Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de derbi şifresi; Perotti

Süper Lig'in 10. haftasında Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya gelecek. Ezeli rakibini yenmenin hesaplarını yapan Erol Bulut, Perotti'ye güveniyor. Bireysel yeteneklerine güvendiği Arjantinli oyuncu ile rakibinin sağ tarafından tehlike yaratma hesapları yapan 45 yaşındaki çalıştırıcı, arkadan gelecek Caner Erkin’in de ataklara destek vermesini istiyor.
6
DERBİ PLANI; SAĞ TARAF

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, derbi planını rakibin sağ tarafı üzerine kurdu.Bu bölgede Rosier ile Ghezzal'in karşısında oynayacak olan Caner ve Perotti ile özel görüşme yapan Bulut, her iki oyuncudan da rakibin üzerine gitmelerini istedi.

5
PEROTTI'YE GÜVENİYOR

İkili oyunlarla Rosier'i zor durumda bırakmayı hedefleyen Bulut, Perotti'nin bireysel yeteneklerinden faydalanmak istiyor.

4
CANER ERKİN DESTEĞİ

Baskı Perotti'nin üzerine yoğunlaşırsa, arkadan gelecek Caner desteği ile hücum varyasyonları çeşitlendirilecek.

3
PELKAS'A ÖZEL TALİMAT

Fenerbahçe sağ kanatta ise Pelkas'ı kullanacak. Yunan futbolcuya orta alana gelerek o bölgeyi kalabalıklaştırması yönünde talimat verildi. Pelkas, Sosa ile ikili oyunlarla rakip ceza sahasında fırsat arayacak. Sosa ileri çıktığında onun boşluğunu Ozan Tufan dolduracak.

2
YEDEK SİLAH MERT HAKAN

Fenerbahçe'nin kulübeden ilk hamlesi Mert Hakan Yandaş olacak. Gençlerbirliği maçında attığı golle moral bulan Mert Hakan, ön alandaki futbolcuların durumuna göre oyuna dahil olacak. Oyun sıkışırsa, uzaktan şut tehdidi olarak Erol Bulut tarafından kullanılacak.

1
'DERBİYE HAZIRIM'

Fenerbahçe formasıyla çıktığı 3 maçta 3 gol atan Diego Perotti, yaşadığı bağırsak sorunu nedeniyle hafta içinde serum tedavisi gördü. İki gündür takımla çalışan Arjantinli sol kanat oyuncusunun iyileştiği ve hocasına derbiye hazır olduğunu söylediği öğrenildi. [Sabah]