Sporx Extra Arama Logo

Ali Koç, Divan Kurulu'nda konuştu!
23
ALİ KOÇ'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.
22
"F.BAHÇE'YE TUZAK KURULUYOR"
Fenerbahçe için her sezon öncesi 'Şampiyon' olacak denilir. Yine aynı senaryo, yine aynı kişiler. Transfer yapmakla şampiyon olunmuyor. 5 maçta başarı ile şampiyon olunmuyor. Bu sene takvim daha kısa, 6 maç daha fazla oynanacak ve pandemi tehlikesi var. Medyada söylenenler samimi değildir. Sıkılmadan, utanmadan "Fenerbahçe TFF'si, Fenerbahçe MHK'si" söylemleri hala devam ediyor. TV'lerde böğürerek, bağırarak "Fenerbahçe kollanacak" söylemleri tekrarlıyor. Hepimiz dikkat etmeliyiz. Fenerbahçe iyi başladı ama geçen sene 20 hafta iyi durumdayken, ligi 7. bitirdik. Birçok nedeni var ama tuzaklara düşmeyelim.
21
"HİLE YAPIYORLAR DİYORLAR"
"Transfer yapamaz" dediler. Devre arasında transfer yapamadığımızda her şey güzeldi! O zaman açıklanan limitlere kimse bir şey demedi. Vedat Muriqi ve Jailson'u satıp, 22 Milyon Euro katkı yaptık. Bu iki oyuncuya özellikle teşekkür ederim. Sözleşmelerin bir kısmı, eski oyunculara göre daha düşük. Fenerbahçe hile yapıyor deniyor, böyle kakafoni başladı. Fenerbahçe'nin TFF ile yaşadıkları ortada! 6 ay önce belki de şampiyonluğa mani olan transferi yapamadık. Şımarık Fenerbahçe havası yaratılıyor. Fenerbahçe'nin şeffaf olmadığı söyleniyor. SPK'nın kurallarına göre her şeyi açıklıyoruz. Fenerbahçe etrafında dönen senaryo ve algı operasyonları var. İşimize bakıyoruz ve konuşmamaya çalışıyoruz. Fenerbahçe şampiyon tuzağına düşmeyeceğiz.
20
"EMRE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTI"
Emre Belözoğlu çok güzel işler yaptı, Futbol Takımımız'da maliyet düştü. Ancak kurlar tam tersine hareket ediyor. Borçlarımızı yeniden yapılandırma kapsamında küçülmemiz gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum. Bunu yapmak durumundayız.
19
EROL BULUT SÖZLERİ
Sıfır kilometre bir sportif direktör, henüz 3. takımını çalıştıran iyi bir hoca. Genciz ve huzur içinde çalışıyoruz. Doğru yoldayız, biraz da şans yanımızda olursa iyi işler yapacağız.
18
"FUTBOLDA UMUTLU BAŞLADIK"

Bir sürü oyuncumuz gitti, bir sürü yeni oyuncu aldık. Maliyetleri düşürdük. İyi ve alternatifli bir kadro kurduk. Kadro derinliğinin önemini göreceğiz. Futbolda umutlu başladık.

17
"ÖNEMLİ OLAN AİLE OLMAKTIR"
Önemli olan transfer yapmak değil takım olabilmek. Tüm branşlarda takım olma yolunda ilerliyoruz. "Yönetim yapacağını yaptı, başarı olmazsa hocanın ve takımın sorumluluğudur" şeklinde düşünülüyor ama bu yanlış. Erol Bulut, Emre Belözoğlu ve Volkan Ballı'nın yapacaklarının yanı sıra Samandıra'daki hava, ödemelerin zamanında yapılabilmesi çok önemli. Başarı iklimini yönetim olarak sağlamalıyız. Aile olmalı ve aynı şarkıyı söylemeliyiz. Başarı ancak böyle gelir.
16
"NE ALACAĞIMIZI BİLMİYORUZ"
Yayıncı kuruluş indirim istiyor ama kulüpler bunu kabul edemez. Ne alacağımızı bilmiyoruz ve söylenen rakamlar oldukça düşük. Mevcut alacağımız parayı da 21'e böleceğiz.
15
"MOHİKAN" PROJESİ
Dijital hamlelerimizden en önemlisi Mohikan, 27 Ekim Salı günü açıklayacağız. Mohikan, savaşçı, mücadeleci, kararlı, yaratıcı, fedakar ve sadık. Bu yüzden Mohikan ismini seçtik. Bunun ne olduğunu açıklayacağız.
14
"ER YA DA GEÇ YOUTUBE'A GEÇECEĞİZ"
FB TV yoğun bir şekilde yayın hayatına devam ediyor. Altyapı maçları, diğer branşların maçları ekranlara geliyor. Pandemide bile yayınlarımıza en iyi şekilde devam ettik. FB TV, kendi alanında tartışmasız lider. Bunun ciddi bir maliyeti var. Orta boy bir ulusal kanala eşdeğer bir kanalımız var. Bunun finansal bir üyükü var. Er ya da geç, YouTube yayınına geçmek durumundayız. Bütün yayıncılık Youtube'den devam edecek. Isınma turundayız, taraftarlarımıza ilgi için teşekkür ederim. Dijital ekibi de alkışlıyorum. Önemli hamleler yaptılar, bunun meyvelerini toplamaya başladık. Sadece şu an 500-600 bin gelir sağlamaya başladık. Sistem tam oturunca 30-40 Milyon kazanmayı düşünüyoruz. FB TV kapanıyor diye endişelenmeyin ama er ya da geç YouTube'a geçeceğiz. FB TV'de çalışanlar da YouTube için çalışacak.
13
"GERÇEK OLMAYAN KİŞİLER DE Mİ VAR?"

Sertaç Komsuoğlu: "YouTube'da yeniden en çok takipçisi olan spor kulübü olduk. Üyelerimizin tamamı gerçek kişiler"

Ali Koç: "YouTube'de ilk sırada olduğumuzu düşünüyordum. Yeni mi birinci olduk? Gerçek olmayan kişiler de mi var? O zaman her gün çıkalım, konuşalım, arayı açalım."

12
"KÜÇÜLMEK ZORUNDAYIZ"
Her harcamamızı gözden geçireceğiz. Bir kuruş bile sokağa atacak paramız yok. Küçülmek zorundayız. Bunun kaçarı yok.
11
"JÜBİLELERİ YOUTUBE'DAN YAPABİLİRİZ"
Alex, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel için jübile maçını YouTube'den yapabiliriz. Kişi başı 10 TL izletebiliriz ve bu büyük bir gelir olur. YouTube'de çok güzel içerikler var ve de daha da olacak. Oğlum ve çocuğum da izliyor, zaten o jenerasyon TV izlemiyor.
10
"AZİZ YILDIRIM'A TEŞEKKÜRLER"
Kenen Evren Lisesi'ni 14 Ekim tarihiyle bir yıl ön anlaşmayla aldık. Sonrasında 30 yıllık hakkını alacağız. Çalışmalarımız devam ediyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlar açısından şu an eski gayrimenkul iştahı yok. Ancak burası çok önemli bir arazi. İlk önce arazimizi çevreleyteceğiz, yol tarafımı reklam panmoları asılacak. O reklam geliriyle ödemelerimizi yapacağız. Sonrasında iyi bir rpoje geliştirmeyi düşünüyoruz. İyi projesi olan, bizlere öneride bulunabilir. Çevre Bakanlığı'na, Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Cumhurbaşkanı'na teşekkür ederim. Aziz Yıldırım'a da teşekkürler.
9
"WHATSAPP'TEN GÖRÜŞÜYORUZ"
Kulüp içinde iletişimimizi WhatsApp üzerinden yapmaya başladık. Yakında bir ChatBox uygulamamız da olacak.
8
SEÇİM İÇİN HAZIRLIK
Elektronik kongre düşünüyoruz. Seneye seçim senemiz. Şahsi düşüncem kovid konusu bizi seneye de yoracak. Bundan 7-8 ay sonra seçim zamanı gelince benzer bir ortamla karşılaşacağımızı düşününce bunun için uğraşıyoruz.
7
"LOCALARI DOLDURACAĞIZ"
Türkiye'de çok modern stat var. Bunun tohumu bizim stadımızla atıldı. Kendi imkanlarımızla, o zamanın ekonomik şartlarına rağmen, faizlerin yüksek olmasına rağmen bu stat yapıldı. Modern statlar şimdi her yerde. Biz o dönem locaları kısıtlı tuttuk. Keşke stadın her tarafına loca yapsaydık. Bu yüzden loca sayımız sınırlı. Burada loca sahiplerine teşekkür ederim. Mart-Nisan aylarında localarımızın bir kısmını, bir kısmını da son dönemde mevcut sahiplarine sattık. Bir kısmını da yeni kişiler aldı. Bu Fenerbahçe'nin farkıdır. Az locamız kaldı, bu locaları da maç başına biletli olarak satıyoruz. 1,200 civarında kapasitemiz var, hepsini dolduracağız.
6
"OTOBÜS FAİLLERİNİN BULUNAMAMASI..."
Açık ve net olacağım. Bu sadece Fenerbahçe'nin futbol takımına yapılmış bir saldırı değildir. Fenerbahçe Spor Kulübü'ne yapılmış bir saldırıdır.  Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıyı yapanlar emellerine ulaşsaydı, Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün otobüsünün kurşunlanıp, orada can kayıpları olsaydı yine mi bu şekilde davranılacaktı. Bu konu dünya çapında haber olacaktı. Bu konunun bu şekilde sürüncemede kalması devletimizin bir ayıbıdır. İsterse de bu konunun dibine inilir. Bizim bu konudaki düşüncemiz budur. Her bir Fenerbahçe taraftarı da böyle düşünmektedir ve rahatsızdır. 5 buçuk yılda bir arpa boyu yol alınamamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuvvetl, kudretlidir, her türlü imkana sahiptir ve bunu bulacak her türlü imkanı da vardır. Bunun aydınlatılmaması sadece bize yapılan haksızlık, ayıp değil bu ülkeye yapılan en büyük ayıplardan biridir. Rica ediyoruz yetkililerden bu konu, en kısa zamanda aydınlatılmalı, aydılatılmaması hepimiz açısından garip bir durumdur.