Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de Erol Bulut'un basın toplantısı
25
EROL BULUT'UN BASIN TOPLANTISI
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Teknik Direktör Erol Bulut basın toplantısı düzenledi.
24
FENERBAHÇE BAŞKA BİR YER
"Emre Belözoğlu'na yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye'nin en büyük kulübünde 4 sene forma giydim. Şimdi teknik direktör olarak karşınızdayım, bunun mutluluğunu yaşıyorum. Beni bu göreve layık gören başkanımız ve yöneticilerime teşekkür ederim. Burada beni neler beklediğini farkındaydım. Alanyaspor ve Malatyaspor ile kıyaslanamaz. Fenerbahçe'deki beklentileri iyi biliyorum. Burada yapmak istediklerimiz ortada"
23
HEDEF 29. ŞAMPİYONLUK
"Ekibim, sportif direktörüm, futbolcuların tek bir hedefi var; 29. şampiyonluk. İnşallah bu bize nasip olur. Kolay olmayacak."
22
11'İ TEK BAŞIMA KURMUYORUM
"Önemli olan şey alacağımız galibiyet ve Fenerbahçe'nin başarısı. Kurduğumuz 11 var, bunu tek başıma yapmıyorum, ekibimle istişare ediyorum. Futbolcular zaman zaman istediğimiz performansı gösteremeyebilir. Önemli oyuncularımız var ama onların da performansı düşebilir. Değişiklikler de yapacağız, her futbolcu hazır olmak zorunda. Hiçbir futbolcunun benim için farkı yok, iyi olanla devam edeceğiz. "
21
HER FUTBOLCU BİZE LAZIM
"Teknik ekip çok geniş, biz de bir 11 çıkarabiliriz. Hem ben, hem de yardımcılarım oyuncularla bireysel görüşme yapıyor. Mert Hakan ve Novak geçen sene iyi performanslar gösterdiler. Uzun bir maraton olacak, her futbolcu bize lazım. Bazıları 2-3 hafta oynanacak ve dinlenecek. Herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor ve öyle de devam edecek."
20
BASKI TABİİ Kİ OLACAK
"Baskı tabii ki baskı olacak, bunları bilerek imza attım. Şampiyonluğun kesin garantisi yok. Futbol sahada oynanıyor. Sahada iyi işler yaparak, doğru kararlar vererek en iyisi için çalışacağız."
19
TAKIM ARKADAŞI OLACAKTIK
Emre ile Newcastle'da takım arkadaşı olacaktık. Olympiakos'ta oynuyordum, Newcastle'a gittiğimde Emre ile birlikte kaldık, hergün idman yapıyorduk. Takım iki maç kaybedince hoca gitti, bizim transfer suya düştü. Öyle bir hikayemiz oldu. Emre, Volkan ve ben güçlü karakterleriz. Her şeyi konuşarak çözüyoruz. Geldiğimden beri sorun yaşamadık, bundan sonra da yaşayacağımızı düşünmüyorum. Maçlar kaybedeceğiz ama oturup konuşarak çözüm buluruz. Her şeyin Fenerbahçe için yapılacağını, herkesi bilmesi gerek.
18
MİLLİ ARA SONRASI İYİ OLACAK
"Bazı arkadaşların hala uyum sorunu var. Onların da milli maç arasından sonra daha iyi olacağını düşünüyorum. Komple yeni bir takım kurduk. Bazı takımların 11'inde 2-3 yeni isim var, bizde ise 7-8 oluyor. Bu oyuncu grubu ilk başta çok fazla birlikte çalışamadı, onun sıkıntısını yaşadık. Ancak şimdi her şey daha iyi."
17
DURAN TOPLARIN ÖNEMİ
"Haftada birkez tüm gün duran top çalışıyoruz. Bu çok önemli bir konu. Bu duran top erken olup, gol erken gelince maç fark gidiyor. Sona kadar 0-0 geldiğiniz maçlarda ise galibiyeti alıyorsunuz. Analizcilerimizin raporları var, biz de ona göre sahada çalışmalarımızı yapıyoruz. "
16
EKSİKLERİ GİDERECEĞİZ
"Malatya'da eldeki malzemeye göre bir oyun planı ve sistem geliştirdim. Kafamdaki sistemi, takıma en iyi şekilde anlatmaya çalışıyorum. Yaptığımız transferler de ona yönelik. Geçmişte bir mevkide çok yoğunluk vardı ama kanatlarımız yoktu. Kulüpler bu sıkıntıları yaşadı. Kafamdaki sistemi oturtmaya çalışıyorum. Eksiklikler var, gidermeye çalışıyoruz. 3-1 kazandık ama buna rağmen eksiklikleri gidermeye çalıştık. "
15
ALTYAPI KONUSU
"Emre Belözoğlu altyapı ile ilgili çok iyi çalışmalar yaptı ve kulüp olarak bunu uygulamaya çalışacağız. Altınordu bunu iyi yapıyor. 5'e 2 ile bu olmaz. Bunu daha önceki röportajımda söyledim. Altyapı çalışmaları farklı olmalı. U15, U17 çok önemli. Doğru sistem gerek.  Barcelona'nın alt ligde takımı var ve gençleri orada oynuyor. Rezerv Lig olacaktı ama iptal oldu. Hatta Süper Lig takımlarının Almanya'da olduğu gibi 3. Lig'e kadar gelebilen bir takımı olmalı. Ömer Faruk Beyaz'ın neden oynamadığı soruluyor ama bu kolay değil. Süper Lig'de oynamayan bir oyuncuyu sahaya atıp kaybedebilirsiniz."
14
"BU SENE LİG SONRA AVRUPA"
"Süper Lig'de başarılı olmak istiyorum, hedefim bu. Kupa ayağı var, iki kulvarda sonuna kadar ilerlemek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne girmek ve önümüzdeki sene yapacağımız transferlerle Avrupa'da başarılı olmak istiyoruz. Şimdi Avrupa'yı değil, 29. şampiyonluğu düşünüyoruz."
13
HAKEMLER ELİNDEN GELENİ YAPIYOR
"Her şeye olumlu bakıyoruz. Bazı durumlar negatif olsa bile benim için sahada olan önemli. Hakem, VAR gibi konuları soruyorsunuz sanırım. Hakemler elinden geleni en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Biz de çalışarak başarılı olmak için gayret göstereceğiz. "
12
GÖNLÜMÜZDEKİ TEK TÜRK HOCAYDI
Ali Koç ise  teknik direktör sürecinde neler yaşandığını şöyle anlattı; "Tahir Hoca elini taşın altına koydu, kolay değildi ama elinden gelenin en iyisini yaptı. Onun verdiği raporlardan da benden beslendim. Pandemi dönemi bizim için orta şeker geçti ama 5-6 puan daha rahatça alabilirdik. Bir hocamız olsun, pandemide 8 haftayı takımı tanıyarak geçirsin istedik. Pek çok hocayla görüştük. Gönlümüzdeki tek Türk hoca Erol Bulut idi. Basında yer alan bazı isimler doğruydu, bazıları yanlıştı. Belki bazı hocalar, bazı oyuncular basından köpürtülüyor. Sonra oyuncular 'Fenerbahçe'yi kabul etmedim' diyor. Nasıl oluyor anlamıyorum. "
11
İNŞALLAH BAŞARACAĞIZ
"Kamp döneminde neler konuşuldu, şu an neler konuşuluyor biliyoruz. 18 transfer yaptık. Kısa sürede bunu oturtmamız gerekiyordu. 4 hafta kamp dönemi oldu. Her hafta oyuncular gelip gidiyordu. Allah'a şükürler olsun 6 hafta da her şey iyi gidiyor. ufak tefek eksiklerimiz var, gidermeye çalışacağız. İstediğimiz futbolu birkaç hafta içerisinde oynatacağız. Hücum anlamında iyiyiz ama defansif ufak hatalar oluyor. Bunları gidereceğiz. Milli aradan sonra hedeflediğimiz oyunu oynadığımız bir Fenerbahçe izletmek istiyoruz. Emre'nin dediği gibi ben değil biz olarak yola çıktık. İnşallah sezon sonunda başaracağız."
10
4 HOCA İLE GÖRÜŞTÜK
"Toplamda 4 hoca ile görüştük. Erol Hoca da Alanyaspor'da iyi işler yapıyor, kupa finaline gidiyordu. Emre ile de konuştuk. Pandemiden birkaç hafta sonra Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nu aradık, görüşme izni istedik. O da görüşmemize izin vermedi, haklılık payı vardı. Sonrasında enteresan birkaç gelişme oldu."
9
EROL BULUT AÇIK ARA ÖNDEYDİ
"Destek aldığım, danıştığım yurt dışında bir yere hocaları analiz ettirdik. Yapay zeka kullanılarak, istatistikler ve rakamlar üzerinden, bizimle adı geçen hocaların analizini yapan ekip geldi, onlar bize bir şey sundular. Hocamızın oynattığı futbol, istatistikler açık ara öndeydi. O zaman hala hocamın saha dışında nasıl bir adam olduğunu bilmiyorduk. Ancak bu raporlardan etkilendik ve bekleme kararı aldık. Hocamızla baya muhabbetimiz oldu. Yemek yedik, top oynadık, sohbet ettik. Hocamla, Emre'nin de görüşmeleri oldu. Bunlar ters adamlar, ters düşerlerse diye hocama ve Emre'ye sorduk. Ben açık ve net adamım."
8
ŞAMPİYONLUKLAR YAŞAYACAK
"İki tarafın kimyasının uyuştuğu bir ortam gördük. Hocamın yaklaşımı, tenkitlere açık olması, satır arası okuması, gerektiğinde masaya vurması, ilkeleri ve prensipleri şahsımla çok uyuştu. Son derece kolay bir anlaşma süreci yaşadık. Hocamla 2 dakikada anlaştık. Hocamı başkaları da istiyordu, biraz geç kalsak başka bir yere gidebilirdi. Söz konusu Fenerbahçe olunca çok fazla düşünmek zorunda kalmadı. Bu formayla şampiyonluk yaşayan hocamız inşallah hoca olarak şampiyonluklar yaşayacaktır."