Arama Logo

Gürcan Bilgiç: "Pereira'nın tavrı vakit kaybettirecek"

Sabah Gazetesi yazarlarından Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'nin durumunu değerlendirdi.
5
GÜRCAN BİLGİÇ'TEN YORUM

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıkları kapsamında oynadığı ilk üç maçta Csikszereda'yı 2-0, Kasımpaşa'yı 4-1, Gençlerbirliği'ni de 4-0 yenerken, ilk beraberliğini önceki akşam Hollanda ekibi PEC Zwolle'den 2-2'lik skorla aldı. Sabah Gazetesi yazarlarından Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'nin durumunu değerlendirdi.

4
ÇOK AKILLICA DEĞİL

4 hazırlık maçının genelinde F.Bahçe'nin performansını değerlendirir misiniz?

Vitor Pereira sürekli oyuncu denedi. Bu nedenle sonuçlardan ve oyundan ziyade performanslar üzerine yorum yapma şansımız var. Stratejisi doğru mu değil mi ligin ilk haftasında anlayacağız ama sistem değiştiren bir takımda istikrarlı bir 11 ve yeni düzen denemek çok akıllıca değil.

3
"ÇOK FORMDA" DİYEBİLECEĞİMİZ BİR OYUNCU ÇIKMADI

Pereira geniş kadronun daraltılmasında yanlış kararlar vermemek adına sanırım tüm oyunculara şans tanımak istedi. Ama bu tavır çok riskli bir sistem olan 3'lü savunmanın oturmasında, saha parselizasyonunda, oyuncuların yeni görevlere uyum sağlamasında vakit kaybettirecek. Her şey bir yana 4 maç sonunda göze batan, umut vadeden, "Çok formda" diyebileceğimiz bir tane bile oyuncu çıkmadı.

2
UÇ OYUNCU SIKINTISI

Sizce yeni sezon öncesi sarı-lacivertli takımın eksikleri neler?

Geçen seneden bu yana uç oyuncu sıkıntısı çekiyorlar. En çok pozisyona giren takım Fenerbahçe ama en çok kaçıran da onlar. Bunun arayışı sürüyordur. Hazırlık maçlarında gol dağılımına baktığımız zaman forvetler değil, orta sahalar daha çok skor yaptılar. Yeni formatta merkezden hücumu deniyorlar. Bu da kapanmayı çok iyi beceren Süper Lig geleneğinde F.Bahçe için problem yaratacak.

1
SİSTEME ELEŞTİRİ GETİRMEK ÇOK DOĞRU DEĞİL

Yedikleri gollerin hemen hepsi kişisel hatalardan kaynaklandı. Sisteme eleştiri getirmek çok doğru değil. Ama üçlü savunma kanatları bir kişi ile kapatmak demek. Bunu da rakipler değerlendirecektir