Sporx Extra Arama Logo

Hızlıca, 10 maddede Daniel Sturridge!
11
HIZLICA: 10 MADDEDE DANIEL STURRIDGE

Trabzonspor'un yeni transferi Daniel Sturridge hakkında hızlı, kolay ve kritik 10 bilgi...

10
ELEKTRİK DANSI NASIL BAŞLADI?

Daniel Sturridge'in dünyaca ünlü bilinen elektrik dansı. Bu dans ile ilgili olarak Sturridge şöyle diyor: "Bir gün benim dairemdeydik. Ben, kardeşim ve kuzenim birlikte takılıyorduk. Biraz sıkılıyorduk, müzik açtık ve dans etmeye başladık. Daha sonra bir gece kulüpteyken yine bu dansı yaptık. Bir gün gol attıktan sonra bu dansı yapmaya karar verdim ve gelenek başladı."

9
"PELE'Yİ İZLER, YAPMAYA ÇALIŞIRDIM"

Daniel Sturridge'in amcası Dean, Derby County formasıyla 5 yıl Premier Lig'de oynadı. Bir diğeri amcası Simon, Stoke için forma giydi. Babası Michael, Finlandiya'da top koşturdu. Daniel o günleri şöyle anlatıyor: "Daha çocukken yolum belliydi. Bir amcam Derby'de, bir diğer amcam Stoke'ta oynuyordu. Babamın maçlarını betamax'tan izlerdim. Çok güzel goller atardı. Bana futbolu parklarda babam öğretti. Bana Pele videolarını izletti. Pele'yi izler, arka bahçede onun hareketlerini yapmaya çalışırdım."

8
"YETENEKLERİM TANRI VERGİSİ"

Daniel Sturridge, oldukça dindar bir futbolcu. Goller sonrası yaptığı dansından sonra tanrıya dua ediyor. Sturridge, inancını şöyle anlatıyor: "Tanrıya inanıyorum ve çok dua ediyorum. Antrenmanlarda çok çalışıyorum, kendimi işime adıyorum ama yeteneklerim tanrı vergisi."

7
FUTBOLDAN SONRAKİ TUTKUSU: MODA

Daniel Sturridge'in bir diğer tutkusu elbiseleri. Güzel giyinmeyi seven İngiliz yıldız, bir moda dergisine bu tutkusunu şu sözlerle ifade ediyor: "Louis Vuitton'u çok seviyorum. Çok küçük bir çocukken Londra'daki mağazalarına girdim ve 2 parça eşya aldım. Londra'ya ne zaman gitsem Vuitton'dan alışveriş yapıyorum. Benim favorim. Adil olmak gerekirse Yeezys de çok iyi. AP'nin saatlerini takıyorum ama Patek Phillippe de çok iyi. Bir tane de güzel bir Hublot'um var. Saatleri seviyorum."

6
"15-20 DAKİKA GOLLERİMİ İZLERİM"

Sturridge, sahaya çıkmadan önce atacağı golleri hayal ettiğini düşündüğünü söylüyor. "Telefondan bazı golleri seyreder ve kendime vizyon katarım. Maçta da bunları yapmaya çalışırım. Her maçtan önce 15-20 dakika boyunca eski gollerimi izlerim. Beni motive eder."

5
"OWEN COYLE, HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ"

Kariyerinin başında işler yolunda gitmiyorken Bolton'a kiralanan Daniel Sturridge, buradaki menajeri Owen Coyle'un inancı, güveni ve terapisiyle tekrar ayağa kalktı. Sturridge şöyle anlatıyor: "Chelsea gitmeme izin vermiyordu ama oynayamıyordum da. Dönemin CEO'su Ron Gourlay'a yalvardım. Bolton'a gittim ve Owen Coyle hayatımı değiştirdi. Beni ilk kez santrafor oynatan kişidir. Tüm dünyaya nasıl bir oyuncu olduğumu gösterdim. Owen muhteşem biri. Ona hala minnettarım. Kariyerimi en çok etkileyen kişi Owen'dır."

4
REKORLARIN SAHİBİ STURRIDGE

Daniel Sturridge, ilk profesyonel maçına Manchester City formasıyla 2007/08 sezonunda çıktı. Aynı sezon içerisinde Premier Lig, Federasyon Kupası ve Federasyon Gençlik Kupası'nda gol attı. Bunu başaran ilk oyuncu oldu.

3
EN ÇOK ETKİLENDİĞİ FUTBOLCU: DECO

Daniel Sturridge, kariyerinin başında en çok Deco'dan etkilendiğini söylüyor: "Chelsea'deyken Deco'dan birçok şey öğrendim. Kendime yeni özellikler katmak istiyordum, onu izledim, onu takip ettim. Şut atarken onun stilini kopyaladım."

2
EN SEVDİĞİ MUTFAK: KARAYİP

Daniel Sturridge, Karayip mutfağına bayılıyor. Sturridge, Londra'da veya Liverpool'da yaşarken bile aile evi, doğduğu şehir olan Birmingham'daydı. Sturridge'nin annesi Karayip mutfağının hayranı olduğu için aile de zamanla sevmiş. Sturridge, "Annem, harika soslar yapar. Bir gün annemle birlikte kendi yerimizi açmayı düşünüyorum. Karayip mutfağı odaklı bir yer olacak. Belki Birmingham'da, belki başka bir şehirde."

1
ÖNCE CHELSEA, SONRA TRABZONSPOR