Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi öncesi keyifli bir yolculuk

Fenerbahçe ile Galatasaray, Süper Lig'de tarihi bir derbide bir kez daha kozlarını paylaşacak.
21
6-0, 5-1 VE O ŞAMPİYONLUK

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi öncesinde; yakın tarihin en önemli maçlarının öncesi ve sonrasında yaşananları, söylenen ilginç sözleri, açıklamaları ve flaş iddiaları bir araya getirdik. Şimdi sizleri keyifli bir tarih yolculuğuna çıkarıyoruz.

20
6 KASIM 2002 (FENERBAHÇE 6-0 GALATASARAY)

Fenerbahçe taraftarı, tarihi derbi öncesinde Lorant'ı istifaya çağırdı. Nereden bileceklerdi ki Alman teknik adamın 6-0'la tarihe geçeceğini.

19
3 PUANDAN FAZLASI

Fatih Terim, 6-0 sonrasında 7 değil 77 puan önde bile olsa derbiye rahat çıkılmayacağını anlamıştır. Bu derbide kaybedilen 3 puandan fazlası oldu.

18
WERNER LORANT'I ÖMRÜ UZADI

Werner Lorant maçtan önce son kozunu oynadığını farkında olacak ki korkmayacaklarını açıklamış. Aldığı sonuç, Fenerbahçe'deki ömrünü uzatmaya fazlasıyla yetti.

17
ÜMİT ÖZAT'A GÖRE NORMAL

Ümit Özat, maçtan sonra 6-0'lık galibiyeti normal karşılamış. Halbuki Kadıköy'de seri yalnızca 3 yıla çıkmıştı.

16
6-0'A RAĞMEN FATİH TERİM

Fatih Terim dışında başka bir hoca Fenerbahçe'ye 6-0 mağlup olsaydı çoktan Galatasaray ile yolları ayrılmıştı. Özhan Canaydın, Terim'e UEFA şampiyonluğu kredisi vermiş.

15
RIBERY ÇOK İDDİALIYDI

Türkiye'de bonus lakabının takıldığı Ribery, Fenerbahçe kupa finalinden önce bir hayli iddialıymış. Gerçekten de maça damga vurdu.

14
DAUM İÇİN PEK DE İYİ GEÇMEDİ

Dönemin Fenerbahçe teknik direktörü Daum, Galatasaray'dan iyi olduklarını lig liderliğine güvenerek söylemiş muhtemelen. Kupa skoru, düşüncelerini zedelemiştir.

13
LİGİN DAHA ÖNEMLİ OLDUĞU DÖNEM

Galatasaraylı oyuncular maçtan önce ligin daha önemli olduğunu söylemişler. Allah'tan kimse, "Neden 5 gol attınız o zaman?" diye sormamış.

12
HAGI 5-1'İ BEKLEMİYORMUŞ

Hagi 5-1'lik zaferden sonra bu kadar gol atmayı beklemediğini söylemiş. Bekleseydi ne olurdu acaba?

11
İKİ GÜNDE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

Maçtan önce sarı lacivertlilerle sözleşme uzatacağını açıklayan Daum'un 5-1'den sonra ipinin çekildiği iddia edilmiş. 2 günde çok şey değiştiği kesin.

10
AZİZ YILDIRIM KADIKÖY'DE ÜZÜLMEDİ

İlk başkanlık döneminden çabuk sıkılan Aziz Yıldırım, oyuncularından kendisi için galibiyet almalarını istemiş. O maç futbolcular Yıldırım'ın isteğini yerine getiremese de sonrasındaki 20 yılda başkanlarını hiç üzmediler.

9
FARUK SÜREN'E GÖRE "SIRADAN"

O sezon buldozer hüviyetine bürünen Galatasaray'da başkan Süren, derbinin sıradan olduğunu açıklamış. Bu galibiyet Galatasaray için ne kadar sıradansa, sonrasındaki 18 yıl Fenerbahçeliler için o kada sıradan...

8
ZEMAN'IN UNUTTUĞU BİR ŞEY VARDI

Fenerbahçe teknik direktörü Zeman 2-1'lik mağlubiyete rağmen şampiyon olacaklarını iddia etmiş. O sezon Galatasaray'ın Avrupa'nın en iyi takımı seçildiğini unutmuş muhtemelen.

7
FATİH TERİM'E 10 YILLIK SÖZLEŞME

Fatih Terim, Kadıköy'den 2-1 galip döndükten sonra 10 yıllık sözleşme önerisini bulmuş karşısında. Ondan sonra bu öneriyi ilk kim alacak acaba?

6
MÜBALAĞA GERÇEKTEN KÖTÜ ŞEY

İmparator'a 2-1'lik galibiyet büyük rehavet getirmiş olacak ki Hagi'yi artık istemediğini ve onun yerine Sergen'i monte edeceğini açıklamış. Mübalağa kötü şey.

5
KUPAYI KADIKÖY'DE İSTİYORUZ

Maçtan önce, "Kupa, kazanan takımın sahasında verilsin" sözü Terim'in "Kupayı Kadıköy'de kaldırmak istiyoruz" isteği ile değiştirilmiş. İmparator tarihe geçecek fırsatları değerlendirmede uzman olduğunu bir kez daha kanıtladı bu isteği ile.

4
ÜNAL AYSAL "ALKIŞLARIM" DEMİŞTİ

Başkan Ünal Aysal, maçtan önce eğer F.Bahçe şampiyon olursa alkışlayacağını açıklamış. G.Saray'ın şampiyonluğunun ardından aynı şeyi görmeyince üzülmüş olabilir.