Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray - Kayserispor maçı için ne dediler?
11
Galatasaray'ın Kayserispor ile karşı karşıya geldiği maçın ardından Gürcan Bilgiç, Levent Tüzemen ve Feyyaz Uçar değerlendirmelerde bulundu.
10
"TRABZON - VANSPOR MAÇI GİBİ"
Levent Tüzemen: "Böyle bir maç çok zor izlenir. Trabzonspor - Van maçıyla izlemiştim. Trabzonspor 25 gol atamamış şampiyonluk gitmişti. Lung'un içine Muslera kaçmış. Lung büyük maçlarda iyi oynuyor."
9
"EMRE AKBABA OYUNDA KALSAYDI..."
Levent Tüzemen: ""İlk yarıda Galatasaray'ın kaçırdığı goller, beklenen bir baskıydı. İkinci yarıda Galatasaray'ın işi penaltıya bırakması vardı. Kayserispor tek bir şutla puan aldı. Emre Akbaba oyunda kalsaydı pozisyona giriyordu. Emre'nin oyunda kalması lazımdı. Galatasaray bu kadar eksiğine rağmen Milli aradan sonra bu kadar pozisyona giriyor ve atamıyor."
8
"OĞULCAN KAÇAK OYNADI"
Levent Tüzemen: "Oyuncu değişikliklerinden sonra girenlerin kalitesi maçı çevirmeye yetmedi. Ali Yavuz Kol oynadı, bu lige hazır bir oyuncu değil. Oğulcan kaçak oynuyor kanatlara oynuyor. Sarrachi ve Emre Akbaba ile devam etseydi maç böyle bitmezdi bana göre. Rize'de gördüğüm Oğulcan'ın 10'da 1'ini göremedik. İkinci yarıda Fatih Terim'in oyundan alması gereken tek oyuncu oydu."
7
"3 DEĞİŞİKLİK ACELE"
Feyyaz Uçar: "3 oyuncunun bir anda değişikliği bana göre acele oldu. Bütün bu eksiklerin olduğu durumda 2 genç oyuncuya şans verme maçı değildi bu. Samet Aybaba'ya karşı Fatih hocanın bu değişiklikleri yapmamalıydı. Samet ağabey bu ligin en tecrübeli hocalarından birisi."
6
"BİZDE KARŞI KARŞIYA KALANI İZLEME VAR"
Feyyaz Uçar: "Topa sahip olmanın değil de rakip ceza sahasında topla buluşmak önemli. Son vuruş eksikliği ile ilgili uzun süredir eksikliğimiz var. Forvete top gelmeyince forvet değiştiriyor takımlarımız. Kaleciyle karşı karşıya giderken diğer oyuncuların da hep kaleciye doğru gitmesi gerektiğini söyledim. Bizde öyle değil, izleme var bizde. Kaleciyle karşı karşıya olanı izliyoruz biz."
5
"HOCAYA KABAHAT BULAMAZSINIZ"
Gürcan Bilgiç: "51 defa oyuncunuzu topla buluşturmuşsunuz, 27 kere kaleyi yoklamış oyuncularınız 12 kez kaleyi bulmuş. Burada hocaya kabahat bulamazsınız. Bunun bir tık ötesi performanstır. Belhanda, Falcao olsa daha farklı olurdu evet ama rakibiniz Kayseri. Tüm eksiklere rağmen sahaya çıkan 11'iniz Kayseri'den daha iyi. Çok ciddi şekilde takımın kaçırdığı pozisyonlarda rakibe saygısızlık var. Çok küçümsemişler. Nasılsa kazanırız, nasılsa atarız diye bakmışlar çok açık."
4
"KUŞ TAŞA ÇARPTI MAÇI"
Gürcan Bilgiç: "Galatasaray açısından bakarsak bu 'kuş taşa çarptı' maçıdır. 1-0 öne geçen takım Kayserispor da olabilirdi. Lennon topu iyi getirse. Rakibe saygı duyup önemseyeceksiniz. Bakın Fenerbahçe 9 kişi Hatay'ı yenemedi. 60'ta golü buluyorsun, rakip 10 kişi bu değişiklikleri yap. Fatih hocanın rakibe saygı duymayıp maçı ciddiye almadığını düşünüyorum. Büyük takımda 1 oyuncu sorumluluk alır. Bunun olması lazımdı. Oradaki aksiyonları farklı bir yere getirdiğin zaman büyük takım oyuncusu oluyorsun."
3
"ZAMAN GEÇİRMEYİ BİTİRMELİYİZ"
Feyyaz Uçar: "Türk futbolunda bir vakit çalma çabası var malesef. Burada kabahat sadece futbolcularda değil. Sadece 1-2 takımın yapabileceği bir şey değil. Yatan adam olduğu zaman vakitten çalmak adına olunca bir şey yapmamız gerekiyor. Ya kültürümüzü değiştireceğiz, anlayışımızı değiştirmeliyiz. Ya ıslıklayacağız ama bir şey bulmamız gerekiyor."
2
"FALCAO BU KADAR MI SAKAT, ZAYIF"
Levent Tüzemen: "Bu kadar eksik olduğu zamanda Falcao'nun oynamaması olmuyor. Üst adelesinde sakatlık var diye oynamıyor. Saracchi kasık sakatlığından sonra döndü oynadı. Bugünkü şartlarda oynaması gereken en önemli oyuncu oydu. Falcao bu kadar mı sakat, bu kadar mı zayıf kasları"
1
"7 DAKİKA OYNANSAYDI G.SARAY KAZANACAKTI"
Gürcan Bilgiç: "Fatih Hoca oyunla ilgili bir şey söylemedi mi? Rakip 35 dakika 10 kişi oynadı. +7 dakika uzatma oynansa ne olurdu? Bu açıklamadan anlıyoruz ki, 7 dakika oynansaydı Galatasaray kazanacaktı."