Arama Logo

Ercan Güven: "Bilsinler, biriktiriyordur Fenerbahçe"
5
ERCAN GÜVEN YAZDI

Spor yazarlarından Ercan Güven, Fenerbahçe'nin evinde Çaykur Rizespor'u 5-0 mağlup ettiği karşılaşmayı Milliyet'teki köşesinde değerlendirdi.

ERCAN GÜVEN YAZDI
4
"HARİKAYDILAR"

Harikaydılar gerçekten!.. Sadece sahadaki alan ve zamanın tek sahibi, oyunun tartışmasız hakimi, tempo, baskı ve akıl üreten, adeta tek kale oynayan Fenerbahçeli futbolcular değil, 5-0 kaybetmelerine karşın direnmeye çalışan, en azından Başakşehir kadar kolay teslim olmayan Rizesporlular da harikaydı.

\
3
"NE YAPMAK İSTİYOR BU HAKEM TAKIMI?"

Futbol, duygularına hakim olamayıp sevinçten ağlamış olmalı Kadıköy’de! Harikaların istisnası, hakemler ve VAR odası. Fenerbahçe’nin galibiyet serisinden, farklı skorundan bağımsız, anlatır mısınız ne yapmak istiyor bu hakem takımı? Hayır… “Fenerbahçe’nin 3 penaltısını göz göre göre yediler” demiyorum. Lakin, ortada somut bir durum var: 39. dakikada Fred asist yaptı, Dzeko Fenerbahçe’nin ikinci golünü attı. Olaya VAR el koydu. Taa pozisyonun başında, Fenerbahçe yarı alanında Osayi’nin topu kazanırken elle teması ortaya çıktı. Gol iptal edildi. Sabah kahvaltısında hakeme sinkaflı laf etmiş duyumu gelseydi Osayi kırmızı kart bile görebilirdi yani!

\
2
"BİR TANESİ BİLE KONTROL GEREKTİRMEZ MİYDİ?"

İyi… Ama iki dakika önce Syzmanski Rizespor ceza alanında sırtına yediği omuzla pozisyondan düşerken VAR neredeydi? En azından seyrettirmesi gerekmez miydi hakeme? İkinci yarıda Fred’e yapılan hamlenin, ceza alanında Rizesporluların eline dokunan topun, Tadic’i yere seren çelmenin muhtemel penaltı olarak bir tanesi bile kontrol gerektirmez miydi?

\
1
"BİRİKTİRİYORDUR FENERBAHÇE"

Fenerbahçe nasıl olsa atıyor boş ver penaltıyı mı diyorlar nedir? Ama bilsinler, biriktiriyordur Fenerbahçe. Gün olur, dosyalar masaya konur.

\