Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe, 6 mevkiye transfer yapacak

Pahalı ancak yanlış kurulmuş kadro nedeniyle sezonun neredeyse tamamında ‘orijinal mevkilerinde oynamayan devşirme’ futbolcularla sahaya çıkan Fenerbahçe’de bu görüntülerin tekrar yaşanmaması için en az 6 mevkiye transfer yapılması gerekiyor.
8
FENERBAHÇE GÖZÜNÜ TRANSFER DİKTİ

Türkiye'nin en pahalı üç kadrosundan birine sahip olmasına rağmen, hatalı ‘kadro mühendisliği’ nedeniyle sezonun neredeyse tamamında yokluklarla boğuşan ve bunun sonucunda bütün kupalara erken veda eden Fenerbahçe’de herkes gözünü transfer mevsimine çevirmiş durumda. (Hürriyet / Süleyman Arat)

7
ALTI MEVKİYE TRANSFER ŞART

Taraftarlar hemen her maçta ‘orijinal mevkilerinde oynamayan devşirme’ futbolcularla sahaya çıkan takımda artık bu görüntüleri görmek istemiyor. Sezon bitimiyle birlikte sportif direktörlüğe geçiş yaparak transferlerde söz sahibi konumuna gelecek Emre Belözoğlu’nun öncelikle 6 mevkiye oyuncu alması gerektiği görüşünde birleşiliyor. Sarı lacivertli takımda transfer yapılması gereken bölgeleri ve gerekçelerini şöyle açıklamak mümkün:

6
SOL BEK

Mevkinin tek adamı Hasan Ali uzun süre sakatlık nedeniyle oynayamadığı için bu bölgede asıl bölgesi sağ bek olan Dirar’a görev verildi, bu da savunmanın aksamasına yol açtı.

5
SAĞ BEK

Nabil Dirar’ın alternatifi olan genç Murat Sağlam’ın yeterli olup olmayacağı bilinmiyor.

4
STOPER

Zanka ve Adil Rami’nin verimsizliğine Sadık’ın sakatlığı eklenince Jailson’dan stoper yaratıldı ve onun hatalarıyla 21 puan uçtu. Serdar Aziz ve yeni sezonda kalıp kalmayacağı bilinmeyen Falette’in yanına takviye gerekiyor.

3
KANATLAR

Özellikle sol kanatta Garry Rodrigues’i zorlayıp rekabet yaratacak bir oyuncu mevcut kadroda bulunmuyor.

2
FORVET ARKASI

Kruse’nin ayrılmasıyla boşalan bu bölge için gereken özelliklere sahip oyuncu da yok.

1
SANTRFOR

Vedat Muriç’in oynayamayacağı durumlarda takımın oyun sistemine uygun bir yedek forvet oyuncusu alınmalı.