Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu: "Keşke Beşiktaş ve Fenerbahçe de böyle yapsa"
12
ERMAN TOROĞLU YORUMLADI
Erman Toroğlu, Süper Lig'in 10. haftasında Galatasaray'ın Rizespor'u 4-0 mağlup ettiği mücadeleyi A Spor ekranlarında değerlendirdi. İşte Toroğlu'nun sözleri...
11
"6 YERLİ OYUNCU VARDI"
Galatasaray'da ana fikir, 6 yerli vardı ve 5'i sahada koştu, inanılmaz koştular, müthiş mücadele ettiler. Hepsine bravo, Galatasaray'da en beğendiğim şey bu 5 oyuncunun performansıydı. Çok mu iyi oynadılar, hayır ama sahada iyi mücadele ettiler.
10
"BEŞİKTAŞ, F.BAHÇE DE OLSA KEŞKE"
Taylan artık ilk 11'in banko adamı. Diğerleri de çok iyiydi. Keşke Beşiktaş'ta, Fenerbahçe'de de bu tarz işler yapılsa, 5 yerliyi çok beğendim. Fatih'i tebrik ederim, mecbur oldu ama iyi hazırlamış.
9
"YERLİLER AYAKTA TUTTU"
5 tane Türk oyuncu vardı, kaybetsen ne olacak, sana kimse bir şey diyebilir mi? Bugün takımı ayakta tuttular, her tarafa daldılar, oraya bastılar, buraya bastılar. Ağabeyleri Feghouli de onlara destek çıktı. 5 yerli çocuk, bravo.
8
"MECBURİYETTEN DOĞDU"
Emre Taşdemir, Taylan, Emre Akbaba, Emre Kılınç, Oğulcan. Yerli futbolcular yüzde 80-90 ile çalışıyor. Oradan, buradan çıkıyorlar. Feghouli onları idare ediyor, alıyor, veriyor. En babaları Feghouli, onunla anlaşabilirlerse değişik pozisyonlar olabilir. Gençler koşuyorlar bayağı, koşuyorlar. Galatasaray zamanında 11 yabancı ile çıkıyorken, bugün böyle çıkıyor. Mecburiyetten güzel şeyler doğuyor.
7
"DIAGNE İYİ YERLERE GİDİYOR"
Diagne penaltıyı kötü attı ama iyi yerlere gidiyor, iyi pozisyon alıyor. Bir golü herkes kaçırdı zannetti, orada Rizeli oyuncu ayağıyla vurdu. Kaçırdığı pozisyonu ofsayta düşmemek için kaçırdı. Herkes Diagne vurdu zannetti, Rizeli oyuncu vurdu.
6
"FEGHOULI İYİ İDARE ETTİ"
Galatasaray 11 yabancı ile çıkıyordu, ayakları geri basıyordu. Bu sefer yerliler Feghouli'nin etrafında toplandı, Feghouli de onları iyi idare etti. Galatasaray için bu 5 yerli oyuncu büyük avantaj.
5
"DIAGNE ATARKEN GERGİNDİ"
Diagne penaltıyı gol yaptı ama şansına dua etsin, kaleci çıkarıyordu. Kaleci daha kenara bekledi, uzanıyordu, koltuk altından yedi. Atarken gergindi, iki defa Tanrı'ya doğru yukarı baktı. Bu gerginliğini gösteriyor, kaleciye bak, ne yapıyor, önce ona bak.
4
"PENALTI BENİ KESMEDİ"
Çok konuşulacak bir penaltı pozisyonu var, herkes ikiye bölünecek, öyle hissediyorum. 2-3 defa seyrettim, 2 oyuncu kafaya çıkıyor. Rize'deki oyuncu daha uzun boylu, Galatasaray'daki oyuncu daha kısa. Rizeli oyuncu önce çıkıyor, topa vururken de kolu Galatasaraylı oyuncunun suratına geliyor. Fazla yükseldiken sonra dirsek mi yapıyor, normal hareket mi yapıyor. Bence normal hareketi yapıyor. Kafayı vururken eli geliyor. Hakem pozisyonu da görüyor ve devam ettiriyor, inanmıyor. VAR çağırdıktan sonra sarı kart ve penaltı geldi. Beni tatmin etmedi, beni kesmedi.
3
"NET PENALTI DEĞİL"
Net penaltı diyecek bir pozisyon değil bence. Penaltı, penaltı gibi olmalı, faul de faul gibi olmalı. 11 tane Rizeli oyuncuyu alırım, 11 Galatasaraylı oyuncuyu da alırım, bu pozisyonu penaltı verirlerse ne dersiniz derim. Sizin lehinize verseler ne yaparsanız, aleyhinize verseler ne yaparsınız. O zaman futbolcular doğruyu bulurlar.
2
"TAYLAN ARTIK G.SARAYLIYIM DİYOR"
Fatih Terim, yerli oyuncuları iyi hazırlamış, bunu söyleyeyim. Bu 5 yerliyi burada oynatmak kolay değil. Bakıyorsun, bütün takımlarda kurtarıcılar yabancı. Taylan Antalyalı'nın attığı gol, yaptğı vuruş çok iyi, ben artık Galatasaray'ın oyuncusuyum diye vuruyor topa.
1
"SİZİN KİTABINIZI YİYEYİM"

Defans oyuncusu önde, ayağını koyuyor, kalkıyor, önden gelen topu yan tarafa atmak istiyor. Defans oyuncusu yana doğru atarken, erken de yükseldiği için kolu rakibe geliyor. Ben topu yana atmak için çıkarken kolum yanımdakine gelir. Ben penaltı vermem, siz verirseniz verim. Kitapta böyle yazıyor diyorlar, sizin kitabınızı yiyeyim.