Sporx Extra Arama Logo

Emre Belözoğlu, Caner Erkin transferinde haklı çıktı

Süper Lig'de 18 transfer yaparak takımı adeta yenileyen Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun sportif direktörlük görevi geçtiğimiz günlerde resmen açıklandı. Transferde etkin bir rol oynayan Belözoğlu'nun Caner Erkin ile ilgili flaş kararı ortaya çıktı.
8
TRANSFER ŞAMPİYONU

Süper Lig'de sezonun transfer şampiyonu Fenerbahçe oldu. Yeniden yapılanmaya giden sarı-lacivertli ekipte yeni isimler kadroya dahil edildi. Transferin son saatlerine kadar mesaisi bitmeyen Fenerbahçe’de 18 yeni isim kadroya dahil edilirken 14 isimle ise yollar ayrıldı.

7
KENDİ REKORUNU EGALE ETTİ

En son 1993-94 sezonunda 17 oyuncu ile en çok transferi yapan kulüp olan Fenerbahçe, 2020-21 sezonunda kendi rekorunu egale etti. Yapılan transferlerle sportif direktör Emre Belözoğlu da yeni göreviyle tarihe geçti.

6
EMRE BELÖZOĞLU ETKİSİ

Futbolu bıraktıktan sonra sarı lacivertlilerin transfer sürecinde Emre Belözoğlu Sportif Direktör olarak önemli bir katkı sağladı

5
CİDDİ ÇEKİNCELER VARDI

Sportif Direktör Emre Belözoğlu, Caner Erkin transferinde haklı çıktı. Transfer döneminde Caner ile ilgili bazı çekinceler söz konusuydu.

4
EMRE BELÖZOĞLU DEVREYE GİRDİ

Oyuncunun saha içinde agresif olması, kırmızı karta yakın oynamasının yanısıra performansının da eskiyi aratacağı fikri gündeme geldi. Bu sırada Emre Belözoğlu devreye girdi.

3
İNSİYATİF ALDI

Caner’i çok yakından tanıyan takımın sportif direktörü futbolcunun takıma katkı sağlayacağından emindi. Bu konuda inisiyatif aldı ve futbolcunun transfer edilmesini istedi.

2
MÜTHİŞ BİR ÇIKIŞ YAKALADI

Belözoğlu’nun bu kararlılığı sayesinde Caner Erkin, sarı-lacivertli formayı giydi. İlk etapta Novak’ın arkasında alternatif oyuncu olarak düşünülse de müthiş bir çıkış yaptı. Tahminlerin üstünde bir performans ortaya koyan tecrübeli futbolcu belki de kariyerinin en olgun dönemini yaşıyor.

1
MİLLİ TAKIM BEKLENTİSİ

Oyunu, liderliği, hücuma katkısının yanısıra savunmaya da eskisinden daha fazla destek vermesi ile beğeni toplayan Caner Erkin’in tekrar A Milli Takım’a çağrılması yönünde beklentiler de yükseldi. (Milliyet)