Sporx Extra Arama Logo

Dünya, Maradona'ya veda ediyor...
30
MARADONA'YA VEDA ETTİLER
Diego Armando Maradona'nın ölüm haberinin ardından duygusal paylaşımlar geldi.
29
JÜRGEN KLOPP
"Ben 53 yaşındayım, tüm futbol hayatım boyunca, Maradona benim bir parçam oldu. Diego sansasyonel bir adamdı. Üç büyüklerden biriydi; Maradona, Messi, Pele"
28
GHEORGHE HAGI
"Maradona gitti, söyleyecek sözüm yok. 1990'da Dünya Kupası maçında Napoli'de bana sahada çok iyi davranmıştı. Maçtan sonra soyunma odasında onun formasını isteyip almıştım"
27
LIONEL MESSI
"Arjantinliler ve futbol için çok üzücü bir gün. Aramızdan ayrılmayacak çünkü Diego ebedidir. Onunla birlikte yaşadığım tüm güzel anları unutmayacağım. Tüm ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Huzur içinde yatsın."
26
CRISTIANO RONALDO
"Ben bir arkadaşıma, dünya ise bir dahiye veda ediyor. Şimdiye kadar en iyisi. Çok erken aramızdan ayrılıyor, sınırları olamayan bir miras ve yeri asla doldurulmayacak bir boşluk bırakıyor. Huzur içinde yat. Asla unutulmayacaksın"
25
ZLATAN IBRAHIMOVIC
Zlatan Ibrahimovic: "Maradona ölmedi, o ölümsüz. Tanrı, dünyaya tüm zamanların en yetenekli futbolcusunu bir hediye olarak verdi. Sonsuza kadar yaşayacak."
 
24
ZINEDINE ZIDANE
"Aklımda 1986 Dünya Kupası var, Maradona neler yapmıştı... Bugün üzücü bir gün"
23
RADAMEL FALCAO
"Çok küçük yaşlardan beri hep idolüm oldun. Bir gün senin gibi profesyonel bir futbolcu videolarınızı izleyerek saatler geçirdiğimi hatırlıyorum. Seninle tanıştığımda güzel yüreğinin farkına vardım. Her şey için teşekkürler. Seni özleyeceğiz."
22
21
ANDIRY SHEVCHENKO
"Bana her zaman güzel duygular hissettirdin ve gülümsememe sebep oldu. Futbolu sevenler yaptıklarınızı asla unutmayacak. Huzur içinde yat sonsuz efsane."
20
PELE
"Ne üzücü bir haber. Harika bir arkadaşı kaybettim ve dünya da bir efsaneyi kaybetti. Söylenecek çok şey var ama şimdilik Tanrı ailesine sabır versin. Umarım bir gün gökyüzünde birlikte top oynayabiliriz."
19
MESUT ÖZİL
"Çok üzücü bir haber. Futbol dünyasının gördüğü en iyi 10 numarayı kaybettik. Özleneceksin efsane. Huzur içinde yat."
18
KYLIAN MBAPPE
"Sonsuza kadar futbol tarihinde kalacaksın. Tüm dünyaya verdiğin güzellikler için teşekkürler. Lanet olsun sana 2020"
17
MIKE TYSON
"Tanrı'nın Eli Maradona bizi terk etti. 86'da ikimiz de şampiyonluklar kazandık. Kahramanım, arkadaşımdı. Ona çok saygı duydum. Çok özlenecek."
16
KALIDOU KOULIBALY
"Bana söylediklerini asla unutmayacağım. Her şey için teşekkürler. Huz içinde yat."
15
VILLAS-BOAS
Marsilya Teknik Direktörü Andre Villas-Boas, FIFA'nın Diego Maradona'nın onuruna tüm takımlar için 10 numaralı formayı emekli etmesi gerektiğini ifade etti.
14
NAPOLI
"Dünya bizden bir şeyler söylememizi bekliyor ama bu acı içerisinde ne söylenebilir ki? Şimdi ağlama zamanı. Kelimelerin de zamanı gelecek."
13
TRABZONSPOR
"Futbolun efsanesini kaybettik! Huzur içinde uyu"