Sporx Extra Arama Logo

Ersun Yanal'ın son taktik antrenmandaki derbi 11'i
10

HERKES İÇİN ÇOK KRİTİK

Tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan Fenerbahçe'de Galatasaray ile pazar günü oynanacak derbi sezonun fırsatı olarak görülüyor. Galatasaray karşısında alınacak bir galibiyet ile hem taraftarının gönlünü almak hem de kulüp için çok önemli olan FenerOl projesine ritim kazandırmak isteyen Fenerbahçe Yönetimi, teknik heyet ve futbolculara da moral ziyareti yaparak "size güveniyoruz" mesajı verdi.
9

YANAL'IN İLK 11'İ BELLİ OLDU

Ersun Yanal açısından da çok kritik bir öneme sahip olan Galatasaray derbisinde sahaya çıkacak olan Fenerbahçe'nin 11'i de büyük oranda belli oldu.

8

HARUN TEKİN AĞIR BASIYOR

Derbi atmosferinin yüksek olmasından dolayı kalesini Volkan Demirel'e teslim edeceği iddia edilen Ersun Yanal, son taktik antrenmanda Harun Tekin'e as takımın 11'inde forma verdi. Harun Tekin ile bire bir görüşmeler yapan Yanal'ın Harun'u Kadıköy'de 11'de sahaya sürmesi bekleniyor.

7

STOPERDE SERDAR AZİZ

Stoperde Martin Skrtel'e tahtaya yazan Ersun Yanal, Sadık Çiftpınar ve Serdar Aziz arasındaki tercihini de Serdar Aziz'den yana kullandı. Eski hocası Fatih Terim'e karşı da özel bir sınav verecek olan 28 yaşındaki stoperi, maça ayrı bir motivasyonla hazırlayan Ersun Yanal; "Futbolda bazı fırsatlar vardır ve bir yere ait olmak için o fırsatları iyi değerlendirmek gerekir. Bu fırsat sana geldik Serdar! Galatasaray karşısında sahaya çık ve Fenerbahçe forması altında yapabileceklerini göster. Bu senin için aynı zamanda bir meydan okuma"
6

HASAN ALİ HAZIR

Sakatlığı sebebiyle Fenerbahçe'nin son iki antrenmanında yer almayan Hasan Ali Kaldırım, dün yapılan antrenmanda ise takımdaki yerini aldı. Hafif sakatlığı bulunan Hasan Ali'nin Galatasaray karşısında 11'de sahaya çıkması bekleniyor 


5

SAĞ BEKTE ISLA!

Sağ bekte yükselen formu ile dikkat çeken Isla'dan vazgeçmeyecek olan Ersun Yanal, sol bekte ise Hasan Ali Kaldırım'a formayı teslim edecek. Isla'nın sağ bekte görev yapacak olmasından dolayı orta sahada da hücum planlarını değişecek. 

4

SON KARAR MEHMET TOPAL

Ersun Yanal'ın en büyük soru işareti yaşadığı yerlerden biri de orta saha oldu. Geldiği günden bu yana performansıyla eleştiri toplayan Tolgay Arslan'dan vasat performansa rağmen vazgeçmeyecek olan Ersun Yanal, Tolgay'ın yanında sakatlık sürecini atlayan Mehmet Topal'ı görevlendirecek.

3

GOLÜM VAR

Miha Zajc, "Kadıköy'de harika bir atmosfer bizi bekliyor. Fenerbahçe-Galatasaray maçlarının Türkiye'deki en büyük derbi olduğunu biliyorum. Önceki maçların videolarını izlerken bunu gördüm. Beşiktaş'a gol atmıştım. Galatasaray'a da gol atmak isterim. Bu büyük şöleni galibiyetle bitirmek isteriz" dedi.

2

FORVETTE SOLDADO

1

VALBUENA KULÜBE ÇEKİLİYOR

Kırmızı kart cezalısı Mehmet Ekici’nin yerinde Miha Zajc’a görev verecek olan Ersun Yanal, Victor Moses'ı da tahtaya yazdı. Isla'nın sağ bekte görev alacak olmasından dolayı Dirar'ı sağ açıkta görevlendirecek olan Yanal, son taktik antrenmanda yedek takımda görevlendirdiği Valbuena'yı Galatasaray karşısında da büyük bir sürpriz olmazsa yedek kulübesinde oturttacak