Sporx Extra Arama Logo

Hıncal Uluç: "Fatih Terim yalan söylüyor"
11
HINCAL ULUÇ'TAN YORUMLAR
Deneyimli yorumcu Hıncal Uluç, Türk futbolunda son dönemin göze çarpanlarını A Spor'da değerlendirdi.
10
BU KONUŞMAYI ERTELEDİM
Mustafa Cengiz ve Fatih Terim buluşmasında, Hıncal Uluç, pişmiş aşa soğuk su katmasın, her şey düzelmişken arayı bozan ben olmayayım diye şimdilik susmayı tercih ediyorum. Çünkü bu böyle kalmayacak. Sözüm ona üstü kapalı barış, doğrudan futbol takımını etkileyeceği için kabak bu işi bu hale getirenlerin değil, herkes barışmışken ortalığı bulandıran Hıncal Uluç'un başına patlar. Bu yüzden bu konuşmayı erteledim ben. Sabırla bekliyorum.
9
BELHANDA TAKTIYSA PAÇAVRADIR
Belhanda bile bezi koluna taktıysa, o bir paçavra artık. Fatih Terim'in canının istediğine verdiği bir paçavra. Fenerbahçe, Ferdi'ye verdi, takıma bu sene giren en genç oyuncuya. Baba Gündüz'ün Turgay Şeren'in koluna taktığı geldi aklıma. Feghouli ile Belhanda için bunlara rakip olabilecek tüm gençleri harcadı.
8
FATİH TERİM DEĞERİNİ DÜŞÜRDÜ
Belhanda'yı nasıl kazandım dedirtiyor adamlarına, bu hafta da Feghouli'yi kazansın, o da taksın. Fatih Terim orada olduğu sürece, Galatasaray kaptanlık pazubendinin zerre kıymeti harbiyesi yoktur. O kadar düşürdü Fatih Terim.
7
TERİM YALAN SÖYLÜYOR
Fatih Terim yalan söylüyor. Yönetim kurulu Belhanda ve Feghouli'yi satma kararı aldı. Bu iki futbolcu indirim talebine hayır dedi. Senin ülken de, kulübün de benim umurumda değil, paramı son kuruşuna kadar isterim dedi Belhanda ve gitti havuzlu villa aldı. Fatih Terim ben de oynatayım da satılsın dedi.
6
KİMLER TAKTI O BANDI?
Belhanda ve Feghouli, Galatasaray'ın yıldızı yazıyorlar. Madem satılmadı, bari onları kazanmam lazım diyor Fatih Terim. Yalana bak! Belhanda kaptan oldu ya, o kaptanlık bandı benim için paçavra. Kimler taktı o kaptanlık bandını? Kimler takmadı? Hagi, Popescu taktı mı? Ben onları satılsın diye oynattım, satılmadı. Şimdi de kazanmak istiyorum diyor Fatih Terim. Vay anasını sayın seyirciler.
5
EFSANEDEN HOCA OLUR DENEMEZ
Sergen Yalçın, Beşiktaş antrenörlüğüne layık değildir demek çok büyük haksızlık olur. Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın efsanelerinden biri ama Beşiktaş'ın bütün efsaneleri de Beşiktaş'a antrenör olur diye bir şey yok. Antrenörlük bambaşka bir şey. Beşiktaş'ın gelmiş geçmiş en başarılı hocalarından biri Gordon Milne. Geldiğinde teknik direktörlüğü bile yoktu.
4
TRÜBÜNDE DE AYNI OLMAMALI
Emre'nın sonunda idari bir göreve geleceği belliydi. Hayatı futbol olan bir delikanlı. Anladığım kadarıyla sahada değil, tribünde olmayı tercih etti. Akıllı bir tercih, sahadakilerin ömrü belli çünkü. Futbol direktörlüğü, çok akıllı bir tercih. Hem Emre, hem Fenerbahçe için iyi oldu. Saha içindeki ve kenardaki hırçınlıklarını bir kenara atabilirsek kendisini severim. Öfke kontrolü son zamanda bilim haline geldi. Emre bu kontrolsüzlüğü başına çok iş açtı şimdiye kadar. Tribünde de aynı görüntüyü verirse ömrü fazla olmaz.
3
BASKIYLA SERBEST BIRAKTI
Türk futbolu o kadar kötü durumda ki gelecek sene şöyle olacak, öbür sene böyle olacak falan zerre umurumda değil. Avrupa'ya gidiyoruz da ne oluyor? Bir takım doğrudan gider Şampiyonlar Ligi'ne, Şubat, Mart'a kadar oynar, o zaman istersin. Sezon açılır açılmaz Ağustos ayında bir kazaya uğramasın istersin. TFF, 3 kulüplerin baskısıyla yabancı transferini alabildiğine serbest bıraktı, koşulsuz.
2
TÜRK İNSANININ YOLUNU KESTİK

Menajerlere temsil ettiler, onları da Sumudica açıkladı, şimdi Sumudica hesap veriyor. TFF, sen ne diyorsun hoca, gel şu işi bir anlat demedi. Sumudica hakkında soruşturma açıldı Türk futbolunu karıştırıyor diye. Menajerler payidar oluyor, böyle bir ülke. Avrupa'da daha iyi sonuçlar almak için yabancı serbest bırakıldı, ne oldu? Milli Takım'a en çok oyuncuyu Fransız Lille veriyor. Türk insanının, Türk Milli Takımı'nın yolunu kestik. Afrika'nın, Güney Amerika'nın paçavralarını bize senelerce süren kontratlarla gönderdiler. Belhanda'dan, Feghouli'den hala kurtulamadı Galatasaray. Gerçekten zerre umursamıyorum.

1
İSTİKRARLI BİR TAKIM YOK
İstikrarlı, sonuç alıcı, göze hoş gelen bir futbol oynayan takım yok. Bu takımı herkes yener denecek bir takım da yok. Galatasaray - Ankaragücü maçını izlemesem ve bana maç bitince 2-0 bitti deseniz, hangi takım kazandı derim. Futbolun görsel olarak insanlara sunduğu bir şey yok, bunun sorumlusu de TFF'dir ve doğrudan Nihat beydir. Bu sahtekar ligi böyle sürdükçe, insanların maç seyretme zevki kalmaz.