Sporx Extra Arama Logo

Fatih Aksoy: "Sergen Hoca büyük bir şans"
8
FATİH AKSOY'DAN AÇIKLAMALAR

Beşiktaş'tan kiralık olarak oynadığı Sivasspor'da sezonun öne çıkan isimlerinden biri olmayı başaran Fatih Aksoy, beIN Sports'a özel bir röportaj verdi ve geleceğiyle ilgili konuştu. İşte o açıklamalar...

7
"FUTBOLU ÇOK ÖZLEMİŞİZ"

Futbolu çok özlemişiz. 2 ay gibi bir süre ayrı kaldık, bizim için çok uzun bir zaman. Takım arkadaşlarımızla hasret gideriyoruz diyebilirim.

6
"BEŞİKTAŞ, HER ŞEYİN BAŞLANGICIYDI"

Zor bir karardı benim için. Beşiktaş'ta çok büyük aşamalar kaydedip Süper Lig seviyesine gelmiştim. Profesyonel hayata geçişi düşününce, Beşiktaş her şeyin başlangıcıydı diyebilirim. 1-2 teklif daha vardı ama Sivas'ın hem kulüp yapısı hem de takımın ligdeki durumu burayı seçmemde bir etken olmuştu.

5
"ÇOK DOĞRU BİR KARAR ALDIM"

Kalıp, Beşiktaş'ta bekleyebilirdim, bunun bana ne katacağını bilmiyordum. Ben gidip savaşmak istedim. Çünkü orada kalsaydım, Beşiktaş formasını hiç giymeden 1 sene daha kalıp ayrılabilirdim. Çok doğru bir karar aldığımın farkındayım.

4
"ÖN LİBERODA MUTLUYUM"

Ön liberoda gerçekten mutluyum ve takıma daha çok katkı verdiğimi düşünüyorum, bu da beni motive ediyor. Ama bu sezon bazı maçlar sağ bek oynadım, maç içindeki değişikliklerden. Ön liberoda daha rahatım.

3
"SEZON SONUNA KADAR SİVASSPOR'DAYIM"

Daha 8 maç var. Sezon sonuna kadar Sivasspor'un oyuncusuyum. Buraya gelirken de, sezon içinde de ilk hedefim buraya hizmet etmekti. Ondan sonra da buraya istenilen şekilde hizmet ederek, Beşiktaş'a güçlü bir şekilde dönmekti. Bunu da iyi bir oranda başardığımı düşünüyorum.

2
"SERGEN YALÇIN BÜYÜK ŞANS"

Sergen Yalçın bizim gibi altyapıdan gelen oyuncular için büyük bir şans. Altyapıdan gelenlerle konuştuğumda da hocanın onlara karşı güzel bir tavrı olduğunu anlatıyorlar.

1
"UMARIM BU AVANTAJI KULLANABİLİRİM"
Sergen hoca zaten takımlarda yaptığı başarılar, camianın ve taraftarın onu istemesiyle herkesin üzerinde birlik olduğu bir isim. Altyapıdan da gelmesi bizim için büyük bir avantaj. Umarım döndüğüm zaman altyapıdan gelenlerle bu avantajı iyi kullanabilirim.