Sporx Extra Arama Logo

Fatih Terim'in rüyası kabus oldu

Fatih Terim 22 Aralık 2017’de göreve geldiğinde “Benim de rüyalarım var” diyip Şampiyonlar Ligi kupasını işaret etti. Büyük hedef için değişimin startını verdi. 2 yılda 19 oyuncu gitti. 24 transfer yapılırken, bu sezon 13 isim için 230 milyon lira ödendi. Fakat Devler Ligi'nde 2 sezonda 10 maçta 1 galibiyet geldi. Real hezimeti, yaşanan hüsrana tuz biber ekti..
12
ELEŞTİRİ OKLARI TERİM'DE
Real Madrid karşısında tarihinin en ağır yenilgilerinden birisini alan Galatasaray'da eleştiri okları Fatih Terim'i gösteriyor... Tecrübeli hoca 22 Aralık 2017'de göreve geldiğinde "Benim de rüyalarım var" diyerek Şampiyonlar Ligi kupasını işaret etti. Ardından bu zorlu hedef için büyük bir değişime gitti. (Takvim)
11
BU SEZON 13 TRANSFER YAPILDI
Real Madrid karşısında tarihinin en ağır yenilgilerinden birisini alan Galatasaray'da eleştiri okları Fatih Terim'i gösteriyor... Tecrübeli hoca 22 Aralık 2017'de göreve geldiğinde "Benim de rüyalarım var" diyerek Şampiyonlar Ligi kupasını işaret etti. Ardından bu zorlu hedef için büyük bir değişime gitti.
10
TRANSFERLERİN MALİYETİ
9
10 MAÇTA TAM 7 YENİLGİ GELDİ

Ancak buna karşın Avrupa'da hedeflenen büyük zaferler yerine hüsran geldi. Şampiyonlar Ligi'nde 2 yılda oynanan 10 maçta sadece 1 galibiyet alınırken, 7 yenilgi yaşandı.

8
TERİM-FUTBOLCULAR KOPTU!

Cimbom bu sezon Şampiyonlar Ligi'nin gol atamayan tek takımı da oldu. Yaşanan büyük hüsrana neden olarak futbolcuların kendi arasında ve Terim'le yaşadığı sorunlar gösteriliyor.

7
FALCAO TÜM DENGELERİ BOZDU

Özellikle Falcao'ya verilen 7 milyon Euro maaşın dengeleri alt üst ettiği belirtiliyor. Ayrıca kiralık futbolcuların fazlalığı ve yabancıların liderlik vasfının olmaması da büyük başarısızlığı getirdi.

6
İŞTE MAAŞ BÜTÇESİ
5
ÇİN PORSELENİ GİBİ DAĞILDI

İspanyol gazeteleri G.Saray için dün çarpıcı manşetlere imza attı. İspanyol AS ve Marca Gazeteleri, Real Madrid'e 6-0 mağlup olan Galatasaray için çarpıcı başlıklar kullandı. AS Gazetesi, "2001'de 7000 taraftar ile Bernabeu'yu doldurduklarında da 3-0 yenilmişlerdi ama kalede Taffarel, ilerde Hagi ve Jardel vardı. Şimdi sıradan, cesareti kırılmış, savunması Çin porseleni gibi kırılgan bir takım izledik" dedi. Marca ise, "Bale ve James olmasa ne yazar! Real, G.Saray'ı sildi süpürdü" başlığını attı

4
AYRI DÜNYALARIN İNSANLARI!

12 farklı ülkeden oyuncunun yer aldığı G.Saray saha içinde iletişimi sağlayamıyor. G.Saray'da yerli futbolcular ilk 11'de şans bulamıyor. Yabancı futbolcular ise farklı ülkelerden... 12 farklı ülkeden oyuncu oynatan Aslan'ın sahi içindeki iletişimi de sönük kalıyor.

 

3
TERİM DÖNEMİ GELEN - GİDEN
2
DİLLERİ FARKLI!

Farklı dilleri konuşan futbolcular aralarında istenilen iletişimi sağlayamıyor ve başarı gelmiyor.

1
TARAFTARLARIN ZORLU YOLCULUĞU

G.Saray taraftarının Madrid Havalimanı'ndaki görüntüsü sosyal meydayı salladı. Real Madrid maçı sonrası uçaklarını bekleyen taraftarların havalimanında yatması dikkat çekti. Fotoğrafa, "İşte cefakar taraftar" yorumları yapıldı..