Arama Logo

Fenerbahçe'de başarının 8 büyük sırrı!

Fenerbahçe geçen sezonki istikrarsız görüntüden nasıl 14’te 14 yapan bir takıma dönüştü? Başarının en kritik anahtarı İsmail Kartal’ın takımda yarattığı sinerji. Uzun bir aradan sonra sarı lacivertli takımın atanı da tutanı da iyi. Sahaya 11’de çıkan da sonradan oyuna dahil olan da birbirini aratmıyor. Ve tabii ki 14’te 14. Kazandıkça daha özgüvenli ve güçlü bir takım oluştu.
10
FENERBAHÇE'DE YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

7’si UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 7’si Süper Lig’de çıktığı 14 maçın tamamını kazanan Fenerbahçe hem hücum hem savunma performansıyla dikkat çekerken takımın yükselişi de istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

FENERBAHÇE'DE YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR
9
MADDE MADDE BAŞARININ SIRRI

Ligde 7 maçta 18 kez ağları havalandıran Kanarya bu istatistikte Trabzon ile birlikte zirvede. Ancak Fenerbahçe bu seride rakiplere sadece 3 gol izni verirken bu alanda ligin tek başına lideri konumunda. Avrupa’da ise 7 maçta 24 kez gol sevinci yaşayıp topu sadece 3 kez topu ağlarından çıkaran takımda neler değişti? İşte madde madde başarının sırrı...

MADDE MADDE BAŞARININ SIRRI
8
İSMAİL KARTAL’LA BAMBAŞKA BİR SAMANDIRA

1- İsmail Kartal’ın takım üzerinde yarattığı sinerji. İsmail hoca tüm futbolcularla kurduğu sıcak ilişki, babacan tavırları ve tüm zamanını başarı uğruna Samandıra’da geçirmesi başarının en kritik anahtarı olarak öne çıkıyor.

İSMAİL KARTAL’LA BAMBAŞKA BİR SAMANDIRA
7
ARKADAŞLIĞI ARTIRDI

2- Deneyimli teknik adamın Samandıra’da 12 saat tam mesai uygulatması da arkadaşlığı artırdı. Kadro uzun aradan sonra ilk kez gol sevinçlerinde, hakem itirazlarında, maç sonu taraftarla bütünleşmelerde tek vücut oldu.

ARKADAŞLIĞI ARTIRDI
6
YERLİ OYUNCULARIN PERFORMANSI KATLANDI

3- İrfan Can Kahveci, İsmail Yüksek, Ferdi Kadıoğlu gibi Türk oyuncularda İsmail Kartal’ın göreve gelmesiyle birlikte performansa dayalı ciddi bir çıkış yaşandı.

YERLİ OYUNCULARIN PERFORMANSI KATLANDI
5
'ATANLA TUTANIN İYİ OLACAK' KURALI SAHAYA YANSIDI

4- Takımın atan ve tutanının yüksek verimle oynaması güven duygusunu arttırdı. Önce santrfor Edin Deko transferi, ardından kaleci Dominik Livakoviç’in alınmasıyla yıllardır yapılamayan futbolun en basit “Atanla tutanın iyi olacak” kuralı sahaya yansıdı.

'ATANLA TUTANIN İYİ OLACAK' KURALI SAHAYA YANSIDI
4
KADRONUN DEĞİŞMEZİ OLDULAR

5- Geriden hücuma çok çabuk çıkan hızlı ve ayağa oynayan Bright Osayi-Samuel, Djiku, Fred ve Sebastian Szymanski gibi oyuncular kadronun değişmezi oldu.

KADRONUN DEĞİŞMEZİ OLDULAR
3
GİREN, ÇIKANI ARATMIYOR

6- Sahada oynayan, başarılı ve formda 11’den forma kapmak kenarda oturan oyuncuları da hırslandırdı. Bu yüzden oyuna giren futbolcular çıkanları aratmıyor.

GİREN, ÇIKANI ARATMIYOR
2
SAVUNMA RAKİPLERE GEÇİT VERMİYOR

7- Defansta Becao-Djiku uyumunun yakalanmasıyla 7 maçta sadece 3 gol yiyen bir ekip oluştu. Özellikle Djiku’nun faulsüz oynaması ve oyunu geriden iyi kurması takıma çok olumlu yansıdı.

SAVUNMA RAKİPLERE GEÇİT VERMİYOR
1
TAKIMIN ÖZ GÜVENİ OTURDU

8- 14 maçlık serisi takımın öz güveninin oturmasını sağladı. İsmail Kartal bunu sezon başından bu yana çok önemsemiş ve hazırlık maçlarını dahi kazanmak istemişti. (Hürriyet)

TAKIMIN ÖZ GÜVENİ OTURDU