Sporx Extra Arama Logo

"Edinson Cavani, Fenerbahçe'ye gelirse coşturur"
9
"CAVANI GELİRSE COŞTURUR"
Milliyet Gazetesi yazarlarından Attila Gökçe ismi Fenerbahçe ile anılan Edinson Cavani ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Gökçe, "Cavani gelirse coşturur" başlıklı yazısında sarı lacivertlilerin Diego Costa ve Manzukic gibi kesin bir yalanlama yapmadığı Uruguaylı yıldız hakkında görüşlerini paylaştı. İşte o sözler...
8
YENİ GOLCÜLER BEKLENİYIOR
"Süper Lig, bir yandan santrfor satışlarıyla göz kamaştırırken, bir yandan da uluslararası çapta büyük yıldızları ve golcüleri Türkiye’ye getirmek için olağanüstü çaba sarf ediyor. Süper Lig, bir yandan santrfor satışlarıyla göz kamaştırırken, bir yandan da uluslararası çapta büyük yıldızları ve golcüleri Türkiye’ye getirmek için olağanüstü çaba sarf ediyor. Vedat Muriç, Burak Yılmaz, artık Trabzon’dan ayrılması beklenen Alexander Sörloth sezonun en önemli ihraç kalemleri oldu. Gidenlerin yerine alınacak oyuncular için bir süre yoklamalar yapıldı. "
7
CAVANI ÖN PLANA ÇIKTI
Beşiktaş’ın Balotelli ile masaya oturması beklendi, Sergen Yalçın veto etti. Şimdi Kaliniç gündemi var. Trabzonspor da arayışta. Peki, Fenerbahçe ne yapacak? Mandzukiç’le başlayan arayışlar ve dedikodular geride kalırken ön plana çıkan santrfor Edinson Roberto Cavani Gomez… Kısaca Uruguaylı gol makinası Cavani.
6
FENERBAHÇE'DE HEYECAN: CAVANI

Paris St.Germain’de sözleşmesi sona eren Cavani, geçen sezonun ortalarında Haziran 2020’de bitecek sözleşmesinden sonra futbola devam edip etmeyeceğini bilmediğini, emekliliği ciddi olarak düşündüğünü açıkladı. Cavani’nin Barcelona’daki arkadaşı Luis Suarez de temas kurarak Katalan takımına bizzat geçmek istediği, bu arada Atletico Madrid kulübünün de kendisine teklif hazırladığı anlatılıyor. Ancak Fenerbahçe’de heyecan sürüyor.

5
FENERBAHÇE ÇOK HAZIRLIKLI

Öğrendiğimiz kadarıyla Fenerbahçe çok hazırlıklı. Vedat Muriç’le 17.5 milyon Euro gelir elde ederek bir ölçüde finansal rahatlık sağlayan, bankalarla anlaşan Sarı-Lacivertliler, 33 yaşındaki Uruguaylı’yı futbola döndürmek için kesenin ağzını açmak durumunda.

4
ALİ KOÇ YAPABİLİR

"Galatasaray’daki Falcao örneğinden yola çıkarsak, Fenerbahçe’nin de bonuslarıyla birlikte en az 7 milyon Euroluk bir maliyetle karşı karşıya kalabileceğini görebiliriz. FFP ilkeleri ve harcanma limitlerine göre zor bir iş. Ancak Ali Koç ve çevresinin bazı operasyonlarla bu transferi gerçekleştirmesi mümkün."

3
YA CAVANI GELİRSE?

Olursa ne olur? Paris St.Germain’in kulüp tarihinde 200 gole ulaşan ilk futbolcu Cavani’dir. Uruguay Milli Takımı’nda da Barcelona’lı Luis Suarez (55)’den sonra en çok gol atan (50) ikinci futbolcudur. Cavani’nin Neymar ve Mbappe ile zaman zaman takım içi rekabetten ve maç sırasındaki ilişkilerinden rahatsız olduğu bilinse de huysuz ve geçimsiz olmadığı söylenebilir.

2
2O GOLÜ GEÇER

Ben onu 1978’in Arjantinli golcüsü Mario Kempes’e de benzetirim. Fenerbahçe’de oynarsa 20 golü aşabilir. Cavani’nin Fenerbahçe forması giymesi, Kadıköy’de büyük heyecan yaratır. Taraftarı coşturur. İkna edilebilirse, hem Fenerbahçe’nin hem de Süper Lig’in marka değerine katkı sağlayabilir.

1
GERİSİNİ MUSLERA DÜŞÜNSÜN

Elbette o marka değerlerini geliştirmek için yapılacak çok şey var ama, Cavani, Fenerbahçe ve Süper Lig’i bir adım da olsa ileri taşıyabilir. Gerisini Muslera düşünsün, derim... İnşallah Galatasaray kalesine döndüğü zaman vatandaşıyla buluşur, zor maçlara çıkar, biz de keyifle izleriz. Olursa tabii!