
5
LEVENT TÜZEMEN'DEN YORUMLAR
Sabah yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın 24. şampiyonluğunu değerlendirdi.
LEVENT TÜZEMEN'DEN YORUMLAR
4
"YİNE TARİH YAZDI"

Galatasaraylı oyuncular, "Gerçekleri tarih yazar, tarihi de Galatasaray" söylemini Konya'da oynadıkları futbolla kanıtlayıp, bileklerinin hakkı ile şampiyon oldu. 24. şampiyonluk başkan Dursun Özbek ve yönetimi için ne kadar önemli ise Galatasaray'ın geleceği açısından da çok büyük değer taşıyor. Çünkü Özbek'in iki yıllık döneminde Galatasaray planladığı tesisleşme hamlelerini bitirecek, Bankalar Birliği'nden çıkacak, ekonomik açıdan çok rahatlayacak. Ayrıca elde edilen gelirler, tamamen kulüp yönetimi tarafından kullanılabilecek.

\
3
"OLAMASA BÜYÜK GERGİNLİK OLURDU"

Eğer Galatasaray şampiyon olmasaydı, psikolojik olarak gerginliğe girerdi. Konya'da başta Icardi olmak üzere tüm Galatasaraylı oyuncular şampiyonluğa kenetlenmiş derecede ciddi, dikkatli ve kazanma duygusu içindeydi. Icardi olağanüstü bir performans sergiledi, iki güzel gole imza attı ve şampiyonlukta pay sahibi olurken kendisini de gol krallığı tahtına oturttu.

\
2
"EN İYİSİ OLDUĞUNU KANITLADI"

"Galatasaray, bu şampiyonlukla Türkiye'nin en iyi takımı olduğunu kanıtladı. 2 yıldır çekiştiği Fenerbahçe'yi geride bıraktı ve ezeli rakibi ile arasındaki şampiyonluk rekabetinde 5 kupa öne geçti."

\
1
"0-0'A ANLAŞTI ALGISINA CEVAP"
Galatasaray tarihine altın harflerle adını yazdırdı. Galatasaraylı futbolcular, maç öncesi "Konya ile Galatasaray anlaştı maçı 0-0'a bağladılar" algısını yaratanlara da en güzel cevabı verdi.
\