Sporx Extra Arama Logo

Levent Tüzemen: "Hem Fatih Terim, hem Sergen Yalçın taviz vermez"
6
LEVENT TÜZEMEN YORUMLADI
Süper Lig’in 40. haftasında şampiyonluğun düğümünü çözmesi beklenen Galatasaray - Beşiktaş derbisi, bugün 20.30’da tüm futbolseverleri ekran başına kilitleyecek. Dev maç öncesinde Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, maça dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte Levent Tüzemen'in yorumları…
5
TERİM'DEN AÇIK ALAN VERMEYEN OYUN

"Sergen Yalçın, bildiğimiz taktiğiyle oynatacaktır. Bu taktiğin hayata geçip geçmeyeceğini belirleyen Galatasaray olacak. Beşiktaş, hücum oyunundan taviz vermez. Galibiyete ihtiyacı olan taraf Galatasaray, Beşiktaş'ın bu saatten sonra şampiyonluğu bırakacağını sanmıyorum. Fatih Terim'in Beşiktaş'a açık alan vermeyeceği bir oyun seçmesini bekliyorum."

4
GALATASARAY YİNE HÜCUM OYNAR

"Fatih Terim'in de kendi oyun tarzından ödün vermesini beklemiyorum. Galatasaray yine hücum futbolu oynar. Ancak savunma anlamında da kontrollü olmak zorundalar."

3
G.SARAY İÇİN AVANTAJ

"N'Koudou ve Aboubakar'ın oynamayacak olmasını Galatasaray için avantaj olarak görüyorum. Beşiktaş'ı rakip sahaya götürecek olan isim Gökhan Töre olacak. Bunların yanısıra Galatasaray'ın Beşiktaş'a duran top şansı vermemesi gerekiyor. Siyah-beyazlılarda, Ghezzal tehditi bulunuyor."

2
İKİLİ AVERAJI ALMASI MUCİZE

"Beşiktaş, Galatasaray'a kaybetse bile şampiyon olacak. Rakiplerine karşı da ikili averaj avantajı var. Galatasaray, bu maçta üstün oynayarak farklı bir galibiyet alıp Beşiktaş'a karşı psikolojik bir üstünlük kurabilir. Ama böyle bir sonucun mucize olacağını düşünüyorum. Galatasaray, bu maçı 1-0 kazanmak ister, Beşiktaş ise en azından yenilmemek ister."

1
TERİM, KAOSA İZİN VERMEZ

"Fatih Terim ve futbolcular bu kaosla (başkanlık) ilgilenmez. Fatih Terim, oyuncularını bu kaosun içerisinden çıkarır. Kaldı ki bu kaosu, Mustafa Cengiz, aday olmayarak bitirdi. Seçimler Mayıs ayında yapılmazsa Haziran'da 4 adaya karşı yeni ve güçlü bir adayın çıkacağını düşünüyorum."