Sporx Extra Arama Logo

Fatih Altaylı: "Şenol Güneş de, Fatih Terim de bıraksın"
10
ALTAYLI: "GÜNEŞ VE TERİM BIRAKSIN"

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de yayınlanan Spor Saati'nde spor gündemini değerlendirdi. Altaylı, Fatih Terim'i eleştirirken Şenol Güneş'e de değinerek "Türkiye iki teknik direktörden vazgeçmek zorunda" dedi.

9
NE ZAMAN PUAN KAYBETSE AYNI

Ne zaman puan kaybetse, hakem yeterince uzatmadı! 90 dakika ne yaptın? Galatasaray taktik olarak ne oynadı acaba? İngiltere Ligi'ni seyrediyoruz, teknik direktörlerin bir şey yapmaya çalıştığını, oyun oynatmaya çalıştığını görüyoruz. Zaman geçirdiler, yere yattılar diye bir lafları oldu mu? Kazanamayabilirsin, oyuncuların çok gol kaçırabilir.

8
BÖYLE BİR BAHANE OLAMAZ

Galatasaray ve teknik direktörü maç sonrası yaptığı o açıklamayla kendini, rakibini bu kadar küçük düşüremez. Kayseri tabii ki çamura yatacak, yere atacak, ne yapacak? Düşmemeye oynuyorlar. Galatasaray teknik direktörü 'Pozisyon bulduk kullanamadık' diyebilir ama hakemin uzatmaması bahanesine sığınamaz.

7
95 YAŞINA KADAR MI ÇALIŞACAK?

Türkiye iki teknik direktörden vazgeçmek zorunda. Şenol Güneş, Fatih Terim. Bunlar ununu elemiş, ipini asmışlar. Hatta ipi de düşmüş. Bunlara verilen maaşa yazık. Galatasaray Fatih Terim'e borçlu mu, borçlu. Fatih Terim'e ihtiyaç var mı, var? Yapın onu murahhas aza, CEO ne istiyorsanız. Fatih Terim 95 yaşına gelinceye kadar Galatasaray'ın bütün ümidi Fatih Terim mi olacak?

6
FATİH TERİM'İN YAKASINDAN DÜŞÜN

Koca bir camia, koca bir kulüp bir teknik direktöre o kadar bel bağlamaz. Galatasaray Fatih Terim'in yakasından düşsün. Teknik direktör olarak artık bitmiş. O da bitmiş, Şenol Güneş de bitmiş. Şenol hocadan artık teknik direktör olmaz.

5
İKİSİNDEN DE KURTULUN

Futbolda küme düştük. Milli Takım'ın Şenol Güneş'ten Galatasaray'ın Fatih Terim'den kurtulması lazım. Geçen sene küme düşmüş vasat bir takım Galatasaray. Sen Real Madrid'e gittiğin zaman kendini yere atmıyor musun? Galatasaray her şeyi 10 üzerinden 100 yaptı, çok taktiksel oynadı, hakem süreyi uzatmadı rakip de vakit geçirdi.

4
GALATASARAY'DA ÇARIKLI OLMAZ

Çatı aday konusu Galatasaray'da komedi haline geldi. Sürekli erken ve ara seçimler yapılıyor. Hep bir çatı aday. Yarsuvat'tan beri moda oldu bu. Çarıklı erkânı harp seçim olmayacağını biliyor. Tam bir çarıklı gibi davranıyor. Maksat mali genel kurul yapmamak, parasal hesap vermemek. Mali genel kurul yaparsa ibra olur tarafı yok. Rezillik ayyuka çıkmış durumda. Galatasaray bunun hesabını sorar.

3
MALİ GENEL KURULDAN KAÇTILAR

İki adet mali genel kurul yapmaktan kaçarak bir seçim yapmak. Çarıklının bütün derdi bu. Şunu bilsinler ki, Galatasaray'da çarıklı olmaz. Galatasaray'a geliyorsan çarığını bir kenara bırakacaksın, ya bağcıklı, ya makosen giyeceksin. Geleceksin bu kulüp geleneklerine, göreneklerine uygun davranacaksınız. Kabahat bizde ki bu adamı seçmişiz. Dursun Özbek faciasından kurtulmak için Titanik gibi, bir buzdağından kaçıp öbür buzdağına vurmak gibi.

2
YÜZÜ KIZARMAYANLARIN DERDİ BU

Üyelerimizin 2 bin küsuru, 65 yaş üstünde. Seçime gelmeleri kanunen mümkün değil. Dava açar durdururlar. 200 kadarı 20 yaşın altında, bunların da gelmesi mümkün değil. 3 bin oy kullanılmasını engelliyorsun. Zaten valilik izin vermez buna. Restoran kapalı, lokanta kapalı. Yüzü kızarmayan grubunun derdi, genel kurula gitmemek. Bunların derdi parasal hesap vermemek. Bunlar üyeleri uyutuyorlar. Palavradan rakamlar açıklıyorlar. Mali genel kurula gitmemek için, ibra edilmeme riskini ki yüzde 100 edilmeyecekler.

1
HESAP VERMEDEN İŞ BİTER Mİ?

Genel kurulsuz, hesap vermeden işi bitirmeye çalışıyorlar. Bu ahlaki zaafiyettir.Galatasaray tarihinde görülmemiştir. Galatasaray yönetiminde her zaman ananeye sahip çıkan üyeler bulunurdu. Bu sefer onlar da yok. Zaten üyelerin bir kısmı ananeyi bozmaya teşne, bir kısmının ananeden haberi yok. Bir kısmı da medyada görüneyim de ne olur olsun diyor. Sorumluluk sahibi başkan 'Ben pandemi koşullarında kongreden vazgeçiyorum' der.