Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Final Four'da kimler sürpriz yapabilir?
5
FINAL FOUR'DA 'SÜRPRİZ' YAPABİLECEK OYUNCULAR

EuroLeague tarihinde çok az oyuncu, Final Four'da bir anda beklenmeyen bir performansa ulaşmış ve şampiyonluk kazandırmıştır. 2021'de Anadolu Efes'ten Sertaç Şanlı, 2018'de Real Madrid'den Fabien Causeur, 2017'de Fenerbahçe'den Nikola Kalinic, 2015'te Andres Nocioni, 2014'te Tyrese Rice, 2013'te Acie Law, 2011'de Nick Calathes, 2007'de Dejan Tomasevic, 2005'te Nestoras Kommatos, 2004'te David Blu, 2002'de Lazaros Papadopoulos 'sürpriz' yapanlardı...

4
ANADOLU EFES

Anadolu Efes'te skoru bulması beklenen oyuncular sayı kralı Vasilije Micic, Shane Larkin, Adrien Moerman. Ancak Krunoslav Simon'un yokluğunda Elijah Bryant ve James Anderson daha çok rol alacaklar ve skor performansları belirleyici olacak.

3
OLYMPIAKOS
Olympiakos'ta Kostas Sloukas, Tyler Dorsey, Sasha Vezenkov ana atıcılar. Thomas Walkup, Kostas Papanikolaou ve Giannoulis Larentzakis ekstra faktör olabilir.
2
BARCELONA
Barcelona'da skoru üretecek, savunmayı yapacak ana oyuncular belli. Real Madrid'e karşı final mücadelesi verecek Barcelona'da ise bir oyuncunun savunması çok kritik. Walter Tavares'i tüm EuroLeague'de en çok rahatsız eden, en çok bozan oyuncu Sertaç Şanlı. Sertaç'ın bu performansı önemli olacak. Genç Jokubatis'in iyi performans vermesi sürpriz olmayacak ama ne kadar öne çıkacağı da bir sürprize gebe...
1
REAL MADRID
Sezon içerisinde skoru dağıtan Real Madrid'de zaman zaman farklı isimler öne çıkıyor. Net bir şekilde skorda veya savunmada öne çıkan oyuncu olmuyordu. Bunu maç maç değiştiriyorlardı. Ancak, Final Four'da Carlos Alocen ve Alberto Abalde beklentilerin ötesine çıkan bir performans sahaya koyabilir.