Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da sil baştan plan: 14 yolcu var
17
GALATASARAY SİL BAŞTAN
Bu sezon transfer döneminde adeta eli kolu bağlı kalan Galatasaray'ı hem Ocak ayı transfer dönemi hem de sezon sonu transfer döneminde oldukça zorlu bir süreç bekliyor.
16
14 FUTBOLCU DA GİDECEK
Bu sezon şampiyon olamazsa yaklaşık 50 milyon euroluk bir gelirden daha mahrum kalacak olan Galatasaray'da sözleşmesi sona eren, performansından memnun olunmayan ve paraya çevrilmes potansiyeli olan futbolcular olmak üzere üç grup var. Bu üç grup dikkate alındığı zaman, Galatasaray'ın şu anki 20  kişilik as kadrosundan 14 kişi sarı-kırmızılı formaya veda edecek.
15
MBAYE DIAGNE
Galatasaray'a bonuslarla dahil toplam 13 milyon euroluk maliyete patlayan Diagne, Fatih Terim'in verdiği son şansı da iyi kullanamadı. Galatasaray'ın maliyet/performansı kaleminde en büyük hayal kırıklığı transferlerinden biri olan Diagne, ya Ocak döneminde ya da Yaz transfer döneminde takımda veda edecek.

Sözleşme bitiş: 30.06.2023
14
FEGHOULI
Galatasaray'a sağladığı katkı kadar her dönem tartışma konusu olan Feghouili için gerek Kış gerekse Yaz transfer döneminde tüm satış opsiyonları zorlanacak. Feghouili'nin sarı-kırmızılı forma altındaki son dönemi...

Sözleşme bitiş: 30.06.2021
13
YOUNES BELHANDA
Galatasaray'ın sezon başında satmak istediği ancak elden çıkartamadığı Belhanda'nın sözleşmesi sezon sonunda uzatılmayacak. Ocak ayında da büyük bir sürpriz olmazsa Belhanda, sezon sonunda sarı-kırmızılı kulübe para kazandırmadan Florya'ya veda edecek.

Sözleşme bitiş: 30.06.2021
12
RYAN BABEL
Galatasaray'ın bu sezon başında sözleşme feshi de dahil olmak üzere tüm opsiyonları değerlendirdiği ancak istediği sonucu alamadığı Ryan Babel, sezon sonunda Galatasaray'a veda edecek.

Sözleşme bitiş:  30.06.2022
11
MARTIN LINNES
Galatasaray'da yabancı kontenjanından dolayı önce kadro dışı bırakılan ancak daha sonra yeniden kadroya dahil edilen Martin Linnes ile sezon sonunda sözleşme yenilenmeyecek

Sözleşme bitiş: 30.06.2021
10
SEKIDIKA
Galatasaray'a geldiği günden bu yana varlık gösteremeyen Sekidika, Ocak ayı transfer dönemi olmasa bile sezon sonunda Florya'ya veda edecek isimlerin başında geliyor.

Sözleşme bitiş: 30.06.2024
9
OZORNWAFOR
Galatasaray'da bu sezon takımda kalan Ozornwafor, Ocak ayında kesin olarak başka bir takıma kiralık olarak gönderilecek.

Sözleşme bitiş: 30.06.2023
8
ŞENER ÖZBAYRAKLI
Galatasaray'a geldiği günden bu yana beklentileri karşılayamayan Şener Özbayraklı, bu sezon başında gönderilmek istendi ancak sözleşme feshine yanaşmadı ve takımda kaldı.

Sözleşme bitiş: 30.06.2021
7
EMRE TAŞDEMİR
Geçtiğimiz sezon Kayserispor'a kiralık olarak gönderilen ve gönderilirken de sözleşmesi uzatılan Emre Taşdemir, sezon sonunda sarı-kırmızılı formaya kesin olarak veda edecek.

Sözleşme bitiş: 30.06.2021
6
ETEBO
Stoke City'den kiralanan Etebo, Galatasaray'a beklenen katkıyı sağlayamadı ve sarı-kırmızılı yönetim, Etebo'nun satın alma opsiyonunu kullanmayacka.

Sözleşme bitiş: 30.06.2021
5
ÖMER BAYRAM
Galatasaray'da geçtiğimiz sezon 40 maça çıkıp, 13 de asist yaparak sürpriz performansın altına imza atan Ömer Bayram, hem maaşında indirim yapılmak istenmesi hem de sözleşmesinin uzatılmamasından dolayı ciddi bir performans düşüşü yaşadı.

Sözleşme bitiş: 30.06.2021
4
RYAN DONK
Fatih Terim'in jokeri Ryan Donk, bu sezon gözden düştü ve Galatasaray'da yedek kulübesine mahkum kaldı. Galatasaray, Hollandalı futbolcunun sezon sonunda bitecek sözleşmesini uzatmayacak.

Sözleşme bitiş: 30.06.2021
3
MARCAO
Galatasaray'ın gelecek sezon transfer yapabilmesi ve kadrosunu yeniden yapılandırması için temel şart Marcao'nun satılması. Marcao, Fatih Terim için vazgeçilmez olsa da 14 futbolcunun veda edeceği bir sezon sonunda Galatasaray kadro kurabilmek için Marcao'nun satışına mecbur.

Sözleşme bitiş: 30.06.2022
2
LUYINDAMA
Marcao sürecinde yaşanması kuvvetli muhtemel seneryolardan biri de Luyindama için geçerli. Galatasaray, transfer bütçesi oluşturabilmek ve transfer döneminde hareket alanı yakalayabilmek için sezon sonunda sözleşme bitimine bir yıl kalacak olan Luyindama'nın satışını yapmak zorunda.

Sözleşme bitiş: 30.06.2022
1
VEDA EDECEK EN İYİ 11