Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu: "Atiba'da herhalde 4 motor var"
11
TOROĞLU'NUN SÖZLERİ...
Erman Toroğlu, Beşiktaş'ın Başakşehir ile oynadığı mücadeleyi A Spor ekranlarında değerlendirdi.
10
"BEŞİKTAŞ BÖYLE OLMALI"
Başakşehir'i Beşiktaş oynatmadı ilk 45 dakikada, kımıldatmadı, çok akıllı oynadı. Beşiktaş'ı bu sezon ilk defa, ilk 45 dakikada çok beğendim. Beşiktaş'ın böyle olması lazım.
9
"İLK YARIDA ASKERLER OYNADI"
Beşiktaş bugün ilk yarıda askerlerle oynadı, çatır çatır oynadı. Bu maçı yay 90 dakikaya! Ne olur ağabey! Bu çocuklarla kaybet, Rıdvan ile, Utku ile Necip ile kaybet. Bu isim hayranlığı nedir? İsim, bana 6-7 maç almalı. Bir kaleci bana en az 5 maçı çevirmeli. Başakşehir'e bakalım, maçtan evvel şöyle bir oyunu düşünmezdim ben.
8
"10 DAKİKA OLSA VEREBİLİRDİ"
Rusya ile oynadığımız milli maçı hatırladım. Başakşehir de 10 kişi kaldıktan sonra daha iyi oynadı. Beşiktaş ilk yarı, bu sene izlediğim en iyi Beşiktaş ama 2. yarıda oyundan düştü. 10 dakika daha olsa, maçı verirdi.
7
"LJAJIC TOPA VURAMIYOR"
Beşiktaş'a eksik diyoruz, Ljajic kenarda oturuyor. Sahada kafayı, kelleyi koyacak adamlar var demek ki, kaytaran oyuncu yok. Aboubakar nerelere geliyor, ne toplar çıkarıyor. Ljajic girdi de ne oldu, 2 metreden topa vuramıyor, gücü yok. Gücü olan topçu oynar. Beşiktaş ilk yarıda 11 kişi bir beyinden düşündü. İlk yarıda çok üst düzey oyuncu olmasa da iyiydi. 80'den sonra Beşiktaş'ta 2-3 oyuncu ileride kalmaya başladı, dönemediler.
6
"BAŞAKŞEHİR'i BOĞDULAR"
Başakşehir'i sıkıştırdılar, Başakşehir'in hiç beğenmediği oyun tipi. Başakşehir geniş alan bulamadı, hiç bırakmadılar. Josef de Souza, orta sahaya çok faydalı. Atiba zaten faydalı, orta sahada iyi kapanınca böyle oluyor. Hücumcular defansa, defansçılar hücuma yardıjm etti. Skıştırdılar, Başakşehir'i ortada boğdular.
5
"HAKEM ACEMİLİK YAPTI"
Beşiktaş 2 gol attı, 2 golden önce hakem acemilik yapıp düdük çalmasa, gol pozisyonu var. Bırak adam girsin içeri. Sergen Yalçın da sarı kart gördü, çıldırdı, haklı. 1 saniye bekleseydi hakem, otobüsü mü kaçıracaksın, bekle.
4
"ATIBA MÜKEMMEL"

Atiba 37 yaşında, bu adamda motor sayısı herhalde 4. 4 çeker bir adam. 46. dakikada 60 metre depar attı, son hareketi de mükemmel, vurur gibi yaptı, kaleci ve defansı öldürdü ve arkadaşına bomboş attı.

3
"BU ADAMLAR LAZIM"

Ben Vida ile maç kaybedeceğime, bu tip oyuncularla kaybetmek isterim. Bu takım kaybetse bile, oyuncuları kazanırsın. Bu adamlar sana lazım. Mücadele eden, iyi niyetli adam formanın da hakkını veriyor. Beşiktaş tıkır tıkır oynadı.

2
"DEFANS HÜCUMDABAŞLIYOR"
Ljajic bu takımda zor oynar, herkes koşuyor takımda. Aboubakar'dan başlıyor defans. İlk darbeyi o yapıyor, basıyor, rahatsız ediyor. Onu yaptığın zaman tamam. Golü takım atar, forvet atmaz.
1
"DERBİ ÇOK GÜZEL OLUR"
Oldum olası Josef de Souza'yı tutarım. Atiba ile ikisi fark yarattı. Maçın sonuna doğru biraz yoruldular. Josef çok yoruldu, Atiba o kadar yorulmadı. Gördüğüm kadarıyla, haftaya Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi çok güzel olur.