Sporx Extra Arama Logo

Andre Souza: "7 aylık çocuğumu göremiyorum"
11
ANDRE SOUSA'DAN AÇIKLAMALAR

Gaziantep FK'nın devre arasında Belenenses'ten kiraladığı Andre Sousa, Portekiz basınına koronavirüs süreci ve geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu, ailesinden uzak kaldığını belirterek üzüntüsünü dile getirdi. İşte Andre Sousa'nın sözleri...

10
"TÜRKİYE'DE KÜLTÜR ÇOK FARKLI"

Türkiye'de kültür çok farklı. Müslümanlık dinine olan bağlılıkları alışkanlıklarından konuşulan dile kadar her şeyi değiştiriyor. Avrupa'da İspanyolca, Portekizce ya da İngilizce'de cümle yapıları genelde aynı ancak Türkçe öyle değil, tamamen değişik. Asya'ya daha yakın gözüküyor.

9
"TÜRKİYE'DE GÜVENLİ HİSSEDİYORUM"

Türkiye'de kendimi güvenli hissediyorum, adapte oldum. Gaziantep iyi yemekleri ile bilinen bir şehir. Ben de bir Portekizli olarak yemeyi seviyorum ancak dikkatli olmalıyım.

8
"TÜRKİYE'YE YALNIZ GELDİM"

Türkiye'ye yalnız geldim ve 7 aylık bir kızım, 6 yaşında da bir oğlum var. Buraya geldiğimde kızım 3 aylıktı, benim için zor bir karardı. 30 yaşına giriyorum ve İspanya'da geçirdiğim günlerden sonra bir şans vermek istedim.

7
"VİRÜS HER ŞEYİ DEĞİŞTİRDİ"

Hedefim ailemi de getirmekti ancak virüs her şeyi değiştirdi. Mart ayında milli arada Portekiz'e dönecek ve ailemi de getirecektim. Ancak uçuşlar durduruldu ve bu yüzden onları 5 aydır göremiyorum. Gaziantep'e gelmemde, transferin finansal yönden iyi olmasının etkisi vardı. Portekiz'de sadece 5 takım sana bir gelecek vadedebiliyor, bunu saklamaya gerek yok. Futbolcuyken normal bir insandan daha iyi yaşam standartlarımız oluyor ve kariyerimizi bitirince bunu tekrar gerçekleştirmek kolay olmuyor.

6
"GECELERİ KORKUYLA UYANDIM"

Gaziantep'e geldiğimde aklımda Suriye'de yaşananlar vardı. Her yerde güvenlik görevlileri, polisler var. Megafonlarla bir şeyler anons ediliyor, camilerde ezanlar okunuyor. İlk geldiğim günlerde gece yarısı korkuyla uyandığım oldu.

5
"PORTEKİZ'DE FUTBOL DAHA TAKTİKSEL"

Portekiz'de futbol daha taktiksel, stratejik oynanıyor. Portekizli hocalar buna önem veriyor. Burada futbol çok farklı ancak daha çok boşluk buluyorum. Buradaki futbol, taktiksel bilgisi daha iyi olan oyunculara şans tanıyor.

4
"KİMSE BENİ KANDIRAMAZ"

Türkiye'de berberler spor salonlarına geliyor. Futbolculara yakın olmak istiyorlar. Berbere ilk gittiğimde sadece saçımı kestirmek istedim ama 2 saat orada kaldım. Masaj yaptılar, yüzüme kremler sürdüler, kaşlarımı düzelttiler ve sadece saç için para ödedim. 100 lira verdim. 1 euro, 7 lira ve 100 lira, 15 euroya geliyor. Telefonumda bunu hesaplayan bir uygulama var, kimse beni kandıramaz.

3
"PORTEKİZ'DE PAZARLIK YAPAMAZSINIZ"

Araba kiralarken, bazen futbolcu olduğumuz için bizden daha çok para istiyorlar. Telefonumdaki uygulama sayesinde kandırılmıyorum. Portekiz'de bir dükkana gidince pazarlık yapamazsın ancak burada büyük bir mağazada bile insanların ürünlerin fiyatları için pazarlık yaptığını görüyorum.

2
"TARAFTARSIZ OYNAMAK FARKLI OLACAK"

Taraftarlar olmadan oynamak tamamen farklı olacak. Futbol bir tutku oyunu ve taraftarlarımızın tutkusu bizi ayakta tutuyor. Nasıl olacağını görmek için ben de sabırsızım. Emin olduğum tek bir şey var, teknik direktörlerin direktifleri televizyon karşısında da duyulacak.

1
"SÖZLEŞME UZATMAYI KABUL EDERİM"
Türkiye'de daha uzun kalmayı planlıyorum. Kulüp sözleşmemi yenilemek isterse, kabul ederim. Atapte oldum, insanlar beni iyi karşıladı. Ancak ben hırslı bir insanım ve eğer başka bir kulüpten teklif gelirse, Türkiye'de bile olsa düşünürüm.