Sporx Extra Arama Logo

Hürriyet yazarlarından derbi yorumu!
8

YAZARLARDAN DERBİ YORUMU

Hürriyet yazarları, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi değerlendirmelerde bulundu.
7

TEK AVANTAJ...(HAKAN ÜNSAL)

Uzun zamandır ilk defa bir derbi, iki takımın da kötü ve eksik olduğu bir dönemde oynanıyor. Bu, derbinin kalitesini etkiler mutlaka ama diğer taraftan bol hata sonucu çılgın bir maç da olabilir. Galatasaray için tek avantaj iç saha ve taraftar.
6

ODAK NOKTASI...

Temposu, kurgusu ve sorun çözme becerisi Gomis gittikten sonra dip yaptı. Rodrigues her şeyin odak noktası olacak. O oynarsa G.Saray kazanır, durursa her şey kilitlenir.
5

BU BİR DERBİ(UĞUR VARDAN)

Ev sahibinin mutlaka kazanması gerekiyor, aksi takdirde “Herkesin yendiği bir Fenerbahçe’yi yenememek” türünden bir yeni travmayla karşı karşıya kalacaklar (ama bunun örnekleri yaşandı). Konuk ekip yenilirse de ‘düşme potası’na dahil olacak, bu da yeni bir mavraya dönüşecek. Mantığım Fener’in kazanmasının zor olduğunu söylüyor ama iş Galatasaray-Fenerbahçe derbisi olduğunda mantık pek işlemiyor.
4

DEZAVANTAJLARI FAZLA(RÜŞTÜ REÇBER)

Galatasaray’ın sakatlarından iyi haber, Fenerbahçe’de de ise seferberlik var. Galatasaray’ın avantajları, Fenerbahçe’nin dezavantajları fazla.
3

KOLAY OLMAYACAK

Beklenen şey, Galatasaray açısından işlerin kolay olacağı ama öyle olmayacaktır. Derbiyi Galatasaray adına kolaylaştıracak tek nokta erken öne geçmektir. Fenerbahçe sahaya karakterini ortaya koymak için çıkacaktır ve tüm çabası oradan puan ve puanlarla dönmek olacaktır.
2

ÇOK HATA, BOL GOL(UĞUR MELEKE)

Oyuncuların değil, hocaların başrolde olacağı bir derbiye Fenerbahçe’nin geçici teknik adamla çıkması ironik. Galatasaray’ın bu sezon en iyi oyuncusu, stadı! Yine stat baskısıyla iyi bir yarım saat oynayacaklardır. Fenerbahçe’nin tek şansı duran toplar. G.Saray ‘alan savunması yapıyorum’ diye havayı savunuyor, herkes boş! Donk, Maicon ve Frey skorer adaylarım. Bol hatalı, gollü ve eğlenceli bir derbi olur.
1

F.BAHÇE'Yİ ATEŞLEYEBİLİR(İLKER YASİN)

Fenerbahçe ile Galatasaray’ın hangi şartlar altında, hangi statta, hangi atmosferde oynayacağının önemi yok. Favori de yok. İki takım da kazanabilir. Galatasaray’ın kendi evinde bu sene seyirci avantajını iyi kullandığını söyleyenler çıkacaktır ama Cocu’nun gönderilmesinden sonra Fenerbahçe’de Koeman ve futbolcuların göstereceği reaksiyon da geride kalan maçlardan farklı olacaktır. Ben beraberlik bekliyorum.