Sporx Extra Arama Logo

Koronavirüs: Süper Lig'de son durum!

Süper Lig'deki 18 kulüpten koronavirüs testleri ile ilgili yapılan son açıklamaları derliyoruz. İşte kulüplerin koronavirüs açıklamaları...
19
KORONAVİRÜS, SÜPER LİG: SON DURUM
Süper Lig'deki 18 kulüpten koronavirüs testleri ile ilgili yapılan son açıklamaları derliyoruz. İşte kulüplerin koronavirüs açıklamaları...
18
TRABZONSPOR
Trabzonspor'dan koronavirüs ile ilgili yapılan 27 Mayıs'ta açıklamada, "Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerimizin yanı sıra futbolcu kadromuz, teknik heyetimiz ve çalışanlarımıza her hafta rutin olarak uyguladığımız COVID-19 testlerinin beşincisi bugün tekrar yapılmış ve hiçbir pozitif vakaya rastlanmamıştır." denildi.
17
YENİ MALATYASPOR
Yeni Malatyaspor'dan 22 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Yapılan testler neticesinde bir futbolcumuz ve bir personelimizde pozitif vakaya rastlanmıştır. Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ve personelimiz takip ve tedavi süreçlerine ilgili prosedürler dahilinde başlanmıştır." denildi.
16
ALANYASPOR
Alanyaspor'dan 21 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Futbolcularımız, teknik heyetimiz ve personelimize ikinci kez uygulanan COVID-19 testlerinin tamamı negatif sonuçlanmıştır." denildi.
15
GALATASARAY
Galatasaray'dan 20 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Futbol takımı teknik, performans, sağlık, idari ve destek kadrolarındaki tüm çalışanlara bu sabah yapılan COVID-19 PCR testlerinin tamamı negatif sonuçlanmıştır." denildi.
14
KASIMPAŞA
Kasımpaşa'dan 20 Mayıs'ta yapılan açıklamada, daha önce sonucu pozitif çıkan 2 futbolcu dahil olmak üzere tüm sonuçların negatif tespit edildiği bilgisi paylaşıldı.
13
FENERBAHÇE
Fenerbahçe'den 19 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Futbol A Takımımızın oyuncularına, teknik ve idari heyetine ve Samandıra Can Bartu Tesislerimizde görev yapan personelimize yapılan Kovid-19 PCR testinde tüm sonuçlar negatif çıkmıştı." denildi.
12
BAŞAKŞEHİR
Başakşehir'den koronavirüs ile ilgili yapılan 19 Mayıs tarihli açıklamada, "Futbol A takımı oyuncularımız, teknik heyetimiz, idari ekibimiz ve kulüp çalışanlarımız her hafta rutin uygulanan Kovid-19 testlerine girmektedir. Kulübümüzde yapılan testler sonucunda tüm sonuçlar negatif çıkmıştır. Takımımız iki grup halinde antrenmanlarını sürdürmeye devam edecektir." denildi.
11
BEŞİKTAŞ
Beşiktaş'tan 18 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Yapılan tarama testleri neticesinde, daha önce pozitif sonuç bulunanlar da dahil olmak üzere tüm sonuçlar negatif tespit edilmiştir." denildi.
10
MKE ANKARAGÜCÜ
Ankaragücü Başkanı Fatih Mert'in 17 Mayıs'taki açıklamalarına göre; Ricardo Faty'nin koronavirüs testi pozitif çıktı ve hastanede tedavi gördükten sonra taburcu oldu. Faty, evde karantina altında. Gerson Rodrigues ise yurtdışından geldiği için yurtta karantinada kalıyor.
9
KAYSERİSPOR
Kayserispor'dan 17 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Yapılan tetkiklerde yeni tip koronavirüs bulgularına rastlanmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.
8
SİVASSPOR
Sivasspor'dan 16 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "A takım futbolcularımıza, teknik heyetimize, idari kadromuza, destek ekibimize, tesislerimizde ve stadyumda görevli olan tüm personellerimize yapılan KOVİD-19 testleri sonuçlanmış ve hiçbir pozitif vakaya rastlanmamıştır." denildi.
7
ÇAYKUR RİZESPOR
Rizespor'dan 16 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "15 Mayıs'ta istisnasız tüm sporcu, teknik adam, tesis çalışanları ve ilgili yöneticilere yeniden Kovid-19 testleri uygulanmış olup tüm test sonuçları negatif olarak raporlanmıştır." denildi.
6
GAZİANTEP
Gaziantep'ten 13 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbol Takımımıza ve personelimize yapılan Covid-19 test sonuçlarında herhangi bir pozitif vakaya rastlanmamış olup, tüm test sonuçları negatif çıkmıştır." denildi.
5
GENÇLERBİRLİĞİ
Gençlerbirliği'nden 11 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "İlhan Cavcav Tesisleri'nde testten geçen teknik ekibimiz, futbolcularımız ve kulüp personelimizin koronavirüs testleri sonuçlanmış ve pozitif vakaya rastlanmamıştır." ifadeleri kullandı.
4
ANTALYASPOR
Antalyaspor'dan  8 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Teknik heyet, futbolcular, destek ekibi ve takımla temas kurması muhtemel personele yapılan testlerin tamamı negatif çıktı." denildi.
3
KONYASPOR
Konyaspor'dan 7 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Kayacık Tesisleri'mizde yöneticilerimiz, teknik heyetimiz, futbolcularımız, destek ekiplerimiz ve kulüp personelimize yapılan Kovid-19 testinin sonuçlarının tamamı negatif çıkmıştır." denildi.
2
GÖZTEPE
Göztepe'den 7 Mayıs'ta yapılan açıklamada, Futbola Geri Dönüş Öneri Protokolü" kapsamında 4 Mayıs'ta A takım futbolcuları, teknik heyet, destek ekibi ve yöneticilere Covid-19 testi yapıldığı bildirildi. Testlerin tamamının sonucunun negatif çıktığı kaydedildi.