Sporx Extra Arama Logo

İşte Sergen Yalçın'ın çektiği Fenerbahçe röntgeni
8
SERGEN YALÇIN'DAN FENERBAHÇE ANALİZİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, gece-gündüz Fenerbahçe'yi çalışıyor. Hafta başından bu yana oyuncularına saha içindeki taktiklerini ezberleten başarılı çalıştırıcı, diğer yandan da rakiplerinin en güçlü yanlarını nasıl etkisiz hale getireceklerinin çalışmasını yaptırıyor.

7
İŞTE ÇEKTİĞİ RÖNTGEN

Ezeli rakiplerinin adeta röntgenini çeken Teknik direktör Sergen Yalçın, rakiplerini durdurmanın ve zayıf noktalarından faydalanmalarının yolunu 5 maddede bu şekilde özetledi:

6
"EN BÜYÜK SİLAHLARI DURAN TOP"

Fenerbahçe duran top takımı, duran toplar en büyük silahları. Hücumda da, savunmada da en büyük silahları duran toplar. Duran toplarda Serdar, Aboubakar'ın; forvetleri ise stoperlerin. Alan savunması yok, adam adama savunma duran toplarda. Topu kornere vurmak yok. Ceza sahası çevresinde faul yapmak yok.

5
"CANER ARKASINI BOŞ BIRAKACAK"

Kanatlardan iyi geliyorlar. Caner Erkin bizim en büyük şansımız. Sürekli oradan top getirip orta yapmaya çalışacak. Kötü orta atmasını sağlamalıyız. Ayrıca Caner arkasını da boş bırakacak. Defansı düşünmeyecek.

4
"PEROTTI'YE DİKKAT! CİN GİBİ"

Diego Perotti'ye dikkat etmeliyiz, cin gibi. Penaltı alma konusunda uzman.

3
"SOSA'YI KİLİTLERSEK ÇÖZERİZ"

Fenerbahçe takımı gol pozisyonuna çok rahat giriyor. Orta sahada oynayan Jose Sosa burada en kilit oyunculardan biri. Mensah'a burada büyük bir iş düşüyor. Oyunun hücum yönünden çok defansif yönünde kendisine ihtiyacımız var. Eğer Jose Sosa'yı kilitliyebilirse Fenerbahçe'yi çözebiliriz.

2
"GUSTAVO'YU PASLA GEÇİN"

Rakipten top çalma konusunda da çok başarılılar. Luis Gustavo bu ligin en iyi oyuncularından bir tanesi. Fiziği çok güçlü, ayakları uzun, her topa hamle yapabiliyor. Onu gördünüz mü, üzerine gitmeyin. Etrafından pasla geçmeye çalışın. Ama ona yakın değil uzak pas atın, onu dışarıya doğru çekin.

1
"CEZA SAHASINA SOKMAYIN"

Gol şanslarındaki bitiricilikleri kötü değil. Adamlarda herkes gol atabiliyor. Şu anda kopup gitmemelerinin nedeni henüz gol atan forvet çıkaramamış olmaları. Ceza sahamız içine ve altı pasa asla sokmamaya çalışın.